Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna (kosmetyczna) to kierunek w stomatologii, którego celem jest stworzenie pięknego uśmiechu, w którym piękno i zdrowy stan zębów odgrywają ważną rolę.

Rola uśmiechu

Atrakcyjny uśmiech to najskuteczniejszy sposób na uzyskanie lepszej opinii. Niestety, pomimo dobrej niezależnej i profesjonalnej higieny, twój uśmiech może nie być śnieżnobiały i atrakcyjny. Stomatologia estetyczna (kosmetyczna) i renowacyjna to połączenie nauki i sztuki i pozwala poprawić uśmiech. Kilka lat temu zadaniem tradycyjnej stomatologii było stworzenie funkcjonalnych i trwałych uzupełnień protetycznych. Obecnie zapewnienie maksymalnego efektu kosmetycznego jest niezbędnym warunkiem leczenia stomatologicznego. Nowoczesne metody i materiały pozwalają wykwalifikowanym dentystom spełniać wszystkie wymagania pacjentów w ramach konkretnej sytuacji klinicznej i możliwości materiałów do odbudowy.

Na przykład podczas przeprowadzania leczenia w obszarze przednich zębów dominuje efekt kosmetyczny, a na wydziałach bocznych na pierwszym planie wysuwa się odbudowa. Pacjenci poddani zabiegom kosmetycznym i odbudowującym zauważyli znaczny wzrost samooceny. Wyższa samoocena motywuje do zapewnienia lepszej samo higieny, a tym samym poprawia zdrowie zębów.

Zabiegi

Nowoczesne techniki, które mają na celu rozwiązanie absolutnie wszystkich problemów związanych z wadami uzębienia, należą do sekcji stomatologii estetycznej. Po wybieleniu, odbudowie artystycznej, montażu licówek i innych zabiegach, które zyskują popularność, Twoje zęby będą zadowolone z pięknego i idealnego wyglądu. Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów estetycznych w stomatologii jest wybielanie. Przed rozpoczęciem takiej metody przywracania wyglądu uzębienia dentysta przeprowadzi całkowitą higienę jamy ustnej, która polega na leczeniu zębów i dziąseł. We współczesnej stomatologii stosuje się kilka rodzajów wybielaczy:
-chemiczny;
-laser;
-wybielanie zdjęć;
-ultradźwięki;
-przy użyciu metody Air-Flow.

Inną szeroko stosowaną metodą jest stosowanie ochraniaczy na usta z żelem, co daje stabilny i zauważalny efekt po raz pierwszy. W celu przyspieszenia działania takiego żelu stosuje się promieniowanie ultrafioletowe i laserowe. Kolejnym najpopularniejszym zabiegiem w stomatologii estetycznej jest odbudowa. Polega na naśladowaniu tkanek zęba za pomocą różnych sztucznych materiałów. Za pomocą odbudowy dentystycznej można poprawić wrodzone naruszenia wyglądu i położenia siekaczy lub pozbyć się konsekwencji życia – urazów, związanego z wiekiem otarcia zębów, zmian ich koloru.

Jeśli uzębienie nie zostanie „naprawione” na czas, proporcje twarzy mogą być stopniowo naruszane, mogą powstawać zmarszczki itp. Przywracanie umożliwia:
-zmienić kształt siekaczy;

-wyrównać pozycję siekacza w uzębieniu;
-zmień kolor szkliwa;
-pozbyć się szczelin międzyzębowych.

Sprawdź co możesz zyskać decydując się na zabieg z zakresu stomatologii estetycznej –http://astratechdental.pl/stomatologia-estetyczna_zkbe.k>>

W nowoczesnych ośrodkach dentystycznych rekonstrukcja odbywa się przy użyciu wysokiej jakości materiałów kompozytowych, a także ceramiki medycznej / porcelany. Korzystając z takich materiałów, możesz wykonać procedurę przywracania podczas jednej wizyty.

Korekcję zgryzu i zmianę lokalizacji zębów w jamie ustnej można również przypisać stomatologii estetycznej. Główne metody korekcji zgryzu obejmują instalację systemów wsporników. Najskuteczniej radzą sobie z wyrównaniem położenia siekaczy w uzębieniu, jednak ich noszenie, zepsucie dykcji jest dość niewygodne, a z estetycznego punktu widzenia nie pasuje większości pacjentów.

Previous Biżuteria z rzadko spotykanymi kamieniami
Next Hurtownia fryzjerska, czyli salon fryzjerski w rozsądnych cenach

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Lubię korzystać ze spa, ale to wymaga zaplecza finansowego i czasu

Dziennikarka nie przywiązuje wagi do domowych zabiegów pielęgnacyjnych. Od lat używa tylko jednego, uniwersalnego kremu do twarzy. Chciałaby natomiast częściej korzystać z zabiegów w ośrodkach spa. Twierdzi jednak, że wymaga to dużych nakładów

Life&Style 0 Comments

Polecany laryngolog w Warszawie – Mille Medica

Wiosna kojarzy się nam zwykle z najpiękniejszą porą roku. Wszystko budzi się do życia, rozkwita. Ale jakże często właśnie wtedy jesteśmy najbardziej podatni na choroby, zwłaszcza układu oddechowego. Dochodzą do

Life&Style 1Comments

Import whisky rośnie o 30 proc

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź