Rozwód sprawnie i bez komplikacji. Jak to zrobić?

Rozwód sprawnie i bez komplikacji. Jak to zrobić?

Sprawy rozwodowe są jednymi z najtrudniejszych nie tylko dla stron postępowania, ale także dla adwokata. Dotykają delikatnej sfery życia każdego człowieka, jaką są uczucia i prywatność. Często, mimo prób odbudowy małżeństwa, nie udaje się osiągnąć tego efektu i konieczny jest rozwód. Jak przeprowadzić go bez komplikacji?

Sprawy rozwodowe są jednymi z najtrudniejszych nie tylko dla stron postępowania, ale także dla adwokata. Dotykają delikatnej sfery życia każdego człowieka, jaką są uczucia i prywatność. Często, mimo prób odbudowy małżeństwa, nie udaje się osiągnąć tego efektu i konieczny jest rozwód. Jak przeprowadzić go bez komplikacji?

Istotnym elementem jest w tym zakresie fachowa pomoc pełnomocnika, który doradzi, krok po kroku, co zrobić, aby uniknąć prawnych problemów. Ważne jest przede wszystkim polubowne załatwienie sprawy, czyli orzeczenie rozwodu przez sąd, bez wskazywania winy którejkolwiek ze stron. Niestety nie zawsze jest to możliwe, wówczas konieczne jest prowadzenie postępowania dowodowego, wskazującego, który z małżonków przyczynił się do rozpadu związku.

Prawo rozwodowe

Prawo rozwodowe obowiązujące w Polsce jasno precyzuje kwestie sądowego rozwiązania związku małżeńskiego. Może to nastąpić na skutek wniesienia przez jedną ze stron pozwu do właściwego miejscowo sądu okręgowego, którego siedzibę ustala się w oparciu o ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków. Pozew może zostać złożony z żądaniem orzeczenia winy jednej ze stron lub też bez orzekania o winie.

Aby uniknąć opóźnienia w rozpoznaniu sprawy, należy w pierwszej kolejności ustalić sąd, do którego będzie składany pozew. Prawnik Siedlce pomoże w przygotowaniu dokumentów i złożeniu ich we właściwym sądzie okręgowym. Dzięki temu strony unikną czasochłonnego przekazywania sprawy między instytucjami. Ważne jest również dołączenie do pozwu wszelkich niezbędnych dokumentów, w tym aktu małżeństwa oraz – jeśli małżonkowie posiadają dzieci – ich aktów urodzenia.

Rozwody Siedlce

Warto pamiętać, iż często sprawa rozwodowa obejmuje dodatkowe zagadnienia, jakimi są między innymi alimenty czy uregulowanie kontaktów z dziećmi. Prawnik, prowadzący rozwody w Siedlcach, który będzie pełnomocnikiem strony powodowej, może wówczas przygotować także wnioski o zabezpieczenie w zakresie opieki nad dziećmi czy też ustalenia zobowiązania alimentacyjnego na rzecz małoletnich dzieci. Pozwala to na szybkie podjęcie tymczasowej decyzji przez sąd w tym przedmiocie, bez konieczności oczekiwania na prawomocny wyrok rozwodowy.

Sprawne przeprowadzenie postępowania rozwodowego to także jasne sprecyzowanie oczekiwań strony powodowej oraz zgromadzenie możliwie najszerszego materiału dowodowego, co ma szczególne znaczenie w przypadku orzekania o winie. Fachowy pełnomocnik pomoże w przygotowaniu dokumentacji, instruując klienta, które dokumenty będą niezbędne oraz jakie mają znacznie dla finalnego rozpoznania sprawy.

Rozwód przeprowadzony sprawnie i bez komplikacji wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim liczy się znajomość procedury oraz obowiązujących przepisów, aby uniknąć czasochłonnego uzupełniania dokumentów na wezwanie sądu czy też pisemnego doprecyzowania żądań. Kancelaria Adwokacka Siedlce to zapewnienie rzetelnego przygotowania pozwu, a także reprezentacja klienta na etapie postępowania sądowego. Dzięki profesjonalnemu pełnomocnikowi zyskuje się przede wszystkim bezpieczeństwo, że sprawa prowadzona jest w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a interesy stron zabezpieczone są przez adwokata na każdym etapie procesu.

Previous Myjka fryzjerska: jaką kupić?
Next Suplementy diety na menopauzę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Za co deweloperzy kochają Wilanów

Wilanów to uwielbiana przez deweloperów dzielnica Warszawy. Nieustannie powstają tam nowe inwestycje z komfortowymi i luksusowymi osiedlami domów jednorodzinnych i zabudową wielorodzinną w otoczeniu zieleni, które są idealne dla rodzin

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWI OPIEKOWALI SIĘ 14-MIESIĘCZNYM SYNKIEM

Przed kilkoma dniami policjanci z komisariatu w Halinowie interweniowali wobec jednej z rodzin zamieszkałej w gminie Halinów. Zgłoszenie dotyczyło nieprawidłowej opieki nad dzieckiem. Okazało się, że rodzice są nietrzeźwi. Ojciec

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W POWIATOWYCH ĆWICZENIACH OBRONNYCH „ORZEŁ 2017”

Zamaskowani napastnicy z bronią w Starostwie, eksplozja ładunku i ewakuacja w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki i atak terrorystów na Stację Uzdatniania Wody w Mińsku Mazowieckim, to trzy zdarzenia, które złożyły

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź