POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka tysięcy stołecznych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało zgromadzenia, manifestacje oraz imprezy, które odbywały się w Warszawie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby zadbać o bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń oraz mieszkańców stolicy, w Komendzie Stołecznej Policji przez cały dzień działał sztab operacji oraz policyjna infolinia o utrudnieniach w ruchu.

Od kilku tygodni stołeczni policjanci przygotowywali się do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Współpracowali z organizatorami zaplanowanych przedsięwzięć. Szczegóły dotyczące policyjnego zabezpieczenia omawiano podczas odpraw służbowych z funkcjonariuszami i przedstawicielami innych służb.

Od 8:00 w sztabie Komendy Stołecznej Policji działała specjalna infolinia o bieżących utrudnieniach w ruchu drogowym. Na sześciu stanowiskach policjanci informowali o czasowych zakazach ruchu oraz ograniczeniach w parkowaniu w związku z uroczystościami, zgromadzeniami i Biegiem Niepodległości, odbywającymi się tego dnia w stolicy. Informacje na ten temat dostępne były również na profilu stołecznej Policji na Twitterze.

Od wczesnych godzin rannych policjanci prewencji, ruchu drogowego i służb kryminalnych pełnili służbę na ulicach miasta. Zabezpieczali zaplanowane na ten dzień uroczystości, biegi, marsze i zgromadzenia. Na bieżąco rozpoznawali zagrożenia, wskazywali miejsca podwyższonego ryzyka i reagowali na rażące naruszenia prawa. Tak też było około godz. 14:30, kiedy organizator marszu zawnioskował do Policji o interwencję wobec grupy osób naruszających przepisy prawa o zgromadzeniach, które przebywały na ul. Smolnej, przy trasie zgromadzenia. Wcześniej osoby te nie opuściły zajmowanego miejsca, pomimo żądania organizatora zgromadzenia cyklicznego. Czynności z tymi osobami wykonywano w jednej z warszawskich komend. Łącznie doprowadzono 45 osób, z którymi wykonano czynności w niezbędnym zakresie. Po ich zakończeniu osoby te mogły opuścić komendę.

Całość policyjnych przedsięwzięć związanych z zabezpieczeniem obchodów Święta Niepodległości podsumowano podczas briefingu w siedzibie Komendy Stołecznej Policji z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka oraz Komendanta Głównego Policji  nadinsp. dr Jarosława Szymczyka. Minister i Komendant podziękowali wszystkim policjantom za profesjonalizm i wzorowe wykonywanie zadań związanych z zabezpieczeniem obchodów. Podkreślano także bardzo dobrą koordynację działań służb zaangażowanych w dzisiejsze zabezpieczenia oraz współpracę z organizatorami poszczególnych przedsięwzięć.

Previous ZATRZYMANY POSZUKIWANY ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA
Next POLICJANCI ZABEZPIECZALI 29. BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

KONTROLA AUTOKARÓW PRZED WYJAZDAMI NA FERIE

Ferie zimowe w Warszawie tuż tuż. Jak co roku policjanci warszawskiej „drogówki” i inspektorzy ITD będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od 10 do 26 lutego

Wiadomości 0 Comments

W hołdzie Żołnierzom Niezłomnym – uroczystości w Kobyłce

Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, wziął dziś udział w V Społecznych Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w podwarszawskiej Kobyłce. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Świętej

Wiadomości 0 Comments

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW I PRACOWNIKÓW CYWILNYCH

Komendant Stołeczny Policji za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych przyznał nagrody 66 policjantkom i policjantom oraz 5 pracownikom cywilnym. Wyróżnienia zostały wręczone w Białej Sali Komendy Stołecznej Policji w obecności kadry

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!