W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich

W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego jednego dnia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Kryminalni ujawnili jednocześnie trzy uprawy konopi indyjskich, zabezpieczając ponad 60 sadzonek tych roślin oraz 180 krzewów o wadze ponad 28 kilogramów. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności.

Dokładnie zaplanowana i przeprowadzona akcja poprzedzona skuteczną pracą operacyjną i odpowiednim rozpoznaniem w terenie zaowocowały w minioną środę zatrzymaniem trzech osób i ujawnieniem trzech plantacji konopi indyjskich.

Wszystkie uprawy były zlokalizowane w jednej z miejscowości w powiecie grodziskim. Na pierwszej z nich w budynku policjanci ujawnili ponad 60 sadzonek. W tej sprawie zatrzymali 25-letniego mężczyznę.

Druga ze zlikwidowanych upraw była prowadzona w zamkniętych pomieszczeniach domu jednorodzinnego. Tam również policjanci znaleźli sadzonki, a także specjalne wyposażenie i urządzenia wspomagające ich wzrost oraz dopiero co ścięte, dojrzałe już krzewy konopi indyjskich. Poza tym policjanci zabezpieczyli marihuanę, amfetaminę i haszysz. Kryminalni na terenie posesji zatrzymali kolejną już tego dnia osobę, również 25-latka.

Trzecie miejsce to plantacja konopi indyjskich, która była prowadzona na otwartej przestrzeni, na tyłach zabudowań i pomieszczeń gospodarczych. Maskowanie uprawy specjalną siatką miało ją uchronić przed zdemaskowaniem, a obecność wiejskich zwierząt i otoczenie jej innymi roślinami nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń. Na miejscu policjanci ścięli 180 dojrzałych krzewów o łącznej wadze ponad 28 kilogramów. Tym razem policjanci na terenie posesji zatrzymali 33-latka.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do prowadzącej w tej sprawie śledztwo Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, gdzie usłyszeli zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 8 i do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie, który zdecyduje o tymczasowym aresztowaniu dwóch z trzech zatrzymanych osób.

Previous Kupujemy meble barberskie
Next Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KOMENDANCI Z WIZYTĄ U RANNEGO POLICJANTA

Komendant Stołeczny Policji mł. insp. dr Rafał Kubicki wraz z zastępcą podinsp. Andrzejem Krajewskim odwiedzili w szpitalu policjanta, który odniósł obrażenia podczas policyjnych działań skierowanych przeciwko złodziejom samochodów. Obaj życzyli

Wiadomości 0 Comments

PIJANY DRÓŻNIK USŁYSZAŁ ZARZUT

Patrolowcy zatrzymali 44-latka podejrzewanego o pełnienie obowiązków dróżnika przejazdowego w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu siedleckiego wydmuchał ponad trzy promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut pełnienia obowiązków dróżnika przejazdowego na posterunku,

Wiadomości 0 Comments

Dzięki natychmiastowej reakcji kobieta nie straciła 53 000 złotych

Policjanci ze Śródmieścia i stołeczni wywiadowcy zatrzymali 6 mężczyzn w wieku 15 i 16 lat podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” i usiłowanie dokonania takiego przestępstwa. 4 osoby zostały zatrzymane

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź