Tymczasowy areszt dla poszkodowanego o usiłowanie zabójstwa

Tymczasowy areszt dla poszkodowanego o usiłowanie zabójstwa

Policjanci z posterunku w Sobieniach Jeziorach zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który prawdopodobnie zaatakował siekierą trzech mężczyzn na skwerze przy ulicy Duży Rynek. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało dwóch mężczyzn. Trzeci z nich zdążył uciec. 35-letni podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, gdzie usłyszał między innymi zarzuty podwójnego usiłowania zabójstwa, próby popełnienia rozboju, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu teraz kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.

Interwencja policjantów, którzy przyjechali na skwer w centrum miejscowości Sobienie Jeziory, uniemożliwiła ucieczkę mężczyźnie, który jak wstępnie ustalono, prawdopodobnie siekierą zaatakował znajdujących się tam mieszkańców w wieku 43, 52 i 60 lat. Dwóch z nich ranił. Skutków ataku zdołał uniknąć 60-latek, który uciekł z miejsca. Poszkodowani trafili do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej i opatrzono rany.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali podejrzanego, zabezpieczyli też siekierę, którą mężczyzna prawdopodobnie zaatakował pokrzywdzonych. Podejrzanym okazał się 35-letni Andrij V. z Ukrainy. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Przy sprawie wspólnie pracowali policjanci oraz prokurator z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie. Zebrano materiał dowodowy, który wstępnie uprawdopodobnił popełnienie poważnych przestępstw przez cudzoziemca.

Podejrzanego doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty karne dotyczące między innymi: usiłowania zabójstwa dwóch mężczyzn, usiłowania popełnienia rozboju, uszkodzenia ciała oraz gróźb karalnych.

Na wniosek prokuratury, postanowieniem sądu w Garwolinie wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt.

Za usiłowanie zabójstwa grozi teraz 35-latkowi kara 25 lat pozbawienia wolności, a nawet kara dożywotniego więzienia.

Śledztwo jest jeszcze w toku.

Previous Skok spadochronowy – pomysł na oryginalny prezent!
Next Pracownica banku okradła swoją klientkę na 360 tysięcy zł

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Sprzątanie w restauracji – dlaczego warto korzystać z usług zewnętrznych firm sprzątających?

W wielu restauracjach sprzątanie kuchni oraz sali należy do obowiązków personelu. Praktyka pokazuje jednak, że personel nie zawsze znajduje czas lub chęci na gruntowne sprzątanie kuchni, a sprzątanie w restauracji

Wiadomości 0 Comments

Poszukiwana za zabójstwo – zatrzymana

Policjanci z komisariatu w Mrozach zatrzymali w jednym z domów na terenie gminy Cegłów kobietę poszukiwaną przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. 52-latka ma do odbycia karę 12 lat pozbawienia

Wiadomości 0 Comments

Huawei Mate 20 lite – rozwój telefonów – idealne zdjęcia

W ostatnich latach możemy zauważyć, że przygotowywane smartfony stoją na coraz wyższym poziomie, a poszczególne firmy starają się szukać rozwiązań, którymi będą w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź