Przetestuj loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

Przetestuj loty w tunelu aerodynamicznym w Warszawie!

Loty w tunelu aerodynamicznym to kapitalny wybór dla osób lubiących buzującą adrenalinę – teraz można skorzystać z nich także w Warszawie!

Uczucie spadania w przestworzach bez żadnych ograniczeń jest nie do opisania. Dotychczas można było poznać je tylko podczas skoków spadochronowych z opóźnionym otwarciem czaszy – teraz można zrobić to na jeszcze jeden sposób, a mianowicie przez tunel aerodynamiczny. Dzięki swojej specjalnej konstrukcji są one w stanie imitować warunki panujące podczas spadania w przestworzach. Jak lata się w aerotunelach? Ile będziemy musieli zapłacić za taką rozrywkę?

Tunel aerodynamiczny – nie tylko do badań aerodynamiki

Najczęściej tunele aerodynamiczne kojarzą nam się z badanami aerodynamiki samolotów, samochodów czy innych obiektów, które powinny posiadać opływowy, aerodynamiczny kształt. Znajdujące się w takich tunelach wentylatory są w stanie rozpędzić strugi powietrza to zawrotnych prędkości kilkuset kilometrów na godzinę.

Obecnie tunele aerodynamiczne używane jeszcze w jednym celu, a mianowicie do imitowania warunków swobodnego spadania. Przez długi czas stosowane były one tylko przez zawodowych lub szkolących się skoczków spadochronowych – teraz jednak powstaje coraz więcej ogólnodostępnych tuneli, w których może dobrze bawić się każdy z nas.

Konstrukcja tunelu jest dość prosta – mamy do czynienia z budynkiem o pionowej orientacji, wewnątrz którego znajdują się duże wentylatory pozwalające na rozpędzenie strug powietrza do prędkości około 310 kilometrów na godzinę. Taka prędkość powietrza powoduje, że człowiek jest w stanie unieść się w górę – efekt jest wtedy podobny do tego podczas swobodnego spadania w przestworzach. Dzięki temu, że tunele są dość szerokie, może latać w nich też jednocześnie kilka osób – są one używane podczas treningów akrobacji.

Loty w tunelu aerodynamicznym – także dla początkujących

Teraz loty w tunelu aerodynamicznym są dostępne niemalże dla każdego – także dla osób, które nie miały żadnego wcześniejszego doświadczenia ze spadochronami. Co ważne, to bezpieczna rozrywka bez wielu ograniczeń, w tym wiekowych i zdrowotnych. Jeśli nie mamy żadnych specjalnych przeciwwskazań do uprawiania innych sportów, możemy również spróbować lotu aerotunelu.

W tunelach aerodynamicznych mogą latać nie tylko osoby dorosłe, ale również dzieci i młodzież – to dzięki temu kapitalny pomysł na rodzinną rozrywkę, ponieważ każdy członek rodziny może świetnie bawić się podczas lotu. Najmłodszy „lotnik” w Polsce miał zaledwie 2 lata, z kolei najstarszy 93 lata.

Nie trzeba jednocześnie obawiać się o bezpieczeństwo – tunel aerodynamiczny to nowoczesna konstrukcja, w której przebywamy przez cały czas pod opieką wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora. Dzięki temu możemy zawsze liczyć na jego pomoc, jeśli okaże się, że nie potrafimy przybrać właściwej pozycji. Przed wejściem do tunelu otrzymujemy również wskazówki, jak należy się w nim zachowywać.

Lot trwa około 3 minut i dzielony jest na dwie sesje po 1,5 minut. Chociaż może wydawać się, że jest to dość krótki czas, to jednak tak naprawdę to wystarczający okres, aby dobrze się bawić. Warto także wskazać, że swobodne spadanie w przypadku skoku spadochronowego trwa tylko od 30 do 60 sekund.

Ile kosztuje latanie w tunelu aerodynamicznym?

Latanie w tunelu aerodynamicznym wcale nie jest bardzo drogie – zapłacimy za nie mniej niż za skoki spadochronowe. Za 3-minutowy lot dla osoby dorosłej zapłacimy 249 złotych, natomiast dla osoby poniżej 18. roku życia 219 złotych w tunelu aerodynamicznym Flyspot – Profly znajdującym się w Warszawie.

Możemy także zdecydować się na wykupienie innych pakietów, na przykład dla kilku osób czy pakietów rodzinnych – wtedy cena jednego lotu będzie dla nas jeszcze niższa.

Warto także wskazać, że tunel aerodynamiczny jest doskonałym pomysłem na prezent – możemy zakupić voucher upominkowy i przekazać go osobie, której chcemy sprawić wyjątkową niespodziankę. Voucher można zakupić całkowicie on-line, dlatego to świetny pomysł na podarunek last minute.

Previous Zlikwidowano magazyn, przejęta amfetamina
Next Trafił do aresztu na 3 miesiące za znęcanie się nad rodzicami

Może to Ci się spodoba

Survival

Umiejętności survivalowe mogą na pierwszy rzut oka wydawać się zbędne, jednak tak naprawdę są niezwykle przydatne. W końcu nikt nie wie, co go spotka, więc dobrze jest być przygotowanym na

ARTIS Wellness Club – najnowocześniejszy klub fitness w stolicy

Moda na fitness ma coraz więcej zwolenników. Ćwiczą amatorzy, profesjonaliści i gwiazdy. Zadbana sylwetka stała się synonimem sukcesu i zdrowego życia. Ale to sprzęt, atmosfera oraz szeroka gama możliwości treningu

Nowe przepisy antydopingowe czekają na podpis prezydenta. Resort sportu już zapowiada kolejne regulacje

Po igrzyskach zostanie przedstawiona do konsultacji ustawa, która zwiększy kontrolę nad wydatkowaniem środków przez związki sportowe – zapowiada minister sportu i turystyki. Resort pracuje też nad wdrożeniem ustawy antydopingowej, która ma pomoc

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź