Skok spadochronowy w prezencie – podaruj niezapomniane przeżycia!

Skok spadochronowy w prezencie – podaruj niezapomniane przeżycia!

Szukasz ciekawego pomysłu na prezent, który będzie mógł na zawsze pozostać w pamięci? W takim przypadku wybierz skoki spadochronowe w tandemie!

Dobry prezent to tak, który nie tylko sprawi radość, ale również będzie niezapomniany. W tej roli doskonale sprawdzają się upominki spełniające marzenia, na przykład takie jak skoki spadochronowe.

Na czym polegają skoki spadochronowe na prezent? Kto może wziąć w nich udział? Ile trzeba będzie zapłacić za taki upominek?

Skoki tandemowe – najlepsze jako upominek

Jeśli chcemy wręczyć komuś skok spadochronowy w prezencie, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie skok tandemowy.

Skoki tandemowe to rodzaj skoków spadochronowych, w których udział bierze nie jedna, ale dwie osoby jednocześnie – stąd też ich nazwa. W takim niezwykłym tandemie uczestniczą instruktor spadochroniarstwa, nazywany także pilotem, a także pasażer, który nie musi mieć żadnego wcześniejszego przygotowania.

Pilot tandemu jest połączony z pasażerem specjalną uprzężą tandemową. Pilot ma także na swoich plecach zestaw spadochroniarski składający się ze spadochronu tandemowego z zapasowym oraz z automatem spadochronowym. Wyposażenie używane do skoków tandemowych powoduje, że to bardzo bezpieczna rozrywka.

Kto może wziąć udział w skoku spadochronowym w tandemie?

Dużą zaletą skoków spadochronowych w tandemie jest ich dostępność – w wydarzeniu może wziąć udział niemalże każdy, kto nie ma przeciwwskazań.

Pasażer tandemu nie musi przechodzić wcześniejszych szkoleń, treningów, nie ma także potrzeby brania udziału w badaniach lekarskich. Nie ma również ograniczeń wiekowych – skakać mogą osoby młodsze oraz starsze. Również w skoku mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne.

Główne przeciwwskazania związane ze skokami tandemowymi to:

  • ciężar ciała powyżej 100-120 kg zależnie od sprzętu
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja

Brak wielu przeciwwskazań oraz brak potrzeby specjalnych przygotowań powodują, że tandemy to idealne skoki spadochronowe w prezencie na różne okazje – urodziny, imieniny, Dzień Chłopaka czy też na ślub.

Jak skacze się ze spadochronem w tandemie?

Pierwszym krokiem do skoku spadochronowego w tandemie jest dokonanie rezerwacji na odpowiedni termin. Jeżeli chcemy podarować skok innej osobie, warto wybrać voucher upominkowy. To specjalne zaproszenie, na podstawie którego obdarowana osoba może samodzielnie wybrać dla siebie najlepszy termin skoku.

W wybranym dniu pasażer tandemu powinien na pojawić się z wyprzedzeniem na lotnisku. Tam podpisuje odpowiednią umowę i przechodzi krótkie przeszkolenie informujące go o zasadach skoku i jego bezpieczeństwie. Odbiera także gogle i kombinezon do skoku.

Po tych przygotowaniach uczestnicy skoku – piloci i pasażerowie – wchodzą do samolotu. Wyskoki następują z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów nad ziemią.

Wysokość wyskoku wpływa na czas swobodnego spadania – to spadanie odbywające się bez otwartego jeszcze spadochronu. Swobodne spadanie jest najbardziej ekscytującym momentem całego wydarzenia – daje pasażerowi szansę na poczucia spadania w przestworzach bez żadnych ograniczeń. W przypadku 3000 metrów czas ten to około 30 sekund, z kolei do 4000 metrów – około 60 sekund.

Na wysokości około 1500 metrów pilot tandemu otwiera czaszę spadochronu. Przez parę minut uczestnicy skoku szybują w przestworzach w kierunku lądowiska. Lądowanie przy skoku w tandemie jest miękkie – nie wymaga posiadania specjalnej kondycji i nie powoduje ma ryzyka urazów.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w prezencie?

Ceny skoków tandemowych kształtują się na poziomie od około 500 do 1000 złotych w zależności od ich wariantu. Więcej zapłacimy za skok z 4000 metrów niż za ten z 3000 metrów.

W cenie skoku może być także zawarta usługa filmowania i fotografowania – to wtedy wyjątkowa pamiątka dla uczestnika skoku.

Do zakupu skoku spadochronowego w prezencie zaprasza serwis internetowy skacz.pl, na którym można już teraz zakupić skoki w różnych miastach w Polsce.

Previous Wsparcie informatyczne dla firmy – warto postawić na outsourcing
Next Telewizja w sieci

Może to Ci się spodoba

ARTIS Wellness Club – najnowocześniejszy klub fitness w stolicy

Moda na fitness ma coraz więcej zwolenników. Ćwiczą amatorzy, profesjonaliści i gwiazdy. Zadbana sylwetka stała się synonimem sukcesu i zdrowego życia. Ale to sprzęt, atmosfera oraz szeroka gama możliwości treningu

Nowe przepisy antydopingowe czekają na podpis prezydenta. Resort sportu już zapowiada kolejne regulacje

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

W ciągu kilku sezonów kluby chcą podwoić frekwencję na meczach

Jest kilka symptomów, które wskazują, że ten rok będzie dla polskiej Ekstraklasy jeszcze lepszy niż ubiegły – przekonuje Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy. Z raportu EY wynika, że w 2015 roku przychody klubów

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź