Zalety kosiarek samojezdnych

Zalety kosiarek samojezdnych

Kosiarki samojezdne coraz częściej pojawiają się w polskich ogrodach. Z powodzeniem zastępują one tradycyjne sprzęty. Te nowatorskie urządzenia bardzo dobrze się sprawdzają przy dużych trawnikach. W szybkim czasie mogą się one uporać z wysoką i gęstą trawą. Wśród najpopularniejszych sprzętów do koszenia można wyróżnić: traktory, ridery oraz kosiarki ZTH.

Kosiarki traktory do dużych ogrodów

Kosiarki traktory są bardzo wygodne w użytkowaniu i co ważne, są bezpieczne w obsłudze. Warto zaznaczyć, że miejsce cięcia w tym urządzeniu jest niewidoczne gołym okiem. Jest to bardzo ważna informacja, bowiem cały mechanizm zainstalowany jest bezpośrednio pod maszyną. Dzięki temu zmniejszone jest ryzyko wypadku i zranienia.

Silnik natomiast w traktorach umieszczony jest z przodu urządzenia. Obsługa traktorów podobna jest do obsługi samochodów, w bardzo podobny sposób się nimi steruje. Reasumując, warto pamiętać, że traktory są bardzo wydajne i funkcjonalne. Posiadają oni również atrakcyjny, niebanalny design. Nadają się one zwłaszcza do ogrodów mających powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych i więcej. Traktory świetnie się sprawdzają przy trawnikach ubogo obsadzonych drzewami oraz inną roślinnością.

Ridery i kosiarki ZTH – co warto o nich wiedzieć?

Kolejną grupę pojazdów samojezdnych stanowią ridery. W tym przypadku noże tnące znajdują się bezpośrednio przed urządzeniem. Natomiast silnik umieszczony jest z tyłu. Te funkcjonalne kosiarki wyposażone są w przegubowy układ kierowniczy, dzięki temu są one niezwykle zwrotne.

Mają one również nieco mniejszy promień skrętu. Jest to spowodowane tym, że tylne koła chowają się przy skręcie pod maszynę. Dzięki temu można uznać ridery za bardzo zwrotne maszyny, którymi łatwo się steruje nawet przy dużej i gęstej trawie.

Ostatnią grupę stanowią kosiarki ZTH. Ich cechami szczególnymi są: precyzja cięcia, funkcjonalność i niezawodność. Urządzenia te są bardzo zwrotne, z ich pomocą można dojechać do nawet trudno dostępnych miejsc w ogrodzie.

Urządzenia te mają przede wszystkim mocne podwozia oraz wysokiej jakości komponenty. Obecnie, bardzo popularne są kosiarki ZTH wyróżniające się zerowym promieniem skrętu.

Kosiarki samojezdne łatwe w manewrowaniu

Kosiarki ridery oraz ZTH świetnie radzą sobie z trawnikami posiadającymi dużo sadzonek, roślinności oraz drzew. Bardzo dobrze można nimi manewrować, omijając poszczególne przeszkody. Przy płaskiej powierzchni urządzenia te radzą sobie nawet z bujną roślinnością. W przypadku dużych nierówności i wzniesień warto postawić na urządzenie wyposażone w napęd na cztery koła.

Co ciekawe, te wyżej wymienione urządzenia mogą nie tylko kosić trawę. Ich innym zastosowaniem jest również odśnieżanie trawników oraz zamiatanie. Kosiarka samojezdna może być wyposażona również w automatyczną skrzynię biegów lub manualną. W zależności od preferencji można się zdecydować na jeden lub drugi wariant. Z pewnością sprzęty wyróżniające się manualną skrzynią biegów, można uznać za kosiarki z wyższej półki.

Previous Działalność Adama Mickiewicza w Paryżu. Ludzka twarz Wieszcza
Next Puder mineralny a tradycyjny: Jak nakładać puder mineralny

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak wybrać najlepszy wosk samochodowy?

Woskowanie samochodu robi więcej niż tylko nadaje mu ładny połysk. W rzeczywistości, badania po badaniach nadal pokazują, że woskowanie samochodu jest tylko jednym z kroków do utrzymania jego blasku. Czysty

Motoryzacja 0 Comments

Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?

W Warszawie nie brakuje wypożyczalni samochodów. W ostatnich latach mają one jednak silną konkurencję – w stolicy pojawiły się firmy oferujące auta na minuty. Gdzie skorzystać z oferty carsharingu? Ile

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź