Rozwód sprawnie i bez komplikacji. Jak to zrobić?

Rozwód sprawnie i bez komplikacji. Jak to zrobić?

Sprawy rozwodowe są jednymi z najtrudniejszych nie tylko dla stron postępowania, ale także dla adwokata. Dotykają delikatnej sfery życia każdego człowieka, jaką są uczucia i prywatność. Często, mimo prób odbudowy małżeństwa, nie udaje się osiągnąć tego efektu i konieczny jest rozwód. Jak przeprowadzić go bez komplikacji?

Sprawy rozwodowe są jednymi z najtrudniejszych nie tylko dla stron postępowania, ale także dla adwokata. Dotykają delikatnej sfery życia każdego człowieka, jaką są uczucia i prywatność. Często, mimo prób odbudowy małżeństwa, nie udaje się osiągnąć tego efektu i konieczny jest rozwód. Jak przeprowadzić go bez komplikacji?

Istotnym elementem jest w tym zakresie fachowa pomoc pełnomocnika, który doradzi, krok po kroku, co zrobić, aby uniknąć prawnych problemów. Ważne jest przede wszystkim polubowne załatwienie sprawy, czyli orzeczenie rozwodu przez sąd, bez wskazywania winy którejkolwiek ze stron. Niestety nie zawsze jest to możliwe, wówczas konieczne jest prowadzenie postępowania dowodowego, wskazującego, który z małżonków przyczynił się do rozpadu związku.

Prawo rozwodowe

Prawo rozwodowe obowiązujące w Polsce jasno precyzuje kwestie sądowego rozwiązania związku małżeńskiego. Może to nastąpić na skutek wniesienia przez jedną ze stron pozwu do właściwego miejscowo sądu okręgowego, którego siedzibę ustala się w oparciu o ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków. Pozew może zostać złożony z żądaniem orzeczenia winy jednej ze stron lub też bez orzekania o winie.

Aby uniknąć opóźnienia w rozpoznaniu sprawy, należy w pierwszej kolejności ustalić sąd, do którego będzie składany pozew. Prawnik Siedlce pomoże w przygotowaniu dokumentów i złożeniu ich we właściwym sądzie okręgowym. Dzięki temu strony unikną czasochłonnego przekazywania sprawy między instytucjami. Ważne jest również dołączenie do pozwu wszelkich niezbędnych dokumentów, w tym aktu małżeństwa oraz – jeśli małżonkowie posiadają dzieci – ich aktów urodzenia.

Rozwody Siedlce

Warto pamiętać, iż często sprawa rozwodowa obejmuje dodatkowe zagadnienia, jakimi są między innymi alimenty czy uregulowanie kontaktów z dziećmi. Prawnik, prowadzący rozwody w Siedlcach, który będzie pełnomocnikiem strony powodowej, może wówczas przygotować także wnioski o zabezpieczenie w zakresie opieki nad dziećmi czy też ustalenia zobowiązania alimentacyjnego na rzecz małoletnich dzieci. Pozwala to na szybkie podjęcie tymczasowej decyzji przez sąd w tym przedmiocie, bez konieczności oczekiwania na prawomocny wyrok rozwodowy.

Sprawne przeprowadzenie postępowania rozwodowego to także jasne sprecyzowanie oczekiwań strony powodowej oraz zgromadzenie możliwie najszerszego materiału dowodowego, co ma szczególne znaczenie w przypadku orzekania o winie. Fachowy pełnomocnik pomoże w przygotowaniu dokumentacji, instruując klienta, które dokumenty będą niezbędne oraz jakie mają znacznie dla finalnego rozpoznania sprawy.

Rozwód przeprowadzony sprawnie i bez komplikacji wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim liczy się znajomość procedury oraz obowiązujących przepisów, aby uniknąć czasochłonnego uzupełniania dokumentów na wezwanie sądu czy też pisemnego doprecyzowania żądań. Kancelaria Adwokacka Siedlce to zapewnienie rzetelnego przygotowania pozwu, a także reprezentacja klienta na etapie postępowania sądowego. Dzięki profesjonalnemu pełnomocnikowi zyskuje się przede wszystkim bezpieczeństwo, że sprawa prowadzona jest w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a interesy stron zabezpieczone są przez adwokata na każdym etapie procesu.

Previous Myjka fryzjerska: jaką kupić?
Next Suplementy diety na menopauzę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset porcji handlowych narkotyków

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi. Policjanci w mieszkaniu znaleźli w sumie ponad 460 gramów marihuany i amfetaminy. Za te przestępstwa 33-letniemu

Wiadomości 1Comments

BYLIŚMY NA PIKNIKU RODZINNYM

Kolejny raz policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V uczestniczyli w pikniku osiedlowym. Piknik zorganizowany został na terenie Osiedla Piaski przy ulicy Kochanowskiego. Przedsięwzięcie to miało charakter imprezy sportowo-rekreacyjnej, podczas

Wiadomości 0 Comments

PODEJRZANY O OSZUSTWA ZATRZYMANY

Współpraca policjantów z Bielan z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji doprowadziła do zatrzymania i przedstawienia zarzutów mężczyźnie, podejrzanemu o oszustwa. 37-latek, podając fałszywe dane, zawierał umowy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź