Zarzuty karne za zniszczenie kilkudziesięciu samochodów

Zarzuty karne za zniszczenie kilkudziesięciu samochodów

W nocy z czwartku na piątek policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali 3 młode osoby – dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o zniszczenie zaparkowanych pojazdów i elewacji budynku. Mundurowi znaleźli przy nich dwie wiatrówki. Młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi. Dochodzeniowcy przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych, następnie przesłuchali zatrzymanych. Po analizie materiału dowodowego policjanci przedstawili Zbigniewowi P. zarzuty uszkodzenia 21 samochodów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 24-latek musi stawiać się w jednostce Policji 3 razy w tygodniu.

Przypomnijmy tę sprawę. W nocy z czwartku na piątek policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego na Pradze Północ interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia mienia. Świadek zauważył wybitą szybę w swoim pojeździe. Natychmiast zatelefonował na numer alarmowy policji.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, potwierdzili otrzymaną informację i skontrolowali inne zaparkowane w tym rejonie pojazdy. Okazało się, że kilka z nich również jest uszkodzonych. Zniszczona została także elewacja jednego z budynków. Mundurowi, dysponując rysopisem osób, które najprawdopodobniej przyczyniły się do tych uszkodzeń, natomiast rozpoczęli ich poszukiwania. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali troje młodych ludzi: 20-letnią kobietę i mężczyzn w wieku 20 i 24 lat. Wszyscy byli mieszkańcami dzielnicy. Policjanci znaleźli przy nich dwie wiatrówki.

Cała trójka trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu). Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Od rana dochodzeniowcy przyjmowali zawiadomienia od właścicieli uszkodzonych aut.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane i złożyły wyjaśnienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili Zbigniewowi P. zarzuty uszkodzenia 21 pojazdów. Szkody, jakie spowodował, wyniosły prawie 24 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec 24-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w północnopraskiej komendzie 3 razy w tygodniu.

Za zniszczenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Laminowanie dokumentów
Next Poszukiwany posiadał narkotyki - trafił pod policyjny dozór

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zostali zatrzymani przed kolejnym skokiem na jubilera

Na wniosek wilanowskich policjantów i prokuratora mokotowski sąd zastosował 3-miesięczne areszty wobec dwóch obywateli Gruzji podejrzanych o włamanie do sklepów jubilerskich i kradzież biżuterii wartej około 60.000 zł. Funkcjonariusze operacyjnie

Wiadomości 0 Comments

Jak ustrzec się przed smogiem w Warszawie?

Smog to niestety codzienność większości z nas, zwłaszcza tych osób, które mieszkają w wielkim mieście. Mieszkańcy Warszawy w okresie zimowym niemal codziennie mogą „podziwiać” brudną mgłę zalegającą nad miastem. To

Wiadomości 0 Comments

Konopie uprawiali na działce

Kryminalni z Bielan kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie legionowskim zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, ponad kilogram suszu roślinnego oraz sprzęt potrzebny do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!