POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka tysięcy stołecznych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało zgromadzenia, manifestacje oraz imprezy, które odbywały się w Warszawie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń oraz mieszkańców stolicy, w Komendzie Stołecznej Policji przez cały dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu.

Od kilku tygodni stołeczni policjanci przygotowywali się do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Współpracowali z organizatorami zaplanowanych przedsięwzięć. Szczegóły dotyczące policyjnego zabezpieczenia omawiano podczas odpraw służbowych z funkcjonariuszami i przedstawicielami innych służb.

Od 8:00 w sztabie Komendy Stołecznej Policji działała specjalna infolinia o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym. Na sześciu stanowiskach policjanci informowali o czasowych zakazach ruchu oraz ograniczeniach w parkowaniu w związku z uroczystościami, zgromadzeniami i Biegiem Niepodległości, odbywającymi się tego dnia w stolicy. Informacje na ten temat dostępne były również na profilu stołecznej Policji na Twitterze.

Od wczesnych godzin rannych policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych pełnili służbę na ulicach miasta. Zabezpieczali zaplanowane na ten dzień uroczystości, biegi, marsze i zgromadzenia. Na bieżąco rozpoznawali zagrożenia, wskazywali miejsca podwyższonego ryzyka i reagowali na rażące naruszenia prawa. Tak też było około godz. 14:30, kiedy organizator marszu zawnioskował do Policji o interwencję wobec grupy osób naruszających przepisy prawa o zgromadzeniach, które przebywały na ul. Smolnej, przy trasie zgromadzenia. Wcześniej osoby te nie opuściły zajmowanego miejsca, pomimo żądania organizatora zgromadzenia cyklicznego. Czynności z tymi osobami wykonywano w jednej z warszawskich komend. Łącznie doprowadzono 45 osób, z którymi wykonano czynności w niezbędnym zakresie. Po ich zakończeniu osoby te mogły opuścić komendę.

Całość policyjnych przedsięwzięć związanych z zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości podsumowano podczas briefingu w siedzibie Komendy Stołecznej Policji z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji  nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. Minister i Komendant podziękowali wszystkim policjantom za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem obchodów. Podkreślano także bardzo dobrą koordynację działań służb zaangażowanych w dzisiejsze zabezpieczenia oraz współpracę z organizatorami poszczególnych przedsięwzięć.

Previous ZATRZYMANY POSZUKIWANY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA
Next POLICJANCI ZABEZPIECZALI 29. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Warsztaty historyczne „OKM1940 Ostaszków-Kalinin-Miednoje”

W Komendzie Stołecznej Policji odbyły się ogólnopolskie warsztaty patriotyczno-historyczne pn.: „OKM 1940 Ostaszków-Kalinin-Miednoje” dla licealistów z klas policyjnych. Kształtowanie wiedzy o historii Policji i etosie służby jest istotnym elementem edukacji

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNY WEEKEND MAJOWY 2017

Rozpoczął się kolejny majowy weekend. Duża grupa zmotoryzowanych ruszyła w krótsze bądź dłuższe trasy. Jadąc zawsze przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy: to,

Wiadomości 0 Comments

NIETRZEŹWA 16-LATKA ZA KIEROWNICĄ BMW

Tylko dzisiejszej nocy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców, którzy po spożyciu alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Wśród nich znalazła się 16-latka, która mając niemal 1,5 promila alkoholu we krwi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!