Wszystko, co musisz wiedzieć o wybielaniu zębów
Prawdopodobnie widziałeś przynajmniej raz jakąś reklamę, w której gwiazda ma niewiarygodnie białe zęby. Nie jest to ich naturalny stan, a efekt wybielania. Istnieje wiele mitów na temat wybielania.
Wybielanie jest bolesne
Tak i nie. Samo wybielanie jest zabiegiem bezbolesnym. Jeśli masz problemy z zębami lub dziąsłami (takie jak zapalenie przyzębia, próchnica lub pęknięta szkliwo zębów), wybielanie może być bolesne. Podczas zabiegu twój uśmiech staje się nieskazitelny dzięki 20- lub 40-procentowemu roztworowi nadtlenku, który niszczy białka i pigmenty na powierzchni szkliwa. Jeśli są na nim ubytki (pęknięcia, próchnica, odpryski) to środek wniknie w ząb przez szkliwo, co może powodować bolesne odczucia (zęby są raczej prymitywnym narządem, reagują na wszelkie zmiany i zmiany temperatury jak na ból). W przypadku dziąseł lekarz musi je całkowicie odizolować, aby podczas zabiegu nadtlenek nie dostał się na błonę śluzową, w przeciwnym razie dojdzie do oparzenia chemicznego.
Czyszczenie przed wybielaniem
Wyobraź sobie, że porysowałeś samochód i pilnie chcesz zapomnieć o tym nieporozumieniu, oddając samochód do naprawy. Przed pomalowaniem uszkodzonej części auto zostanie dokładnie umyte, prawda? To samo dotyczy twoich zębów. Zanim nadasz im śnieżnobiały dumny wygląd, musisz oczyścić je z kamieni, płytki nazębnej i resztek jedzenia. W wyniku tego zabiegu najpierw zostanie przedstawiony naturalny kolor zębów. Po drugie oczyszcza się dziąsła i sprawdza przyzębia. Po trzecie, dentyści zdiagnozują zęby i upewnią się, że nie masz próchnicy, odprysków i innych problemów. W trakcie szczotkowania często odkrywane są problemy z zębami, o których nawet nie wiedziałeś, ale mimo to należy pilnie się nimi zająć.
Wybielanie jest szkodliwe
Nie. Wybielanie nie niszczy szkliwa, nie powoduje próchnicy, nie prowadzi do utraty zębów, nie zabija dziąseł, w ogóle nie powoduje apokalipsy w jamie ustnej. Ta procedura ma pewne przeciwwskazania, które są związane z chorobami, które już masz.
Jak to przebiega?
Lekarz będzie mógł profesjonalnie ocenić stan twoich zębów i dziąseł. Jeśli zobaczy problemy utrudniające wykonanie zabiegu lub zagrażające zdrowiu, wybielanie nie zostanie wykonane. Przed przystąpieniem do wybielania lekarz niezawodnie ochroni delikatne tkanki jamy ustnej przed działaniem żelu wybielającego. W szczególności zastosuje specjalną masę izolującą na krawędzi dziąsła, aby chronić przed agresywnymi nadtlenkami. Lekarz kontroluje proces wybielania: czas naświetlania żelu, intensywność światła. W ten sposób uzyskasz idealny kolor zębów bez ryzyka dla zdrowia. Po wybielaniu zębów dentysta nałoży na powierzchnię zębów profesjonalne preparaty łagodzące dyskomfort i zmniejszające wrażliwość. Rezultat otrzymujesz natychmiast, zamiast spędzać na fotel kilka godzin w ciągu kilku tygodni. Wybielanie kliniczne u dentysty można porównać do farbowania włosów: można oczywiście rozjaśnić w domu, ale tylko efekt w salonie będzie wyglądał idealnie, a sam zabieg przeprowadzony bezpiecznie i skutecznie.
Może to Ci się spodoba
Zapobieganie powrotom do nałogu alkoholowego
Uzależnienie od alkoholu ma szkodliwy wpływ nie tylko na osobę, która wprowadza go do swojego organizmu, ale także na rodzinę, przyjaciół, całe społeczeństwo. Jak świat długi i szeroki, ludzie wprowadzali
Chirurgia – ginekologia plastyczna
Nietrzymanie moczu oraz zniekształcenia pochwy lub warg sromowych są często przykrymi skutkami ubocznymi ciąży i porodu. Również menopauza przyczynia się często do utraty dotychczasowego wyglądu kobiecych narządów rozrodczych. Niestety w
5 skutecznych metod na wybielanie zębów
Wybielanie zębów w to szereg różnego rodzaju usług mających na celu poprawę uśmiechu i tym samym komfortu pacjenta. Dlaczego wybielanie zębów jest takie popularne? Wybielanie zębów jest obecnie jednym z
0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!