Skok spadochronowy – pomysł na oryginalny prezent!

Skok spadochronowy – pomysł na oryginalny prezent!

Szukasz pomysłu na wyjątkowy upominek? Postaw na niezapomniane emocje i wybierz skok spadochronowy w tandemie!

Znalezienie interesującego podarunku na urodziny, imieniny, rocznicę i inne okazje może być sporym problemem. Gdy prezent ma być jedyny w swoim rodzaju, niebanalny i niosący ze sobą wspaniałe przeżycia, wybór jest prosty – to skoki spadochronowe w tandemie.

Skoki tandemowe są doskonałym pomysłem na upominek na różne okazje. Na czym dokładnie polega skok tego rodzaju? Kto może wziąć w nim udział? W końcu, ile będziemy musieli za niego zapłacić?

Czym są skoki tandemowe?

Skoki spadochronowe mogą nie tylko odbywać się w pojedynkę. Istnieją również skoki, w których jednocześnie biorą udział dwie osoby – skoki te określa się mianem tandemowych.

Skoki tandemowe zaczęto praktykować na przełomie lat 70. i 80. w Stanach Zjednoczonych, gdzie skonstruowano specjalny spadochron dla dwóch osób wraz z odpowiednim wyposażeniem dodatkowym.

Spadochron tandemowy jest większy niż standardowy spadochron, ponieważ musi udźwignąć ciężar dwóch osób jednocześnie – pilota tandemu oraz pasażera. Stosowany jest wraz z uprzężą tandemową łączącą tych uczestników skoku.

Kto może wziąć udział w skoku w tandemie?

Skoki tandemowe są łatwo dostępne, ponieważ nie wymagają od pasażera żadnego szczególnego przygotowania – badań lekarskich, długich szkoleń, treningów. Właśnie to powoduje, że są one również kapitalnym pomysłem na upominek.

Za wszystkie kwestie techniczne odpowiada wtedy pilot tandemu – instruktor spadochroniarstwa z wieloletnim doświadczeniem w swojej dziedzinie.

W skokach tandemowych mogą brać udział nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież. Skaczą także seniorzy oraz osoby niepełnosprawne, dla których to wyjątkowa okazja do tego, aby poczuć swobodę w przestworzach.

Warto jednak pamiętać o tym, że skoki w tandemie mają też określone przeciwwskazania.

Główne przeciwwskazania do skoków tandemowych:

  • zbyt wysoki ciężar pasażera – od około 100 kilogramów zależnie od używanego sprzętu
  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • ostra niewydolność układu krwionośnego i oddechowego
  • epilepsja

Skok tandemowy – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest dokonanie rezerwacji skoku tandemowego – teraz to bardzo proste, ponieważ można zrobić to całkowicie przez internet na stronie organizatora wydarzenia.

Gdy planujemy podarować skok w prezencie, powinniśmy wybrać voucher upominkowy – wtedy nie musimy wprowadzać do formularza daty skoku. Osoba, która otrzyma prezent tego rodzaju, może wybrać go sama.

Określonego dnia, w którym ma odbyć się skok tandemowy, uczestnik przyjeżdża do ośrodka i bierze udział w krótkim przeszkoleniu informującym go o zasadach skoku. Otrzymuje też odpowiednie wyposażenie jak gogle, kombinezon.

Skoki spadochronowe w tandemie odbywają się z dwóch wysokości – 3000 metrów albo 4000 metrów. Przy rezerwacji skoku najczęściej mamy możliwość wyboru interesującej nas opcji.

Wysokość skoku wpływa na czas swobodnego spadania, czyli spadania w dół bez otwartej jeszcze czaszy spadochronu. Dla wielu uczestników to najbardziej ekscytujący moment tego całego wydarzenia! Przy wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie trwa około 30 sekund, dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Po tym czasie pilot tandemu otwiera spadochron i następuje etap kilkuminutowego, powolnego opadania w kierunku lądowiska.

Lądowanie przy skoku tandemowym jest miękkie, więc nie ma obaw o urazy – za wszystko także odpowiada wtedy pilot tandemu.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w tandemie?

Koszty skoków tandemowych wcale nie są bardzo wysokie – musimy liczyć się z wydatkiem od około 500 do 900 złotych w zależności od wybranego wariantu.

Najmniej zapłacimy za skok z 3000 metrów – około 500-600 złotych. Skoki tandemowe z 4000 metrów to z kolei koszt około 700 złotych. Warto także pomyśleć o wykupieniu dodatkowej usługi rejestracji skoku, czyli jego filmowania i fotografowania – to wspaniała pamiątka dla uczestnika wydarzenia. Zapłacimy za nią około 200-300 złotych.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Skydive, który prowadzi skoki tandemowe i organizuje szkolenia spadochronowe.

Previous Czy lokalizacja telefonu jest możliwa?
Next Tymczasowy areszt dla poszkodowanego o usiłowanie zabójstwa

Może to Ci się spodoba

Przetestuj loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

Loty w tunelu aerodynamicznym to kapitalny wybór dla osób lubiących buzującą adrenalinę – teraz można skorzystać z nich także w Warszawie! Uczucie spadania w przestworzach bez żadnych ograniczeń jest nie

Nowe przepisy antydopingowe czekają na podpis prezydenta. Resort sportu już zapowiada kolejne regulacje

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

Do uprawiania sportu chcą zmobilizować podwładnych pracodawcy

Polacy w wieku produkcyjnym stronią od aktywności fizycznej – wynika z raportu „Aktywność sportowa Polaków” opublikowanego przez TNS. 20 proc. osób w przedziale wiekowym 25–29 lat w ogóle nie uprawia sportu, a najgorzej sytuacja przedstawia się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź