Policyjne działania przeciwko narkomanii zakończone aresztami

Policyjne działania przeciwko narkomanii zakończone aresztami

Ponad 1100 gramów marihuany, 1122 tabletek ecstasy, 20 gramów amfetaminy, około 12 gramów kokainy, około 1500 złotych i trzy telefony komórkowe zabezpieczyli kryminalni wołomińskiej Komendy w trakcie prowadzonych działań skierowanych przeciwko przestępczości narkotykowej. Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ząbek oraz 24-letiego mieszkańca Kobyłki. Obaj już usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd rejonowy w Wołominie już zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wołomińskiej Komendy kilka dni temu w związku z uzyskaną informacją o przewożeniu przez dwóch mężczyzn znacznych ilości środków odurzających, przeprowadzili na terenie powiatu wołomińskiego działania skierowane w przestępczość narkotykową. Ustalenia oraz wiedza operacyjna pozwoliły funkcjonariuszom na przeprowadzenie obserwacji jednego z centrów handlowych w okolicach Marek, gdzie będące w ich zainteresowaniu osoby miały poruszać się osobowym volkswagenem. Kryminalni szybko namierzyli pojazd, który poruszał się trasą S8 z Warszawy w kierunku Białegostoku. Policjanci udali się za nim, na wysokości zjazdu z obwodnicy w stronę Zielonki vw został przez nich zatrzymany do kontroli.

Zarówno kierujący nim 24-latek jak i 28-letni pasażer byli mocno zaskoczeni widokiem policyjnych odznak. W samochodzie wyczuwalny był dodatkowo charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci przeszukali pojazd w wyniku którego ujawnili i zabezpieczyli w schowku w podłodze bagażnika dwie znacznych rozmiarów paczki owinięte czarną folią, w nosidełku dla psa kolejne dwie podobne paczki, trzy telefony komórkowe, około 1500 złotych. W bieliźnie 28-latka kryminalni ujawnili zawiniątko z foli aluminiowej z zawartością substancji sproszkowanej koloru białego.

Zatrzymani mężczyźni pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających trafili do policyjnej celi. Podczas dalszych czynności w tym przeszukania miejsc zamieszkania i pobytu 24-letniego mieszkańca Kobyłki i 28-letniego mieszkańca Ząbek. U tego drugiego w mieszkaniu zajmowanym wspólnie z konkubiną i córką ujawniono kolejne środki odurzające w tym tabletki ecstasy, substancję proszkową koloru białego, wagę elektroniczną, torebki plastikowe z zapięciem strunowym, pod adresem zameldowania kolejne substancje odurzające, oraz odręcznie zapiski na kartkach.

Funkcjonariusz zabezpieczyli łącznie ponad 1100 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 66 tys. złotych, 1122 tabletek ecstasy o czarnorynkowej wartości około 34 tys. złotych, 20 gramów amfetaminy i 12 gramów kokainy. Łączna wartość zabezpieczonych środków to około 100 tys. złotych.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd rejonowy w Wołominie na wniosek prokuratury zastosował wobec obu mężczyzn środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani 24 i 28-latek już w przeszłości mieli konflikt z prawem, byli zatrzymywani m. in. w związku z podejrzewaniem kradzieży samochodów, posiadania środków odurzających, usiłowaniem rozboju.

Previous Pchnęła nożem swojego konkubenta, pokrzywdzony winą obarczył nieznanych sprawców
Next Do obrotu mogli wprowadzić nawet 400 kg narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież biżuterii o wartości ponad 70 tys. złotych

Zatrzymana przez kryminalnych z komisariatu na Białołęce 26-latka odpowie za kradzież w salonie jubilerskim. Kobieta w okresie pięciu miesięcy miała wynieść z miejsca pracy biżuterię o wartości ponad 70 tys.

Wiadomości 0 Comments

Konopie uprawiali na działce

Kryminalni z Bielan kolejny raz uderzyli w przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze na terenie działek rekreacyjnych w powiecie legionowskim zabezpieczyli 13 krzewów konopi indyjskich, ponad kilogram suszu roślinnego oraz sprzęt potrzebny do

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu w ramach realizacji spraw kradzieży z włamaniem do samochodu zatrzymali 34-letniego Sławomira L. Mężczyzna najprawdopodobniej włamał się do kia na terenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź