Tanie OC w Warszawie? Istnieje?

Tanie OC w Warszawie? Istnieje?

Kierowcy w Warszawie mogą narzekać na wiele rzeczy – duże korki, ciągłe remonty czy wysokie ceny paliw bynajmniej nie nastrajają optymistycznie. Podobnie drogie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które dla wielu osób stanowi bardzo poważny wydatek w domowym budżecie. Czy można go w jakiś sposób zmniejszyć i obniżyć składkę na OC? Okazuje się, że tak – jak to zrobić, dowiesz się z niniejszego artykułu.

Porównaj oferty i wybierz najtańszą

Ponieważ warunki OC ustala ustawodawca w Ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, są one zawsze identyczne. To znaczy, że nawet jeśli zapłaci się za polisę – przykładowo – 3000 zł, to i tak będzie ona działała w takim samym zakresie jak OC kupione za 500 zł. Przepłacanie nie ma więc żadnego sensu, dlatego przy wyborze polisy należy skupiać się wyłącznie na cenie i starać się poszukiwać jak najtańszej oferty, w czym pomagają internetowe porównywarki ubezpieczeń.

Aby znaleźć najtańsze OC w porównywarce Najtaniej u Agenta, wystarczy uzupełnić formularz i wpisać w nim dane dotyczące pojazdu i jego właściciela. Cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut – nie potrzeba więcej czasu, żeby sprawdzić, ile za obowiązkową polisę zapłaci się w kilkunastu towarzystwach w Polsce. W ten sposób znalezienie dla siebie najtańszej oferty staje się naprawdę łatwe.

Jedź bezpiecznie i zbieraj zniżki

Jeśli nie powodujesz kolizji, stłuczek ani wypadków, w ciągu kilku lat możesz uzbierać zniżki ubezpieczeniowe w maksymalnej wysokości, która wynosi 60 lub 70% w zależności od towarzystwa, co pozwala wyraźnie obniżyć cenę OC. Z drugiej strony każda szkoda powoduje odebranie uzyskanych zniżek, czyli podwyżkę składki. Wniosek: bezpieczna jazda się opłaca, szczególnie w długiej perspektywie czasowej.

Zrezygnuj z opłaty w ratach

Jeśli z jakichś względów opłacasz OC w ratach, miej świadomość, że ponosisz w związku z tym dodatkowe koszty. Z tytułu rat możesz zapłacić za polisę nawet o 30% więcej niż normalnie, dlatego jeżeli szukasz oszczędności, ureguluj składkę za jednym razem.

Wybierz samochód rozsądnie i odpowiedzialnie

To, jakim samochodem jeździsz, ma duży wpływ na wysokość składki. Mianowicie za polisę dla auta sportowego wyposażonego w duży, mocny silnik zapłacisz znacznie więcej niż za ubezpieczenie typowo miejskiego samochodu z małą jednostką napędową. Taka sama zasada obowiązuje, jeżeli wykupujesz ubezpieczenie AC – najtaniejuagenta.pl jest serwisem, w którym znajdziesz dobrą polisę autocasco w korzystnej cenie.

Previous Policjanci rozwikłali zagadkę zabójstwa mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w zaroślach
Next Ubezpieczenie samochodów w branży motoryzacyjnej

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy dobra praca przez Internet jest w ogóle możliwa?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z wypełnianiem ankiet, reklamowaniem konkretnych produktów i usług, czy też z tworzeniem stron www, co do jednego nie możemy mieć wątpliwości. Praca

Strefa Biznesu 0 Comments

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie przy dworcach, metrze, lotnisku – lista popularnych

Warszawa jako stolica Polski jest miastem często odwiedzanym zarówno przez Polaków, którzy mają do załatwienia jakieś sprawy, jak i przez obcokrajowców. Bardzo często dostają się nad Wisłę środkami transportu zbiorowego:

Strefa Biznesu 0 Comments

Wsparcie informatyczne dla firmy – warto postawić na outsourcing

Bez sprawnie działającego sprzętu, oprogramowania i sieci firma może wpaść w poważne problemy – aby temu zapobiec, warto skorzystać z fachowej pomocy. Dzisiaj większość firm wykorzystuje w codziennej pracy komputery

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!