Suplementy diety na menopauzę

Suplementy diety na menopauzę

Ponad 80% wszystkich kobiet po 40 roku życia wchodzi w okres „menopauzy”, czyli końca wieku rozrodczego. W związku z tym w organizmie zachodzą różne zmiany funkcjonalne spowodowane zaburzeniami równowagi hormonalnej. Najpierw następuje naruszenie cyklicznego „okresu”, a następnie ich całkowite zaprzestanie. Ciało zaczyna się odbudowywać. Związana z wiekiem restrukturyzacja ciała, której towarzyszy stopniowe zanikanie funkcji seksualnych, często prowadzi do napięcia emocjonalnego kobiet, drażliwości, obniżonej wydajności, depresji i zaburzeń snu – z jednej strony wynika to z fizjologicznych zmian w ciele, z drugiej strony na poziomie czysto emocjonalnym, ponieważ każda kobieta rozumie, że początek menopauzy jest świadectwem przemijającej młodzieży i zbliżającej się starości, trudno się z tym pogodzić. W takich przypadkach warto zastosować suplementy diety na menopauzę.

Komplikacje

Nieprzyjemne fizjologiczne objawy „menopauzy” również znacznie komplikują codzienne życie kobiety w średnim wieku – są to uderzenia gorąca i zwiększone pocenie się, które są szczególnie trudne do zniesienia w warunkach lata. Pojawia się nadmierna suchość skóry i związane z nią więdnięcie, utrata elastyczności skóry twarzy i szyi oraz zwiększona drażliwość i bezsenność.

Jakie suplementy używać?

Bezpieczny naturalny produkt powinien być oparty na roślinach zawierających naturalne fitohormony, który pozwala kobietom w średnim wieku całkowicie unikać lub łagodzić objawy objawów menopauzy. Najczęściej w suplementach stosuje się następujące składniki:

Tilia Sylvestris – Lipa Silvestris Zawiera mikro- i makroelementy, farnezol, flawonoidy: kampferol, hesperydyna, astragalina, akacetyna, afselin, campferitrin, tilirozyd, kwercetyna, tilianina, kampozyna, cyjanozyny kwercetyny, garbniki, saponiny, kwasy fenolokarboksylowe, witamina C, polisacharydy. Ich działanie jest podobne do działania hormonu progesteronu – eliminuje suchość pochwy, nerwicę menopauzalną i nadmierne pobudzenie, poprawia nastrój i sen.

Humulus Lupulus   – Owoc chmielu zawiera olejki eteryczne, gorzką substancję Lupulin, która działa uspokajająco, żywice, flawonoidy: rutyna, astragalina, kempferol, kwercetyna i izokwercytyna, substancje estrogenowe. Składniki roślin lipy i chmielu, interakcje synergiczne między sobą, tworzą bio-kompleks, który aktywnie pomaga złagodzić stan i zmniejszyć częstotliwość uderzeń gorąca i nocnych potów, a w wielu przypadkach całkowicie je zatrzymuje. W początkowej fazie „menopauzy”, charakteryzującej się naruszeniem cykliczności, „miesięcznie” do normalnej ze zwykłym cyklem – normalizuje sen usuwając objawy drażliwości, nadmiernego pobudzenia i lęku.

Działanie ekstraktu z korzeni kohosa czarnego jest podobne do działania na organizm żeńskiego hormonu płciowego estrogenu i sprawdziło się w dolegliwościach związanych z menopauzą, nieregularnymi miesiączkami i różnymi bolesnymi stanami charakterystycznymi dla chorób kobiecych. Zakres jego zastosowania obejmuje również zaburzenia czynności serca w układzie nerwowym, tachykardię, depresję z menopauzą, lęk przed przestrzenią (agorafobia), bezsenność i migrenę.

Previous Rozwód sprawnie i bez komplikacji. Jak to zrobić?
Next O czym pamiętać, kupując głośniki do zestawu audio?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie i próbował przekupić policjantów

Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znieważenie funkcjonariuszy oraz wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. O pomoc policjantów poprosiła kobieta, która nie mogła

Wiadomości 0 Comments

To nie była kradzież tylko „zgłoszeniówka”

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o trzy przestępstwa: usiłowanie oszustwa, składanie fałszywych zeznań i powiadomienie o niepopełnionym przestępstwie. Zbigniew T. postanowił pozbyć się swojego samochodu, kiedy ten kolejny raz zaczął

Wiadomości 0 Comments

Okradał klub sportowy

Praca operacyjna bielańskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który zabrał kasetkę z pieniędzmi, telefon oraz odzież treningową z klubu sportowego przy ul. Klaudyny. Nieostrożny 40-latek podczas gromadzenia łupu uszkodził terminal

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź