Wybieramy drukarkę

Wybieramy drukarkę

Trudno obecnie wyobrazić sobie biuro bez komputera i drukarki. Z pomocą tego drugiego urządzenia możemy bez trudu przenieść efekty pracy na komputerze na papier. Obecnie w każdym większym sklepie z artykułami biurowymi znajdziemy szeroki wybór drukarek. W związku z tym nie trudno się w takim gąszczu ofert nie pogubić. Dlatego podpowiadamy, jakie drukarki dostępne są w sprzedaży i co bez wątpienia warto wziąć pod uwagę.

Podstawowe rodzaje drukarek komputerowych

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na drukarki Lobos, czy też inne urządzenia, warto pamiętać, że wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje drukarek. I tak w większości sklepów znajdziemy drukarki:
-atramentowe;
-termiczne;
-laserowe;
-igłowe.
Najczęściej wybierane są oczywiście drukarki atramentowe, których zakup wiąże się z najmniejszym wydatkiem. Takie drukarki większość z nas ma w domach. Jeśli chodzi o biura, to sprawdzają się one wówczas, gdy drukuje się stosunkowo rzadko i niewiele. Jeśli w biurze drukujemy duże ilości materiałów, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie drukarka laserowa. Wiąże się ona z większym wydatkiem, ale jest dużo bardziej wydajna i pracuje szybciej. Ciekawą propozycją są te drukarki, które do drukowania nie potrzebują komputera. Wystarczy podłączyć do nich na przykład kartę pamięci czy przenośny dysk, aby szybko i bez niepotrzebnych problemów wydrukować zdjęcia czy inne materiały. Wśród drukarek znajdują się również drukarki etykiet, które zaliczane są do drukarek termotransferowych oraz termicznych.

Druk czarno-biały czy kolorowy?

W sprzedaży dostępne są drukarki pozwalające zarówno na druk czarno-biały, jak i kolorowy. Te pierwsze to dobry wybór, jeśli drukujemy na ogół tekst i nie zamierzamy drukować zdjęć. Większość drukarek laserowych dostępnych na rynku to właśnie modele drukujące w odcieniach czerni, bieli i szarości. To właśnie dlatego eksploatacja takich drukarek jest tania, a druk odbywa się bardzo szybko. Jeśli jednak zależy nam na druku kolorowym, chcemy drukować zdjęcia, rysunki, wykresy, lepszym rozwiązaniem będzie drukarka gwarantująca kolorowy wydruk. W grę wchodzi więc na ogół drukarka atramentowa.

Gdzie można kupić?

Obecnie drukarki możemy kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy zaoszczędzić na czasie. Aby zakupić drukarkę, nie trzeba bowiem nawet na chwilę wychodzić z domu. Wszystko możemy zrobić albo z biura, albo z domu. Co więcej, urządzenie zostanie dowiezione pod wskazany adres. Wiele osób zapyta w tym miejscu, co wówczas, gdy nie wiemy, jaką drukarkę wybrać. Nie ma się czego obawiać. Obecnie sklepy internetowe również dają możliwość konsultacji. Wystarczy skorzystać z czatu albo wykonać telefon. Pracownik chętnie odpowie na nasze pytania, pomagając w dokonaniu najlepszego wyboru.

Drukarka to urządzenie, bez którego trudno wyobrazić sobie biuro. Przydaje się również w domu. Wybór drukarek jest dzisiaj tak duży, że każdy zainteresowany znajdzie model odpowiedni dla siebie. Wystarczy poszukać.

Więcej na g-art.pl

Previous Autokomis – dobre miejsce, żeby kupić auto?
Next Nekropolis - służba funeralna w Warszawie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Stolica stawia na innowacje

Władze stolicy chcą wprowadzać innowacyjne rozwiązania technologiczne w przestrzeni miejskiej, aby ułatwiać życie mieszkańców oraz stwarzać lepsze warunki do inwestowania. W przyszłym roku priorytetem ma być m.in. realizacja opartego o internet rzeczy systemu

Strefa Biznesu 0 Comments

Nie kłopocz się dostawą za granicę

Standardowe przesyłki zagraniczne wysyłane za pośrednictwem poczty czy kurierów charakteryzują się tym, że są drogie, w dodatku czas ich dostawy wynosi co najmniej kilka dni. Nie stanowi to oczywiście problemu

Strefa Biznesu 0 Comments

99rent zmienia się na dobre!

99rent – jedna z czołowych firm z branży automotive, odświeża wizerunek marki i wprowadza nową identyfikację wizualną. Zmiana logo jest ukoronowaniem procesów, jakie zaszły w firmie w ostatnich miesiącach, a

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!