PRZYRODNI BRACIA WPADLI Z NARKOTYKAMI, JEDEN MIAŁ PRZY SOBIE, DRUGI UKRYŁ W MIESZKANIU

PRZYRODNI BRACIA WPADLI Z NARKOTYKAMI, JEDEN MIAŁ PRZY SOBIE, DRUGI UKRYŁ W MIESZKANIU

Dwóch mieszkańców Otwocka w wieku 17 i 22 lat wpadło w ręce policjantów z komisariatu w Józefowie. Nerwowe zachowanie młodszego z nich wzbudziło zainteresowanie policjantów prewencji, którzy znaleźli przy nastolatku porcję marihuany. Późniejsze działania policjantów z zespołu kryminalnego doprowadziły do ujawnienia kolejnych porcji tego samego narkotyku (ponad 7 gramów) w mieszkaniu nieletniego. Okazało się, że należą do jego 22-letniego przyrodniego brata. Policjanci przedstawili już podejrzanym zarzuty karne. Starszy z braci skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Przypominamy o sankcjach karnych za takie przestępstwo, przy posiadaniu znacznej ilości nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Bardzo często mówimy o nerwowych zachowaniach osób, które noszą przy sobie narkotyki, a ich „mowa ciała” ewidentnie zdradza i wskazuje, że coś ukrywają. Takie właśnie symptomy i znamiona podejrzanych zachowań wychwytują policjanci podczas codziennej służby, w tym mundurowi z prewencji i operacyjni oraz wywiadowcy.

Rozglądanie się na boki, poprawianie kieszeni, przesuwanie podręcznej torebki, otwieranie i zamykanie kieszeni, to tylko niektóre zachowania, które policjanci odbierają jako czytelny sygnał, że osoba może coś przy sobie mieć. Zwykle intuicja nie zawodzi policjantów.

Taka sytuacja miała miejsce w Józefowie. Policjanci patrolując miasto, zobaczyli młodego mężczyznę, który nagle przyspieszył kroku i spoglądając w kierunku radiowozu zachowywał się tak, jakby chciał się pospiesznie oddalić i uniknąć tym samym kontaktu z mundurowymi.

Policjanci wylegitymowali i skontrolowali 17-latka, odnajdując w jego odzieży zawiniątko z porcją zielonego suszu. Jak wykazał tester, była to marihuana.

Kryminalni przeszukali następnie mieszkanie nastolatka, odnajdując w nim kolejne narkotyki, które tym razem okazały się własnością 22-letniego przyrodniego brata. Było to zawiniątko z ponad 7 gramami marihuany.

Podejrzani trafili na policyjne przesłuchania. Przedstawiono im zarzut karny posiadania narkotyków, do którego obaj się przyznali. Starszy z braci dobrowolnie poddał się karze.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku ich znacznej ilości kara jest bardziej surowa –  do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ, GROZI MU KARA DO 5 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI
Next DWUKROTNIE UDERZYŁ KOBIETĘ, KTÓRA SIEDZIAŁA W RESTAURACJI Z CÓRKĄ

Może to Ci się spodoba

Warszawa na Sygnale 0 Comments

WPADŁ PODEJRZANY O HANDEL KOKAINĄ RAZEM Z KLIENTEM

Policjanci z Komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o handel środkami odurzającymi. Tym razem „na gorąco” wpadł 35-letni mężczyzna podejrzany o handel kokainą i jego 46-letni klient. Przestępstwo handlu

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PAPIEROSY BEZ AKCYZY W GARAŻU

Patrolowcy zabezpieczyli 7210 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wyroby tytoniowe posiadał mężczyzna, którego zaobserwowali mundurowi, kiedy ukradkiem chował czarny pakunek do garażu, a na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać.

Warszawa na Sygnale 0 Comments

PODEJRZANI O KRADZIEŻE AUT ZATRZYMANI

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież samochodu oraz usiłowanie kradzieży trzech innych pojazdów. Do zdarzeń doszło na niestrzeżonych parkingach. Łupem złodziei padły dwa te same modele

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź