POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka tysięcy stołecznych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało zgromadzenia, manifestacje oraz imprezy, które odbywały się w Warszawie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń oraz mieszkańców stolicy, w Komendzie Stołecznej Policji przez cały dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu.

Od kilku tygodni stołeczni policjanci przygotowywali się do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Współpracowali z organizatorami zaplanowanych przedsięwzięć. Szczegóły dotyczące policyjnego zabezpieczenia omawiano podczas odpraw służbowych z funkcjonariuszami i przedstawicielami innych służb.

Od 8:00 w sztabie Komendy Stołecznej Policji działała specjalna infolinia o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym. Na sześciu stanowiskach policjanci informowali o czasowych zakazach ruchu oraz ograniczeniach w parkowaniu w związku z uroczystościami, zgromadzeniami i Biegiem Niepodległości, odbywającymi się tego dnia w stolicy. Informacje na ten temat dostępne były również na profilu stołecznej Policji na Twitterze.

Od wczesnych godzin rannych policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych pełnili służbę na ulicach miasta. Zabezpieczali zaplanowane na ten dzień uroczystości, biegi, marsze i zgromadzenia. Na bieżąco rozpoznawali zagrożenia, wskazywali miejsca podwyższonego ryzyka i reagowali na rażące naruszenia prawa. Tak też było około godz. 14:30, kiedy organizator marszu zawnioskował do Policji o interwencję wobec grupy osób naruszających przepisy prawa o zgromadzeniach, które przebywały na ul. Smolnej, przy trasie zgromadzenia. Wcześniej osoby te nie opuściły zajmowanego miejsca, pomimo żądania organizatora zgromadzenia cyklicznego. Czynności z tymi osobami wykonywano w jednej z warszawskich komend. Łącznie doprowadzono 45 osób, z którymi wykonano czynności w niezbędnym zakresie. Po ich zakończeniu osoby te mogły opuścić komendę.

Całość policyjnych przedsięwzięć związanych z zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości podsumowano podczas briefingu w siedzibie Komendy Stołecznej Policji z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji  nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. Minister i Komendant podziękowali wszystkim policjantom za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem obchodów. Podkreślano także bardzo dobrą koordynację działań służb zaangażowanych w dzisiejsze zabezpieczenia oraz współpracę z organizatorami poszczególnych przedsięwzięć.

Previous ZATRZYMANY POSZUKIWANY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA
Next POLICJANCI ZABEZPIECZALI 29. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nauczyciel okradał szkołę, w której pracował

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Jak ustalili policjanci Paweł M. pracował w szkole języków obcych, jako nauczyciel. Szybko jednak wyszło na jaw, że poza nauczaniem kradł przedmioty należące

Wiadomości 0 Comments

Walendów Park – czy warto kupić tu mieszkanie?

O inwestycji Walendów Park coraz więcej możemy przeczytać w Internecie. Deweloperzy chętnie dzielą się z zainteresowanymi szczegółowymi informacjami dotyczącymi nowego osiedla, które powstanie w niedalekiej odległości od Warszawy i Nadarzyna.

Wiadomości 0 Comments

Fryzjer okradał pracodawców, usłyszał zarzuty

Policjanci z wydziału do walki przestępczością przeciwko mieniu z Woli ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Z ich ustaleń wynika, że 20-latek zatrudniony jako fryzjer, okradał swoich pracodawców. Łupem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!