W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich

W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego jednego dnia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni ujawnili jednocześnie trzy uprawy konopi indyjskich, zabezpieczając ponad 60 sadzonek tych roślin oraz 180 krzewów o wadze ponad 28 kilogramów. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w terenie zaowocowały w minioną środę zatrzymaniem trzech osób i ujawnieniem trzech plantacji konopi indyjskich.

Wszystkie uprawy były zlokalizowane w jednej z miejscowości w powiecie grodziskim. Na pierwszej z nich w budynku policjanci ujawnili ponad 60 sadzonek. W tej sprawie zatrzymali 25-letniego mężczyznę.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego. Tam również policjanci znaleźli sadzonki, a także specjalne wyposażenie i urządzenia wspomagające ich wzrost oraz dopiero co ścięte, dojrzałe już krzewy konopi indyjskich. Poza tym policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i haszysz. Kryminalni na terenie posesji zatrzymali kolejną już tego dnia osobę, również 25-latka.

Trzecie miejsce to plantacja konopi indyjskich, która była prowadzona na otwartej przestrzeni, na tyłach zabudowań i pomieszczeń gospodarczych. Maskowanie uprawy specjalną siatką miało ją uchronić przed zdemaskowaniem, a obecność wiejskich zwierząt i otoczenie jej innymi roślinami nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń. Na miejscu policjanci ścięli 180 dojrzałych krzewów o łącznej wadze ponad 28 kilogramów. Tym razem policjanci na terenie posesji zatrzymali 33-latka.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do prowadzącej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu dwóch z trzech zatrzymanych osób.

Previous Kupujemy meble barberskie
Next Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

2 I 3 MAJA W WARSZAWIE

Najbliższe dwa dni to wiele imprez okolicznościowych, które spowodują zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w Warszawie. We wtorek, 2 maja odbędzie się Bieg Flagi oraz mecz finałowy Pucharu

Wiadomości 0 Comments

Warszawa: bulwar Wisły czeka nietypowe sprzątanie

Dziesiątki tysięcy gum do żucia i tysiące plam z jedzenia. Po długim i imprezowym lecie Bulwar Flotylli Wiślanej czeka porządne czyszczenie. W tym celu do stolicy przyjadą specjalne maszyny. Wyczyścili

Wiadomości 0 Comments

FUNKCJONARIUSZE Z „PATROLU SZKOLNEGO” PROWADZILI ZAJĘCIA O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH

Policjantka ze strażnikiem miejskim wzięli udział w cyklu zajęć z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjantka prowadząca wykłady wyjaśniała uczniom podstawowe pojęcia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź