POLICYJNE ZABEZPIECZENIE WIZYTY PREZYDENTA USA W WARSZAWIE

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE WIZYTY PREZYDENTA USA W WARSZAWIE

W środę (5 lipca) o godz. 22.15, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z małżonką wylądował na warszawskim Okęciu. Kwadrans później, po krótkim powitaniu, w eskorcie policyjnych radiowozów i motocykli z Motocyklowej Asysty Honorowej kolumna samochodów z prezydencką limuzyną przejechała ulicami Warszawy do hotelu Marriott, w którym zatrzymała się na czas wizyty w stolicy amerykańska delegacja.

Trasę przejazdu kolumny zabezpieczali policjanci prewencji i ruchu drogowego. W związku z wizytą amerykańskiego prezydenta w Warszawie oraz przywódców państw Trójmorza w Komendzie Stołecznej Policji działa sztab operacji, gdzie na bieżąco spływają informacje o aktualnej sytuacji od poszczególnych dowódców podoperacji.

Dziś prezydencka rozpocznie oficjalną część wizyty w Warszawie. W asyście policjantów z Motocyklowej Asysty Honorowej stołecznego wydziału ruchu drogowego prezydent USA uda się na spotkanie z prezydentem RP Andrzejem Dudą do Zamku Królewskiego. Następnie spotka się z liderami państw Trójmorza i o godz. 13.00 wygłosi przemówienie na placu Krasińskich. Przed południem pierwsza dama USA wspólnie z Agatą Konhauzer-Dudą, żoną polskiego prezydenta odwiedzi także Centrum Nauki Kopernik. Każdy przejazd amerykańskich gości oraz poszczególnych delegacji państw Trójmorza będą eskortować i zabezpieczać stołeczni policjanci.

Od godz. 7.00 przy sztabie operacji uruchomiono policyjną infolinię o bieżących utrudnieniach w ruchu związanych z organizacją przedsięwzięcia. Kierowcy mogą tu zasięgnąć wiedzy na temat ograniczeń w parkowaniu i wyznaczonych dodatkowo parkingach oraz ewentualnych czasowych wyłączeniach z ruchu ciągów komunikacyjnych.

Kierowcom autokarów przywożących osoby chcące uczestniczyć w spotkaniu z prezydentem Donaldem Trupem na placu Krasińskich zalecane są trzy lokalizacje: pl. Bankowy – następnie przejście pieszo do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej; ul. Andersa (zatoka autobusowa pomiędzy ul. Nowolipie, a pl. Bankowym na wysokości kina Muranów) – następnie przejście pieszo do bramek wejściowych mieszczących się przy ul. Długiej i ul. Miodowej; ul. Anielewicza (na odcinku pomiędzy ul. Zamenhofa a ul. Andersa) – następnie przejście pieszo do bramki wejściowej mieszczącej się przy ul. Bonifraterskiej. Bramki zostaną otwarte o godz. 10:00, a ich zamknięcie przewidziane jest na godz. 12.00.

Około godz. 14.00 kolumna z amerykańskim prezydentem w eskorcie policyjnych radiowozów i motocykli przejedzie ulicami Warszawy na lotnisko na Okęciu. Samolot z prezydentem na pokładzie odleci następnie do Niemiec.

Previous 6 LIPCA 2017 – WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z PREZYDENTEM USA NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE
Next ZLIKWIDOWANA DZIUPLA SAMOCHODOWA, TYMCZASOWY ARESZT DLA „PASERA”

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY NAPADŁ NA SPRZEDAWCZYNIĘ W TARCZYNIE

Policjanci z komisariatu w Tarczynie dzięki działaniom operacyjnym doprowadzili do ustalenia i zatrzymania 53-letniego mężczyzny podejrzewanego o dokonanie napaści i pobicie ekspedientki, która broniła dostępu do sklepowej kasy. Wobec zatrzymanego

Wiadomości 0 Comments

Na podrobione zaświadczenie brali pożyczki

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali cztery osoby podejrzane o oszustwa. Operacyjni nakryli ich, kiedy ci przyszli do placówki pożyczkowej zaciągnąć kredyt przedstawiając podrobiony dokument

Wiadomości 0 Comments

4-latek w nocy wypadł przez okno z 2 piętra

Można tu mówić o wielkim szczęściu 4-letniego chłopca i braku odpowiedzialności 36-letniej matki, która usłyszała zarzuty narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kiedy kobieta siedziała

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź