Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne.

Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na wyjazd do innych miast. Wśród tych, które cieszą się naprawdę dużą popularnością wymienić możemy Warszawę. Nie ma w tym nic dziwnego – stolica kraju oferuje naprawdę duże możliwości. Sprawdźmy więc jak wygląda rynek pracy w Warszawie.

Niskie bezrobocie

Bezrobocie w całym naszym kraju jest obecnie dość niskie. Niemniej jednak Warszawa wciąż prowadzi w rankingach. Wystarczy wspomnieć o tym, że w 2018 roku stopa bezrobocia w tym mieście wynosiła zaledwie 1,7 procenta. Oznacza to, że praktycznie każdy, kto chce pracować może znaleźć posadę.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie?

Jak w każdym mieście, również w Warszawie istnieją branże, które mają zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. W stolicy są to przede wszystkim firmy informatyczne oraz zajmujące się programowaniem. Poza tym wiele ofert pracy dotyczy sektora bankowego oraz firm zajmujących się marketingiem i reklamą. Spore szanse na znalezienie zatrudnienia mają pracownicy biurowi oraz osoby chcące pracować w sektorze usług. Słowem, na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści, jak i osoby, które dopiero zdobywają doświadczenie.

Ile zarabia się w Warszawie?

Zarobki w Warszawie są bardzo zróżnicowane, choć przyznać trzeba, że utrzymują się na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się więc jak wyglądają. Osoby bez doświadczenia i studenci, którzy chwytają się pracy w gastronomii, call center czy obsłudze klienta mogą liczyć na stawkę wynoszącą od 16 do 25 złotych za godzinę. Początkujący informatycy zarabiają około 4-5 tysięcy złotych zaraz po studiach a ich zarobki szybko rosną. Osoby pracujące w marketingu zarabiają średnio ok 6 tysięcy złotych miesięcznie zaś te pracujące w administracji publicznej około 5-6 tysięcy złotych.

Jak wygląda kwestia kosztów życia oraz dojazdów?

Wiemy już, że w Warszawie możemy liczyć na zarobki wyższe od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent w porównaniu z mniejszymi miastami. Bardzo często jednak zdarza się nam słyszeć, że życie w Warszawie jest bardzo drogie, przez co różnice te nie są tak naprawdę odczuwalne. Jak jest w istocie? Faktem jest, że ceny wynajmu mieszkań w tym mieście są wysokie (szczególnie jeśli zdecydujemy się na lokalizację w centrum), więcej zapłacimy też za usługi (np. fryzjera) czy wyjścia do restauracji. W sieciowych sklepach znajdziemy jednak te same ceny co w całym kraju. Jeśli wykorzystamy fakt, że Warszawa jest miastem dobrze skomunikowanym (liczne autobusy, tramwaje, rozwijające się metro) i postawimy na mieszkanie w tańszej dzielnicy – możemy żyć na naprawdę dobrym poziomie.

Podsumowując, w Warszawie nie brakuje ofert pracy dla specjalistów, osób zajmujących się nowymi technologiami ale również tych, które świadczą różne usługi. Jeśli poważnie zastanawiasz się nad poszukiwaniem pracy w tym mieście odwiedź stronę Amundio.pl. Znajdziesz tam bowiem wiele ciekawych ogłoszeń.

Previous Jak skutecznie promować różne wydarzenia?
Next 5 skutecznych metod na wybielanie zębów

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Poradnik dla mieszkańców Warszamy: jak bezpiecznie wziąć pożyczkę?

Do podjęcia decyzji o zaciągnięciu pożyczki najczęściej zmusza ludzi trudna sytuacja finansowa, nagłe wydatki albo szukanie źródła finansowania inwestycji, czy to prywatnych czy firmowych. Nie mniej jednak jest to dopiero

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Transport do Warszawy – jak go zlecić?

Przeprowadzasz się do Warszawy? Musisz przewieźć meble, sprzęt AGD, ubrania, rower i inne przedmioty? Przeprowadzka to poważne przedsięwzięcie i chyba każdy chciałby ją mieć jak najszybciej za sobą. Zobacz, jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!