Zapach w samochodzie

Zapach w samochodzie

Zapach w samochodzie może całkowicie zmienić komfort podróżowania. Jednak wybór zapachu czasem nie jest bardzo łatwy, ponieważ dziś jest tak duży wybór, że można po prostu zgubić się wśród setek różnych smaków.

Do czego służą aromaty?

Po pierwsze, dzięki zainstalowanemu smakowi w kabinie pasażerskiej będzie przyjemny zapach. Po drugie, smaki pomagają zagłuszyć nieprzyjemne zapachy gumy, plastiku itp. Po trzecie, aromaty pomagają nadać ton, skoncentrować się na drodze. Pamiętaj, że aby osiągnąć pożądany efekt aromatu, musisz wybrać odpowiedni smak. Różne zapachy mogą wpływać na osobę na różne sposoby, na przykład niektóre zapachy mogą łagodzić stres, zwiększać koncentrację, relaksować, a inne zapachy mogą podrażniać, powodować dyskomfort lub rozpraszać kierowcę. Pomimo faktu, że świat zapachów jest już dobrze badany przez ludzi, wpływ określonego zapachu na konkretną osobę jest ściśle indywidualny.

Rodzaje zapachów

Aromatyzowane tektury. Są to dowolne figury wykonane z papieru lub tektury i nasycone specjalnym aromatycznym roztworem. Przykładem tego rodzaju aromatu jest słynna choinka. W rzeczywistości jest to najprostszy i niedrogi rodzaj aromatu, który ma bardzo duży rodzaj aromatu. Należy jednak pamiętać, że czas trwania takiego smaku również nie jest bardzo długi.

Zapachy żelowe. Jest to już bardziej zaawansowana technologia aromatyzacji wnętrza samochodu. Występują w dwóch rodzajach: prosty i złożony. Proste smaki żelowe to mała plastikowa torebka o pachnącym zapachu i aerozolu. Do tego smaku samochodu dołączona jest również igła do przebijania samej torebki. Gdy tylko torebka zostanie przebita, aromatyczna ciecz bardzo powoli zacznie wypływać na rozpylacz, który jest wykonany z grubego papieru lub kartonu, i odparuje. Złożone smaki żelowe są prezentowane jako mały plastikowy pojemnik z aromatyczną cieczą. Główną zaletą tego rodzaju smaku jest estetyczny wygląd (piękne słoiki o różnych kształtach), a główną wadą jest koszt.

Kreda. Te smaki, a także żelowe, to małe plastikowe lub metalowe pojemniki wypełnione substancją aromatyczną, ale tym razem substancja jest wypełniona ciałem stałym (a nie płynem). Ich główną zaletą w stosunku do zapachów żelowych jest to, że substancja stała nie odparowuje, a zatem utrzymują się znacznie dłużej w lecie. Smaki kredowe są zawarte w środkowej i wysokiej kategorii za opłatą.

Aromatyzowane torebki. Są to małe ozdobne torby z pachnącymi granulkami. Taki zapach potrwa około 3 miesięcy. Jednak koszt jest wyższy niż koszt smaków żelowych.

Słoiki galaretki. Mają zdolność kontrolowania intensywności zapachu. Dość długi czas (około sześciu miesięcy) może imponować, jednak cena takich aromatów jest dość wysoka.

Fiolki z płynem. Są specjalną jednostką z butelką, którą można zamontować na deflektorze grzejnika. Fiolki do stosowania można kupić osobno. Mają zdolność kontrolowania intensywności zapachu. Dość długi czas (około sześciu miesięcy). Jednak cena takich aromatów jest dość wysoka.

Spreje. Te zapachy samochodowe są bardzo podobne do zwykłych odświeżaczy powietrza. Główne zalety to możliwość używania sprayów przez długi czas (jeśli zaoszczędzisz jedną butelkę, możesz użyć sześciu miesięcy / rok), a także stosunkowo niski koszt.

Sprawdź wszystkie sposoby pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z samochodu na http://orlenwir.pl/akcesoria-i-kosmetyki-samochodowe/jak-poprawic-zapach-w-samochodzie/uki_ieuv  >>

Previous Jak słuchać radia Radio Kolor przez internet?
Next Wigilia firmowa w restauracji

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?

W Warszawie nie brakuje wypożyczalni samochodów. W ostatnich latach mają one jednak silną konkurencję – w stolicy pojawiły się firmy oferujące auta na minuty. Gdzie skorzystać z oferty carsharingu? Ile

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacja 0 Comments

Detailing samochodowy: co to jest?

Każdy właściciele samochodu stara się dbać o niego możliwie jak najlepiej. Trudno jednak zachować w idealnym stanie samochód, który jest regularnie użytkowany. Z czasem taki samochód stopniowo się brudzi. Jego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź