POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

Podczas wczorajszej akcji ratunkowej st. sierż. Marcin Wabik ze stołecznego oddziału prewencji wykazał się niezwykłą odwagą. Nie bacząc na zagrożenie, wyprowadził z płonącego domu dwoje ludzi. Sam z objawami zaczadzenia trafił do szpitala.

Wczoraj w jednym z budynków przy Targowej wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci stołecznego oddziału prewencji. Widząc wydobywający się na wysokości pierwszego piętra ogień oraz słysząc głośne krzyki i wołanie o pomoc, błyskawicznie rozpoczęli akcję ratunkową.  Powiadomili straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Będącymi na wyposażeniu policyjnych radiowozów gaśnicami próbowali gasić pożar. Głośno alarmowali o grożącym niebezpieczeństwie.

W wyniku podjętych działań cztery osoby szybko opuściły strefę zagrożenia. Niestety dwóm kolejnym  rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ucieczki. Wtedy jeden z policjantów bez wahania wszedł do płonącego budynku. Na drugim piętrze odnalazł kobietę i mężczyznę, którzy krzykiem wzywali pomocy. Chwycił ich pod ręce, sprowadził na parter i odnajdując bezpieczne wyjście, ewakuował na bezpieczną odległość.

Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów stołecznego oddziału prewencji strażacy szybko ugasili ogień. Dzięki nim nie doszło również do tragedii.

St. sierż. Marcin Wabik, który wykazał się niezwykłą odwagą podczas akcji ratunkowej, po jej zakończeniu z objawami zaczadzenia trafił do szpitala. Tam uzyskawszy pomoc, został zwolniony do domu.

Previous WOŃ MARIHUANY CZUĆ BYŁO JUŻ OD PROGU DRZWI
Next ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

„SpoKREWnieni służbą” – wspólna akcja MSWiA i MON w hołdzie Żołnierzom Wyklętym

W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 litrów krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI BRALI UDZIAŁ W POWIATOWYCH ĆWICZENIACH OBRONNYCH „ORZEŁ 2017”

Zamaskowani napastnicy z bronią w Starostwie, eksplozja ładunku i ewakuacja w Urzędzie Gminy Mińsk Mazowiecki i atak terrorystów na Stację Uzdatniania Wody w Mińsku Mazowieckim, to trzy zdarzenia, które złożyły

Wiadomości 0 Comments

PREZENTACJA POLICYJNYCH RADIOWOZÓW I WYPOSAŻENIA TECHNIKÓW KRYMINALISTYKI PODCZAS FESTYNU Z OKAZJI „DNI POWIATU MIŃSKIEGO”

Udział mińskich policjantów w festynie organizowanym w ramach corocznych obchodów „Dni Powiatu Mińskiego” zawsze obfituje w różne atrakcje i niespodzianki, szczególnie dla najmłodszych, w tym dzieci i młodzieży. Tego roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!