Na co uważać pielęgnując samochód?

Na co uważać pielęgnując samochód?

Choć nie brakuje kierowców, którym dbanie o własny samochód sprawia ogromną przyjemność, nie zawsze są to osoby, które mają pełną świadomość tego, jak taka troska powinna wyglądać. Teoretycznie, pielęgnacja samochodu nie sprawia wrażenia czynności skomplikowanej, szybko możemy jednak przekonać się o tym, że teoria i praktyka różnią się między sobą. Poznaj opinie specjalistów z aigfundusze.pl

O uszkodzenie karoserii nie jest wcale trudno i wcale nie brakuje kierowców, którzy mieli już okazję, aby się o tym przekonać. Oczywiście, istnieje kilka zasad, których warto przestrzegać w tym kontekście. Jeśli weźmiemy je sobie do serca możemy mieć pewność, że uda się nam uniknąć spektakularnych błędów. Jedna z najważniejszych mówi o tym, aby wystrzegać się stosowania domowych środków przeznaczonych do czyszczenia. Niestety, to, co jest skuteczne, gdy mamy do czynienia z klasycznymi porządkami, nie zawsze jest bezpieczne, gdy zabieramy się za czyszczenie pojazdu. Nie brakuje osób, które dochodzą do wniosku, że płyn do mycia naczyń sprawdzi się nie gorzej niż klasyczny szampon do karoserii. Niestety, nie mija wiele czasu, a okazuje się, że konsekwencją takiej zamiany jest matowy lakier. Równie niebezpieczna może być decyzja o tym, aby do pielęgnacji tapicerki wykonanej ze skóry użyć klasycznego płynu do mycia rąk. Tym razem ryzyko wiąże się przede wszystkim z groźbą odbarwienia się skóry, ta może również nieoczekiwanie zacząć się ścierać.

Inni odwiedzili też >> azteca.zgora.pl

Warto zachować też ostrożność przy czyszczeniu felg aluminiowych. Jeśli robimy to z wykorzystaniem płynu do mycia kominków, może okazać się, że pozbyliśmy się nie tylko mało atrakcyjnego nalotu, ale także warstwy ochronnej lakieru. Niebezpieczne potrafi być też używanie gąbki podczas czyszczenia lakieru samochodowego. Nawet, jeśli jest ona wyjątkowo miękka, możemy doprowadzić do zarysowania karoserii. Co więcej, może być to zjawisko trwałe, w porach gąbki szybko zbierają się bowiem ziarenka piasku, które potrafią być zabójcze dla karoserii. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, które rozwiązania dostępne w naszym własnym domu, okażą się najbardziej funkcjonalne, stawiajmy raczej na ręczniki wykonane z mikrofibry, łatwo można z nich bowiem wypłukać zanieczyszczenia, które są tak niebezpieczne dla karoserii. Może się wydawać, że nie ma rozwiązania tak skutecznego podczas mycia samochodu, jak myjka ciśnieniowa.

Osoby zawodowo zajmujące się opieka nad autami często zwracają nam jednak uwagę na to, że i ona potrafi być rozwiązaniem dość niebezpiecznym. Dzieje się tak dlatego, że wielu kierowców przykłada lancę zbyt blisko czyszczonej powierzchni mając nadzieję na to, że pozwoli to na osiągnięcie spektakularnego efektu. Niestety, efekt jest odwrotny od oczekiwanego, jeśli więc chcemy uniknąć rozczarowania, pamiętajmy o zachowaniu odległości wynoszącej od 10 do 15 centymetrów. Zasada ta ma szczególnie duże znaczenie wówczas, gdy myjemy koła, może się bowiem zdarzyć tak, że myjka ciśnieniowa uszkodzi strategiczny czynnik ABS. Niebezpieczne potrafi być też przecieranie karoserii na sucho, a także czyszczenie jej w upalne dni, gdy jest ona wyjątkowo rozgrzana.

Zobacz również >> prezentyidekoracje.pl

Previous ZLIKWIDOWANA UPRAWA KONOPI W WYNAJMOWANYM DOMU
Next SYLWESTRA SPĘDZIŁ W ARESZCIE

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacja 0 Comments

Więcej wypadków i kolizji jest przy dobrej pogodzie

Krajowe drogi są coraz bezpieczniejsze – systematycznie spada zarówno liczba wypadków, jak i poszkodowanych w nich osób. Zima jest jednak dla kierowców najtrudniejszym okresem w roku. Największym zagrożeniem, paradoksalnie, są pozornie dobre warunki panujące na

Motoryzacja 0 Comments

Inteligentne systemy parkingowe mają rozwiązać problem korków. Warszawa testuje smart parking

Miasta coraz odważniej szukają w rozwiązaniach z zakresu smart city szans na zwiększenie oszczędności, poprawę bezpieczeństwa czy dodatkowe źródła przychodów. Możliwości uzyskania korzyści we wszystkich tych elementach mają oferować inteligentne systemy parkingowe.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!