Wyciskarki wolnoobrotowe z jednym i dwoma ślimakami

Wyciskarki wolnoobrotowe z jednym i dwoma ślimakami

Wyciskarka do soków to znakomity dodatek do każdego gospodarstwa domowego. Soki są przede wszystkim zdrowe i pyszne, chociaż oczywiście muszą być produkowane na odpowiednim urządzeniu wolnoobrotowym. Takich wyciskarek na rynku jest całe mnóstwo: pionowe i poziome, z jednym wałem i z dwoma. Którą wybrać dla naszej rodziny?

Wyciskarki jednoślimakowe

Najprostszym rodzajem wyciskarki jest wyciskarka posiadająca tylko jeden wał ślimakowy. Taka wyciskarka najczęściej jest ustawiona w pionie, dzięki czemu urządzenie jest w dużej mierze samodzielne, pracuje w miarę szybko i oferuje dobre parametry pracy. Produkowany sok nie jest podgrzewany, dzięki czemu zachowuje swoje wartości odżywcze i jest przyjemniejszy do picia od razu po przygotowaniu.

Wyciskarki dwuślimakowe

Urządzenia z dwoma ślimakami są w naturalny sposób większe. W zdecydowanej większości wymusza to zmianę orientacji wyciskarki, więc wyciskarki dwuślimakowe to niemal zawsze wyciskarki poziome. Sama zasada pracy jest oczywiście taka sama, co oznacza, że sok nie jest podgrzewany i nie traci się żadnych substancji odżywczych.

Najważniejsze różnice pomiędzy typami wyciskarek

Od razu w oczy rzucają się dwie różnice: wielkość oraz orientacja przestrzenna, czyli ustawienie w pionie lub w poziomie. Wielkość oraz jej konsekwencje to jednak nie jedyne kwestie, na które trzeba zwracać uwagę, chociaż naprawdę bardzo wiele od nich zależy.

Wyciskarki pionowe, jako wyciskarki mniejsze, znacznie łatwiej jest umieścić na blacie w kuchni. Nie trzeba przygotowywać dla nich najczęściej miejsca w półkach, ponieważ nie będą opuszczać blatu. Jest to opcja przede wszystkim dla małej kuchni.

Większy rozmiar wyciskarek posiadających dwa ślimaki to także możliwość zaimplementowania w nich większej liczby funkcji. Niektóre pomogą nam na przykład zrobić domowy makaron.

Mniejsze wyciskarki pionowe nie zawsze sobie poradzą z każdym składnikiem. Jeśli chcemy pic soki z pietruszki, szpinaku czy z orzechów, lepszym rozwiązaniem są niemal zawsze wyciskarki posiadające dwa ślimaki.

Czyszczenie wyciskarek pionowych jest zwykle łatwiejsze. Czasami wystarczy jedynie je mocno spłukać.

Co kupić?

Decyzja o zakupie konkretnego modelu powinna być związana ściśle z naszymi oczekiwaniami względem soku.

Trzeba zadać sobie pytania odnośnie:

  • Rodzaju składników, z których będziemy przygotowywać soki
  • Dodatkowych funkcji, jakie chcielibyśmy mieć w naszym urządzeniu
  • Ilości dostępnego miejsca na blacie w kuchni i w szafkach do przechowywania urządzenia
  • Mocy silnika urządzenia, czyli ilości soku, jaki będziemy każdego dnia przygotowywać
  • Budżetu, jaki jesteśmy w stanie wygospodarować na urządzenie do soków.

Wyciskarki nie muszą być drogie, ale jeśli potrzebne okaże się urządzenie wielofunkcyjne o dużej mocy, należy przygotować misę na większy wydatek. Na szczęście najczęściej można się ograniczyć do prostej wyciskarki pionowej, dzięki której przygotujemy soki do śniadania każdego dnia dla 2-3 osób.

Więcej na http://green-label.pl/

Previous Rynek mieszkań na wynajem na Pradze Południe
Next Implant zęba - kiedy wstawić i ile kosztuje?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Zapobieganie powrotom do nałogu alkoholowego

Uzależnienie od alkoholu ma szkodliwy wpływ nie tylko na osobę, która wprowadza go do swojego organizmu, ale także na rodzinę, przyjaciół, całe społeczeństwo. Jak świat długi i szeroki, ludzie wprowadzali

Life&Style 0 Comments

Implant zęba – kiedy wstawić i ile kosztuje?

Utrata zęba to problem natury estetycznej i zdrowotnej. Niegdyś jednym rozwiązaniem było założenie protezy. Jednak świadomość a także oczekiwania pacjentów rosną i dlatego większe zainteresowanie ma obecnie leczenie implantologiczne i

Life&Style 0 Comments

Jaką symbolikę ma szafir?

Szafirowa symbolika obejmuje różne tematy w wielu kulturach. Tradycyjnie, ludzie cenią te klejnoty za ich niebiańskie kolory. Jaki jest prawdziwy kolor szafiru? Zarówno szafir jak i rubin należą do rodziny

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź