Zarzuty karne za zniszczenie kilkudziesięciu samochodów

Zarzuty karne za zniszczenie kilkudziesięciu samochodów

W nocy z czwartku na piątek policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali 3 młode osoby – dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o zniszczenie zaparkowanych pojazdów i elewacji budynku. Mundurowi znaleźli przy nich dwie wiatrówki. Młodzi mężczyźni byli nietrzeźwi. Dochodzeniowcy przyjęli zawiadomienia od pokrzywdzonych, następnie przesłuchali zatrzymanych. Po analizie materiału dowodowego policjanci przedstawili Zbigniewowi P. zarzuty uszkodzenia 21 samochodów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 24-latek musi stawiać się w jednostce Policji 3 razy w tygodniu.

Przypomnijmy tę sprawę. W nocy z czwartku na piątek policjanci z wydziału wywiadowczo – patrolowego na Pradze Północ interweniowali w związku ze zgłoszeniem dotyczącym uszkodzenia mienia. Świadek zauważył wybitą szybę w swoim pojeździe. Natychmiast zatelefonował na numer alarmowy policji.

Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu, potwierdzili otrzymaną informację i skontrolowali inne zaparkowane w tym rejonie pojazdy. Okazało się, że kilka z nich również jest uszkodzonych. Zniszczona została także elewacja jednego z budynków. Mundurowi, dysponując rysopisem osób, które najprawdopodobniej przyczyniły się do tych uszkodzeń, natomiast rozpoczęli ich poszukiwania. W niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia zatrzymali troje młodych ludzi: 20-letnią kobietę i mężczyzn w wieku 20 i 24 lat. Wszyscy byli mieszkańcami dzielnicy. Policjanci znaleźli przy nich dwie wiatrówki.

Cała trójka trafiła do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli nietrzeźwi (około 1,5 promila alkoholu). Noc spędzili w policyjnej izbie zatrzymań.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Od rana dochodzeniowcy przyjmowali zawiadomienia od właścicieli uszkodzonych aut.

Zatrzymane osoby zostały przesłuchane i złożyły wyjaśnienia. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili Zbigniewowi P. zarzuty uszkodzenia 21 pojazdów. Szkody, jakie spowodował, wyniosły prawie 24 tys. złotych. Prokurator zastosował wobec 24-latka policyjny dozór. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się w północnopraskiej komendzie 3 razy w tygodniu.

Za zniszczenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Laminowanie dokumentów
Next Poszukiwany posiadał narkotyki - trafił pod policyjny dozór

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Z uprawianych konopi indyjskich robił sałatki

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Żoliborza ujawnili w mieszkaniu 58-letniego mężczyzny 21 krzewów konopi indyjskich, oraz amfetaminę. Konopie oraz amfetamina zostały zabezpieczone. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za posiadanie narkotyków oraz uprawę

Wiadomości 0 Comments

Zlikwidowana kolejna „fabryka śmierci”

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali kolejne osoby trudniące się nielegalną produkcją narkotyków. W zlikwidowanym laboratorium wytwarzana była amfetamina. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 35 kilogramów substancji psychotropowej

Wiadomości 0 Comments

Areszt za rozbój na przypadkowym przechodniu

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że została napadnięta przez grupę osób, które ją otoczyły i użyły siły fizycznej, a następnie zabrały jej portfel z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!