Wybór między drukowaniem na papierze niepowlekanym lub powlekanym

Wybór między drukowaniem na papierze niepowlekanym lub powlekanym

Do druku komercyjnego do wyboru są dwa rodzaje papieru, z których oba mogą być stosowane przez firmy poligraficzne w ramach wybranych wzorów. Są to papiery niepowlekane i papier powlekane.

Różnica między obydwoma rodzajami papieru

Cały papier pochodzi z papieru niepowlekanego (jak papier używany w drukarce biurowej). Podczas produkcji papieru powlekanego, papiernia pobiera niepowlekaną masę papierową i dodaje powłokę z gliny i mieszanki chemicznej. To jest jak woskowanie automatycznego wykończenia farbą. Ta glina i powłoka chemiczna wypełnia w ten sposób pory niepowlekanej masy papierniczej, tworząc gładkie i bardziej refleksyjne wykończenie po kalandrowaniu (lub polerowaniu) masy papierowej.

Papier niepowlekany a papier powlekany

Niepowlekana masa papierowa pochłania farbę drukarską (prasy offsetowe) jak gąbka. Pory pozwalają na uzyskanie mniejszych wartości odbicia światła w momencie, gdy światło dostaje się do niepowlekanych porów masy papierniczej. Dzięki temu obrazy są mniej ostre i odbijają się z powrotem do każdego oka.

Powlekana masa papierowa ma gładkie polerowane / kalandrowane wykończenie, w którym farba wysycha głównie na powierzchni. Dzięki temu znacznie mniej farby drukarskiej wchłania się wewnątrz każdej masy papierowej powlekanej. To gładkie wykończenie, podobnie jak woskowanie automatycznego malowania, pozwala znacznie lepiej odbijać światło – jak lustro dla każdego oka zapewnia ostrzejsze i bardziej wyraźne odbicia obrazu.

Jeśli ktoś szuka ostrych i wyrazistych obrazów w swoim projekcie druku, zaleca się stosowanie papieru powlekanego. Papier niepowlekany i powlekany oferuje wiele wariantów w każdej kategorii.

Materiał niepowlekany: jaskrawość, grubość materiału, białe lub kolorowe odcienie materiału, itp.

Zapasy powlekane: Jasność, grubość i wykończenia jak połysk, półpołysk, matowy połysk, matowy (wykończenie białe z płaską powłoką), itp.

Papier niepowlekany

W zależności od konkretnego projektu druku niestandardowego, wybór odpowiedniego papieru ma kluczowe znaczenie dla uzyskania najlepszych i ukierunkowanych wyników w zakresie jakości projektu. Dla jednego, niepowlekany papier może być tak lekki lub tak ciężki, jak tego potrzebujesz. Papier niepowlekany może być cienki do małych książeczek i broszur, lub gruby do zastosowań, które przewidują zużycie, takich jak tymczasowe oznakowanie zewnętrzne.

Papier niepowlekany charakteryzuje się większą strukturą (porowatym wykończeniem) niż papier powlekany. Drukarnie komercyjne łatwiej drukują na papierze niepowlekanym, ponieważ może on łatwiej wchłaniać farbę drukarską, posiadając więcej tekstur. Większość wykończeń papieru niepowlekanego jest w rzeczywistości dość miękka i idealna do nieosłonięcia plastrów, jak w przypadku większości papierów powlekanych.

Papier powlekany

Papier powlekany jest mniej popularny wśród tych dwóch rodzajów papieru, zarówno w przypadku małych firm, jak i usług drukarskich dla małych przedsiębiorstw. Papier powlekany odbija światło w atrakcyjny sposób, dzięki czemu uzyskuje się bardziej elegancki i wyrafinowany wygląd (wyższy koszt). Zawartość drukowana na papierze powlekanym daje ostrzejszy i bardziej wyrazisty obraz niż na papierze niepowlekanym. Ponownie, jeśli jakość obrazu jest wysoka na Twojej liście, użycie papieru powlekanego jest wysoce zalecane. Papier powlekany jest najbardziej idealny do drukowania zdjęć i obrazów kolorowych, ponieważ papier powlekany jest jedynym sposobem na pokazanie szczegółów projektu.

Wybór między papierem niepowlekanym a powlekanym

Oba rodzaje papieru mogą być używane do drukowania plakatów, ulotek, broszur, pocztówek, wizytówek, kalendarzy, katalogów i innych rodzajów zabezpieczeń. Które z nich należy wykorzystać do swojego zastosowania?

Wybierz papier powlekany, jeśli:

  • Masz kolorowe grafiki, którymi chcesz przyciągnąć uwagę ludzi.
  • Chcesz najlepszej jakości, a nie przeciętnego wyglądu od niepowlekanego papieru.
  • Chcesz, aby Twój papier wyglądał bardziej refleksyjnie przy wyborze projektu.
  • Chcesz użyć grafiki lub zdjęć pokazujących drobne szczegóły.

Wybierz Papier niepowlekany, jeśli:

  • Chcesz, aby Twoja grafika wyglądała pięknie, ale subtelnie i w sposób, który nie jest krzykliwy.
  • Stosowane farby kolorowe to głównie czarne lub czarne + 1 PMS (Pantone Matching System).
  • Chcesz, aby Twój papier był miękki i wygodny w dotyku.
  • Jesteś na budżecie, a wysokiej jakości druk nie jest jednym z Twoich priorytetów.

Podsumowanie

Istnieją dwa rodzaje papieru, których przedsiębiorstwa potrzebują do zabezpieczenia: Papier powlekany i niepowlekany. Różnią się one pod wieloma względami. Natomiast papier niepowlekany jest tradycyjny i prosty. Papier powlekany jest gładki i zazwyczaj błyszczący. Nie uważamy jednego z nich za lepszy od drugiego.

Więcej na http://kratywema.pl/

Previous Jak wynająć bezpieczne biuro w czasie pandemii? Sprawdziliśmy oferty
Next Działalność Adama Mickiewicza w Paryżu. Ludzka twarz Wieszcza

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego warto zdać Certyfikat Kompetencji Zawodowych w Warszawie?

Certyfikat Kompetencji Zawodowych przewoźnika jest obowiązkowym dokumentem, który – zgodnie z przepisami – musi posiadać co najmniej jedna osoba zarządzająca przedsiębiorstwem transportowym. Licencja wydawana jest po uprzednim zdaniu egzaminu państwowego,

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Jakie wyposażenie salonu fryzjerskiego?

Salony fryzjerskie to zakłady usługowe, które dominują w krajobrazie polskich miast i miasteczek. Decyzję o tym, aby otworzyć własny salon fryzjerski każdego roku wciąż podejmują nowe osoby. Sporządzenie biznesplanu to

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź