Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Większość miłośników soku zaczyna od szybkiej sokowirówki. Często jednak zdarza się, że w miarę postępów w nauce o zdrowiu, najlepszym towarzyszem dla nich jest sokowirówka, zwana również maszyną do tłoczenia na zimno. Są trzy główne powody.

Po pierwsze, sokowirówka do żucia działa przy pomocy ślimaka obracającego się powoli wewnątrz komory. Rozgniata on i wyciska żyły lub owoce, wydobywając z nich każdą pojedynczą kroplę gęstego płynu witaminowego i odżywczego oraz odprowadzając błonnik. Dzięki temu mechanizmowi maszyna jest dużo bardziej wydajna na cienkich liściach w porównaniu z szybkim sokowirnikiem. W rzeczywistości, mastykatory są jednymi z najlepszych maszyn do produkcji zielonych soków.

Po drugie, przy prędkości 60 – 100 obrotów na minutę (rpm), ślimak potrzebuje więcej czasu na wyciskanie soku niż wirówka, która zazwyczaj obraca się z prędkością około 12000 obr/min. Powolna prędkość obrotowa przekłada się na mniejsze narażenie na działanie powietrza, ciepła, a w konsekwencji na utlenianie, co pozwala na zachowanie enzymów i składników odżywczych odżywiających życie z produktu.

Wreszcie, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym, soki produkowane przy użyciu powolnej sokowirówki mogą pozostawać świeże nawet przez 72 godziny w lodówce, nie ulegając degradacji. Tymczasem soki z wirówki zaczynają się oddzielać prawie natychmiast po wyprodukowaniu i muszą być spożywane w ciągu 5-7 godzin. Dlatego też, podczas gdy produkcja soku trwa dłużej, sokowirówka jest przecież jeszcze lepszym wyborem pod względem czasu, ponieważ sok można przechowywać przez kilka dni.

Problem w tym, że nie wszystkie sokowirówki do żucia są tworzone w ten sam sposób. Niewielkie rozróżnienie w materiale i wyglądzie może czasami przekładać się na ogromną różnicę w doświadczeniu sokowniczym.

Jak zdecydować, która z sokowirówek jest najlepsza? Istnieje kilka kryteriów

Kryteria Dobrze opasającej się sokowirówki

Kryteria te są bardzo ważne przy określaniu najwyżej ocenianych sokowirówek do kitowania.

Jakoś Materiały

Dostajesz sokowirówkę, aby poprawić swoje zdrowie – nie dostaniesz tanio zrobionej sokowirówki, która może cię rozchorować!

Upewnij się, że jest to plastik spożywczy lub stal nierdzewna i nie zawiera BPA w częściach, które mają bezpośredni kontakt z owocami/ jajecznicami i sokiem. Jest to w zasadzie wszystko z wyjątkiem kolektora miazgi.

Nie to, że wolny od BPA oznacza całkowite bezpieczeństwo, ale to lepsze niż nic.

Części pasują ściśle, ale są łatwe do demontażu

Żucie ma zazwyczaj wiele różnych części: zsuwnię karmienia, ślimak, sito, zbieracz soku i zbieracz miazgi. Wszystkie te elementy, oprócz kolektorów, powinny pasować szczelnie i idealnie, co czyni je solidną, mocną jednostką. Po podniesieniu maszyny nie powinno być żadnych odgłosów poruszania się lub poluzowania.

Mimo to, części nie powinny być trudne w montażu i demontażu. Jest to coś, co trzeba będzie zrobić za każdym razem, gdy chce się zrobić sok, i bardzo frustrujące byłoby spędzić dobre pół godziny tylko po to, aby przygotować maszynę.

Łatwe do czyszczenia

To może być ważniejsze, niż ci się wydaje. Idź do tych, które mają proste wzory i zajmie mniej niż 10 minut, aby być dokładnie umyte. Jeśli maszyna ma wiele gimmicky szczegóły, dziury i rogi, runnn dla Twojego życia!

Sucha masa celulozowa

Dobre mastykatory zazwyczaj wytwarzają dość suchy miąższ, co wskazuje na wysoką wydajność soków. Niestety, nie jest to coś, co można sprawdzić dopiero po zakupie i użyciu.

Ale hej, czy nie po to są recenzje produktów użytkowników? Szybkie spojrzenie na strony z recenzjami pokaże Ci wszystkie dobre, złe i brzydkie doświadczenia dziesiątków właścicieli sokowirówek.

Przegląd Najlepszych wyciskarek – 2020

W oparciu o udostępnione funkcje techniczne, nasze doświadczenie z pierwszej ręki, a także opinie tysięcy zweryfikowanych użytkowników, opracowaliśmy listę najlepszych sokowirówek do kupienia w 2020 roku. Zapoznaj się z naszą szczegółową recenzją w następnej sekcji – ma ona na celu pomóc Ci dowiedzieć się, która z nich jest najlepszą sokowirówką do tłoczenia na zimno dla Twojego planu diety.

Oto nasze wybory wyciskarek do kupienia w tym roku:

  • Hurom H200 – NOWOŚĆ 2020
  • Hurom H-AE Alpha PLUS
  • Hurom HT
  • Ekstraktor soków Omega NC900HDC
  • Omega J8006 Nutrition Center

https://wyciskarkiranking.pl/ranking-wyciskarek/puxv/ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych-2019.html

Previous Jak wybrać najlepszy wosk samochodowy?
Next Laserowe usuwanie włosów Fakty i mity, które musisz znać

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jakie są opcje leczenia uzależnień?

Dla wielu osób pierwszym krokiem w kierunku wyzdrowienia jest uznanie ich osobistej walki z uzależnieniem od substancji. Następnym krokiem jest znalezienie programu leczenia, który może pomóc przywrócić im ogólne zdrowie,

Life&Style 0 Comments

5 skutecznych metod na wybielanie zębów

Wybielanie zębów w to szereg różnego rodzaju usług mających na celu poprawę uśmiechu i tym samym komfortu pacjenta. Dlaczego wybielanie zębów jest takie popularne? Wybielanie zębów jest obecnie jednym z

Life&Style 0 Comments

Jak znaleźć dobrą nianię w Warszawie?

Mówi się, że znalezienie dobrej niani graniczy z cudem, idealna opiekunka natomiast porównywana jest do świętego Graala – ktoś kiedyś słyszał, ale gdzie można ją znaleźć, tego nie wie już

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź