Skok spadochronowy – pomysł na oryginalny prezent!

Skok spadochronowy – pomysł na oryginalny prezent!

Szukasz pomysłu na wyjątkowy upominek? Postaw na niezapomniane emocje i wybierz skok spadochronowy w tandemie!

Znalezienie interesującego podarunku na urodziny, imieniny, rocznicę i inne okazje może być sporym problemem. Gdy prezent ma być jedyny w swoim rodzaju, niebanalny i niosący ze sobą wspaniałe przeżycia, wybór jest prosty – to skoki spadochronowe w tandemie.

Skoki tandemowe są doskonałym pomysłem na upominek na różne okazje. Na czym dokładnie polega skok tego rodzaju? Kto może wziąć w nim udział? W końcu, ile będziemy musieli za niego zapłacić?

Czym są skoki tandemowe?

Skoki spadochronowe mogą nie tylko odbywać się w pojedynkę. Istnieją również skoki, w których jednocześnie biorą udział dwie osoby – skoki te określa się mianem tandemowych.

Skoki tandemowe zaczęto praktykować na przełomie lat 70. i 80. w Stanach Zjednoczonych, gdzie skonstruowano specjalny spadochron dla dwóch osób wraz z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym.

Spadochron tandemowy jest większy niż standardowy spadochron, ponieważ musi udźwignąć ciężar dwóch osób jednocześnie – pilota tandemu oraz pasażera. Stosowany jest wraz z uprzężą tandemową łączącą tych uczestników skoku.

Kto może wziąć udział w skoku w tandemie?

Skoki tandemowe są łatwo dostępne, ponieważ nie wymagają od pasażera żadnego szczególnego przygotowania – badań lekarskich, długich szkoleń, treningów. Właśnie to powoduje, że są one również kapitalnym pomysłem na upominek.

Za wszystkie kwestie techniczne odpowiada wtedy pilot tandemu – instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.

W skokach tandemowych mogą brać udział nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Skaczą także seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, dla których to wyjątkowa okazja do tego, aby poczuć swobodę w przestworzach.

Warto jednak pamiętać o tym, że skoki w tandemie mają też określone przeciwwskazania.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych:

  • zbyt wysoki ciężar pasażera – od około 100 kilogramów zależnie od używanego sprzętu
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • epilepsja

Skok tandemowy – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest dokonanie rezerwacji skoku tandemowego – teraz to bardzo proste, ponieważ można zrobić to całkowicie przez internet na stronie organizatora wydarzenia.

Gdy planujemy podarować skok w prezencie, powinniśmy wybrać voucher upominkowy – wtedy nie musimy wprowadzać do formularza daty skoku. Osoba, która otrzyma prezent tego rodzaju, może wybrać go sama.

Określonego dnia, w którym ma odbyć się skok tandemowy, uczestnik przyjeżdża do ośrodka i bierze udział w krótkim przeszkoleniu informującym go o zasadach skoku. Otrzymuje też odpowiednie wyposażenie jak gogle, kombinezon.

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z dwóch wysokości – 3000 metrów albo 4000 metrów. Przy rezerwacji skoku najczęściej mamy możliwość wyboru interesującej nas opcji.

Wysokość skoku wpływa na czas swobodnego spadania, czyli spadania w dół bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. Dla wielu uczestników to najbardziej ekscytujący moment tego całego wydarzenia! Przy wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Po tym czasie pilot tandemu otwiera spadochron i następuje etap kilkuminutowego, powolnego opadania w kierunku lądowiska.

Lądowanie przy skoku tandemowym jest miękkie, więc nie ma obaw o urazy – za wszystko także odpowiada wtedy pilot tandemu.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w tandemie?

Koszty skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie – musimy liczyć się z wydatkiem od około 500 do 900 złotych w zależności od wybranego wariantu.

Najmniej zapłacimy za skok z 3000 metrów – około 500-600 złotych. Skoki tandemowe z 4000 metrów to z kolei koszt około 700 złotych. Warto także pomyśleć o wykupieniu dodatkowej usługi rejestracji skoku, czyli jego filmowania i fotografowania – to wspaniała pamiątka dla uczestnika wydarzenia. Zapłacimy za nią około 200-300 złotych.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Skydive, który prowadzi skoki tandemowe i organizuje szkolenia spadochronowe.

Previous Czy lokalizacja telefonu jest możliwa?
Next Tymczasowy areszt dla poszkodowanego o usiłowanie zabójstwa

Może to Ci się spodoba

Do uprawiania sportu chcą zmobilizować podwładnych pracodawcy

Polacy w wieku produkcyjnym stronią od aktywności fizycznej – wynika z raportu „Aktywność sportowa Polaków” opublikowanego przez TNS. 20 proc. osób w przedziale wiekowym 25–29 lat w ogóle nie uprawia sportu, a najgorzej sytuacja przedstawia się

W ciągu kilku sezonów kluby chcą podwoić frekwencję na meczach

Jest kilka symptomów, które wskazują, że ten rok będzie dla polskiej Ekstraklasy jeszcze lepszy niż ubiegły – przekonuje Dariusz Marzec, prezes Ekstraklasy. Z raportu EY wynika, że w 2015 roku przychody klubów

Survival

Umiejętności survivalowe mogą na pierwszy rzut oka wydawać się zbędne, jednak tak naprawdę są niezwykle przydatne. W końcu nikt nie wie, co go spotka, więc dobrze jest być przygotowanym na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź