Zabiegi stomatologii estetycznej – rodzaje

Zabiegi stomatologii estetycznej – rodzaje

Stomatologia estetyczna jest bardziej popularna niż kiedykolwiek. Niezależnie od tego, czy Twoje zęby są wyszczerbione, przebarwione, zużyte, złamane, szczęśliwsze czy źle ustawione, liczne zabiegi stomatologiczne na rynku mogą poprawić wygląd Twoich zębów i dać Ci dodatkowy zastrzyk zaufania do Twojego uśmiechu.

Co to jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to pojedyncze lub kilka zabiegów mających na celu poprawę estetyki zębów pacjenta. Zabiegi te mogą nie być funkcjonalne, ale dają pacjentowi bardziej pewny siebie i piękny uśmiech.

Jakie są różne rodzaje stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna występuje w szerokiej gamie zabiegów. Należą do nich:

  • Implanty – niektórzy ludzie są zbyt nieśmiali, aby się uśmiechać, ponieważ mają jeden lub więcej brakujących zębów. Implanty dentystyczne mogą rozwiązać ten problem na stałe, wprowadzając śrubę w szczękę pacjenta, która przytrzyma i podtrzyma sztuczny ząb.
  • Licówki – popularny wybór dla pacjentów z przebarwionymi, wyszczerbionymi lub zniekształconymi zębami. Licówki są cienkimi nakładkami, które przyklejają się do naturalnych zębów, nadając im klasyczny wygląd i kryjąc wszelkie niedoskonałości.
  • Korony – na ząb nakłada się „nakładkę” w kształcie zęba, aby poprawić jego wygląd. Ząb jest całkowicie zamknięty w obrębie korony. Jest to dobra opcja dla osób z połamanymi lub zużytymi zębami.
  • Ortodoncja stała i ruchoma – odnosi się do aparatów ortodontycznych, które są stałe lub mogą być zdjęte przez pacjenta. Służą one do korygowania wszelkich problemów z ustawieniem zębów.
  • Łączenie kompozytowe – rodzaj licówki, która składa się z cienkich warstw żywicy pokrywającej ząb bez zużywania się jego szkliwa. Może być stosowana do pokrycia złamanych lub zużytych zębów oraz do naturalnej poprawy koloru jednego lub kilku zębów.
  • Wypełnienia białe – mieszanka żywicy i szkła w kolorze zęba, która służy do odbudowy zniszczonych lub złamanych zębów.
  • Nowoczesne protezy estetyczne – urządzenie protetyczne składające się ze sztucznych zębów i dziąseł, stworzone w celu uzupełnienia brakujących zębów. Dawniej były to tylko urządzenia wyjmowane, obecnie dostępne są protezy stałe.

Jakiego rodzaju zabiegów wymaga stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna może być minimalnie inwazyjna. Niewielkie zmiany można wprowadzić do zębów stosując np. klejenie kompozytowe, które jest dość szybkim zabiegiem.

Z drugiej strony implanty i ortodoncja są bardziej inwazyjne i wymagają wielu wizyt w gabinecie oraz dużo planowania.

W przypadku licówek i koron konieczne jest planowanie, ponieważ lekarz dentysta będzie musiał stworzyć makietę, „woskowanie” końcowego uśmiechu pacjenta, aby można było go wstępnie zatwierdzić. Chcemy mieć pewność, że zaczniemy od końca w zasięgu wzroku.

Zawsze zaczynamy od konsultacji, aby dowiedzieć się, czego dokładnie chce pacjent, i często zachęcamy go, aby przyniósł jakieś zdjęcia i pomysły.

Czy stomatologia estetyczna jest bolesna?

Zależy to od tego, jak inwazyjne jest leczenie. Czasami może czuć się niekomfortowo, ale nigdy nie jest bolesny. W przypadku koron, licówek, wypełnień i implantów stosujemy znieczulenie miejscowe, aby zapewnić pacjentowi komfort, ale w przypadku każdego leczenia ortodontycznego, klejenia kompozytów i wizyt u protetyków nie jest to konieczne.

http://gardent.pl/a/skpm,czym-zajmuje-sie-stomatologia-estetyczna

Previous Usługi kanalizacyjne – rzetelna obsługa to późniejszy brak niespodziewanych awarii
Next Łazienki do małych pomieszczeń

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce

Prostota: Łatwy w montażu i użytkowaniu, łatwy do czyszczenia Jeśli chcesz cieszyć się korzyściami zdrowotnymi z soku, ale nie jesteś pasjonatem, utrzymanie go w prostocie jest najlepszą drogą. Jeśli twoja

Life&Style 0 Comments

Czy smartfony odstraszają nastolatków od narkotyków i alkoholu?

W ciągu ostatnich 10 lat w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii spadły wskaźniki spożycia alkoholu i zażywania narkotyków przez nastolatków. Według New York Timesa, naukowcy przypisują ten trend mało prawdopodobnemu

Life&Style 0 Comments

Laserowe usuwanie włosów Fakty i mity, które musisz znać

Masz dosyć woskowania, golenia czy depilacji przez cały czas? Czy nie zawsze szukamy sposobów na uzyskanie elastycznej, gładkiej skóry przy minimalnym wysiłku? Cóż, laserowe usuwanie owłosienia pomaga nam w tym!

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź