Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne.

Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na wyjazd do innych miast. Wśród tych, które cieszą się naprawdę dużą popularnością wymienić możemy Warszawę. Nie ma w tym nic dziwnego – stolica kraju oferuje naprawdę duże możliwości. Sprawdźmy więc jak wygląda rynek pracy w Warszawie.

Niskie bezrobocie

Bezrobocie w całym naszym kraju jest obecnie dość niskie. Niemniej jednak Warszawa wciąż prowadzi w rankingach. Wystarczy wspomnieć o tym, że w 2018 roku stopa bezrobocia w tym mieście wynosiła zaledwie 1,7 procenta. Oznacza to, że praktycznie każdy, kto chce pracować może znaleźć posadę.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie?

Jak w każdym mieście, również w Warszawie istnieją branże, które mają zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. W stolicy są to przede wszystkim firmy informatyczne oraz zajmujące się programowaniem. Poza tym wiele ofert pracy dotyczy sektora bankowego oraz firm zajmujących się marketingiem i reklamą. Spore szanse na znalezienie zatrudnienia mają pracownicy biurowi oraz osoby chcące pracować w sektorze usług. Słowem, na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści, jak i osoby, które dopiero zdobywają doświadczenie.

Ile zarabia się w Warszawie?

Zarobki w Warszawie są bardzo zróżnicowane, choć przyznać trzeba, że utrzymują się na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się więc jak wyglądają. Osoby bez doświadczenia i studenci, którzy chwytają się pracy w gastronomii, call center czy obsłudze klienta mogą liczyć na stawkę wynoszącą od 16 do 25 złotych za godzinę. Początkujący informatycy zarabiają około 4-5 tysięcy złotych zaraz po studiach a ich zarobki szybko rosną. Osoby pracujące w marketingu zarabiają średnio ok 6 tysięcy złotych miesięcznie zaś te pracujące w administracji publicznej około 5-6 tysięcy złotych.

Jak wygląda kwestia kosztów życia oraz dojazdów?

Wiemy już, że w Warszawie możemy liczyć na zarobki wyższe od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent w porównaniu z mniejszymi miastami. Bardzo często jednak zdarza się nam słyszeć, że życie w Warszawie jest bardzo drogie, przez co różnice te nie są tak naprawdę odczuwalne. Jak jest w istocie? Faktem jest, że ceny wynajmu mieszkań w tym mieście są wysokie (szczególnie jeśli zdecydujemy się na lokalizację w centrum), więcej zapłacimy też za usługi (np. fryzjera) czy wyjścia do restauracji. W sieciowych sklepach znajdziemy jednak te same ceny co w całym kraju. Jeśli wykorzystamy fakt, że Warszawa jest miastem dobrze skomunikowanym (liczne autobusy, tramwaje, rozwijające się metro) i postawimy na mieszkanie w tańszej dzielnicy – możemy żyć na naprawdę dobrym poziomie.

Podsumowując, w Warszawie nie brakuje ofert pracy dla specjalistów, osób zajmujących się nowymi technologiami ale również tych, które świadczą różne usługi. Jeśli poważnie zastanawiasz się nad poszukiwaniem pracy w tym mieście odwiedź stronę Amundio.pl. Znajdziesz tam bowiem wiele ciekawych ogłoszeń.

Previous Jak skutecznie promować różne wydarzenia?
Next 5 skutecznych metod na wybielanie zębów

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

Strefa Biznesu 0 Comments

Wypożyczalnie samochodów w Warszawie przy dworcach, metrze, lotnisku – lista popularnych

Warszawa jako stolica Polski jest miastem często odwiedzanym zarówno przez Polaków, którzy mają do załatwienia jakieś sprawy, jak i przez obcokrajowców. Bardzo często dostają się nad Wisłę środkami transportu zbiorowego:

Strefa Biznesu 0 Comments

Gastrobiznes w Warszawie? Dlaczego nie!

Można powiedzieć, że jedzenie zawsze będzie miało wzięcie. Wpisuje się ono w naturalne podstawowe ludzkie potrzeby. Szczególnie teraz, gdy jest moda na świadome odżywianie się, odkrywanie kuchni świata czy tzw.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź