Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne.

Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na wyjazd do innych miast. Wśród tych, które cieszą się naprawdę dużą popularnością wymienić możemy Warszawę. Nie ma w tym nic dziwnego – stolica kraju oferuje naprawdę duże możliwości. Sprawdźmy więc jak wygląda rynek pracy w Warszawie.

Niskie bezrobocie

Bezrobocie w całym naszym kraju jest obecnie dość niskie. Niemniej jednak Warszawa wciąż prowadzi w rankingach. Wystarczy wspomnieć o tym, że w 2018 roku stopa bezrobocia w tym mieście wynosiła zaledwie 1,7 procenta. Oznacza to, że praktycznie każdy, kto chce pracować może znaleźć posadę.

Kto ma największe szanse na zatrudnienie?

Jak w każdym mieście, również w Warszawie istnieją branże, które mają zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. W stolicy są to przede wszystkim firmy informatyczne oraz zajmujące się programowaniem. Poza tym wiele ofert pracy dotyczy sektora bankowego oraz firm zajmujących się marketingiem i reklamą. Spore szanse na znalezienie zatrudnienia mają pracownicy biurowi oraz osoby chcące pracować w sektorze usług. Słowem, na zatrudnienie mogą liczyć zarówno specjaliści, jak i osoby, które dopiero zdobywają doświadczenie.

Ile zarabia się w Warszawie?

Zarobki w Warszawie są bardzo zróżnicowane, choć przyznać trzeba, że utrzymują się na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Przyjrzyjmy się więc jak wyglądają. Osoby bez doświadczenia i studenci, którzy chwytają się pracy w gastronomii, call center czy obsłudze klienta mogą liczyć na stawkę wynoszącą od 16 do 25 złotych za godzinę. Początkujący informatycy zarabiają około 4-5 tysięcy złotych zaraz po studiach a ich zarobki szybko rosną. Osoby pracujące w marketingu zarabiają średnio ok 6 tysięcy złotych miesięcznie zaś te pracujące w administracji publicznej około 5-6 tysięcy złotych.

Jak wygląda kwestia kosztów życia oraz dojazdów?

Wiemy już, że w Warszawie możemy liczyć na zarobki wyższe od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent w porównaniu z mniejszymi miastami. Bardzo często jednak zdarza się nam słyszeć, że życie w Warszawie jest bardzo drogie, przez co różnice te nie są tak naprawdę odczuwalne. Jak jest w istocie? Faktem jest, że ceny wynajmu mieszkań w tym mieście są wysokie (szczególnie jeśli zdecydujemy się na lokalizację w centrum), więcej zapłacimy też za usługi (np. fryzjera) czy wyjścia do restauracji. W sieciowych sklepach znajdziemy jednak te same ceny co w całym kraju. Jeśli wykorzystamy fakt, że Warszawa jest miastem dobrze skomunikowanym (liczne autobusy, tramwaje, rozwijające się metro) i postawimy na mieszkanie w tańszej dzielnicy – możemy żyć na naprawdę dobrym poziomie.

Podsumowując, w Warszawie nie brakuje ofert pracy dla specjalistów, osób zajmujących się nowymi technologiami ale również tych, które świadczą różne usługi. Jeśli poważnie zastanawiasz się nad poszukiwaniem pracy w tym mieście odwiedź stronę Amundio.pl. Znajdziesz tam bowiem wiele ciekawych ogłoszeń.

Previous Jak skutecznie promować różne wydarzenia?
Next 5 skutecznych metod na wybielanie zębów

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jak wybrać dewelopera, kiedy zamierzasz kupić nowy dom?

Od 2012 r. każdy przyszły nabywca mieszkania lub domu rodzinnego chroniony jest regulacjami tzw. ustawy deweloperskiej. Nic jednak nie da nam stuprocentowego bezpieczeństwa transakcji i dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań,

Strefa Biznesu 0 Comments

Reklama nie musi krzyczeć „Kup mnie teraz!”

Content marketing to sposób na to, aby sprzedawać produkty lub usługi w mniej natrętny sposób. Budowanie relacji z klientem to proces długotrwały, jednak jego efektem może być to, że sam

Strefa Biznesu 0 Comments

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce centrum głosu dla profesjonalistów

Schorzenia aparatu mowy i problemy z emisją głosu to częste dolegliwości m.in. mówców, śpiewaków i nauczycieli. Do skutecznego leczenia niezbędna jest szybka diagnoza. W Warszawie otwarto właśnie Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS, gdzie można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź