Rodzaje past polerskich

Rodzaje past polerskich

Polerowanie samochodu jest konieczne, aby zapobiec problemom z tak nieuniknionego zjawiska, jak korozja. W tym przypadku kompozycje ochronne wypełniają uszkodzenie górnej warstwy lakieru i zapobiegają przenikaniu agresywnych substancji do wewnętrznych warstw farby.

Co to jest polerowanie i jego etapy

Podstawą polerowania jest proces obróbki powierzchni przy użyciu specjalistycznych narzędzi i instrumentów. Ta procedura obejmuje kilka ważnych kroków:

– wykrywanie wad i ocena stanu powierzchni pojazdu;

– eliminacja dużych wad przez szlifowanie;

– polerowanie renowacyjne, w którym głównym narzędziem jest pasta ścierna;

– zwiększony połysk lakieru ciała dzięki zastosowaniu produktów nieściernych (polerowanie ochronne).

Wybór pasty polerskiej na różnych etapach

Polerowanie ścierne jest najtrudniejszym i najbardziej krytycznym etapem całego procesu. Polega na usunięciu najcieńszej warstwy farby za pomocą specjalnych past ściernych, których wybór odbywa się w zależności od wielkości ziaren. Dostępne w handlu kompozycje o drobnym, średnim i dużym ziarnie. Są różne rodzaje past polerskich. Na przykład w celu naprawy drobnych wad ciała zaleca się stosowanie drobnoziarnistych kompozycji. Jeśli samochód ma dużą liczbę zadrapań i rys, konieczne jest użycie gruboziarnistych past ściernych. Jeśli chodzi o polerowanie ochronne, może to być teflon, wosk lub żywica epoksydowa. Najdłuższą ochronę samochodu zapewniają pasty epoksydowe.

Tak więc wybór pasty polerskiej dla każdego etapu przetwarzania zależy wyłącznie od stanu lakieru na ciele. Rynek ma ogromny asortyment past do polerowania w różnych kategoriach cenowych. Szczególne miejsce zajmują kompozycje 3M, które charakteryzują się wysoką jakością i przystępną ceną. Producenci tych past cenią sobie swoją reputację, dlatego starannie opracowują kompozycje odpowiednie do różnych rodzajów przetwarzania. Aby przeprowadzić procedurę polerowania, nie wystarczy kupić specjalne mieszanki. Konieczna jest również znajomość sekwencji procesu, składającej się z etapów przygotowawczego, głównego i końcowego.

Przygotowanie samochodu

Przed przystąpieniem do polerowania odbudowy ciała należy wykonać następujące kroki przygotowawcze:

-całkowicie oczyścić pojazd z różnego rodzaju zanieczyszczeń;

-do przykrycia gumową taśmą maskującą gumowe i plastikowe elementy karoserii;

-zapewnić miejsce do polerowania wystarczającą ilością równomiernie rozłożonego światła;

-zapewnić dobrą wentylację w pomieszczeniu.

Należy również wiedzieć, że proces polerowania nie może być wykonywany w bezpośrednim świetle słonecznym. Oprócz ważnych prac przygotowawczych należy zadbać o pozyskanie materiałów ściernych i nieściernych, maszyny do polerowania z kółkami, ręczników i serwetek z mikrofibry, a także okularów ochronnych. Po fazie przygotowawczej możesz rozpocząć obróbkę pasty ściernej. Polerowanie ścierne składa się z kilku operacji:

-usunięcie wierzchniej warstwy;

-mycia samochodu w celu wyeliminowania resztek produktów do polerowania;

Usuwanie najwyższej warstwy powłoki odbywa się za pomocą pasty ściernej. W wyniku tego dochodzi do wygładzenia nierówności powierzchni, a także do czyszczenia obszarów z zadrapaniami.

Dużo więcej o polerkach samochodowych dowiesz się z portalu detailingowego http://dnd.com.pl/polerki-samochodowe/gmd/  >>

Previous Jakie wyposażenie salonu fryzjerskiego?
Next Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie do salonu fryzjerskiego?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Więcej wypadków i kolizji jest przy dobrej pogodzie

Krajowe drogi są coraz bezpieczniejsze – systematycznie spada zarówno liczba wypadków, jak i poszkodowanych w nich osób. Zima jest jednak dla kierowców najtrudniejszym okresem w roku. Największym zagrożeniem, paradoksalnie, są pozornie dobre warunki panujące na

Motoryzacja 0 Comments

Leasing i wynajem długoterminowy – samochód dla firmy

Nie dla każdej firmy zakup samochodów służbowych jest najkorzystniejszym wyjściem. Czasami o wiele lepiej jest zdecydować się na leasing lub wynajem, zwłaszcza, że w Polsce wciąż przybywa firm oferujących takie

Motoryzacja 0 Comments

Przywileje i obowiązki właścicieli aut na żółtych tablicach

Posiadanie klasycznego auta ma swoje plusy i minusy. Należą do nich: zgoda konserwatora zabytków, wymagana na wymianę części, możliwość wybrania okresu ubezpieczenia i zawieszenia OC. Jeśli jesteś lub zamierzasz zostać posiadaczem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź