POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

Podczas wczorajszej akcji ratunkowej st. sierż. Marcin Wabik ze stołecznego oddziału prewencji wykazał się niezwykłą odwagą. Nie bacząc na zagrożenie, wyprowadził z płonącego domu dwoje ludzi. Sam z objawami zaczadzenia trafił do szpitala.

Wczoraj w jednym z budynków przy Targowej wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci stołecznego oddziału prewencji. Widząc wydobywający się na wysokości pierwszego piętra ogień oraz słysząc głośne krzyki i wołanie o pomoc, błyskawicznie rozpoczęli akcję ratunkową.  Powiadomili straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Będącymi na wyposażeniu policyjnych radiowozów gaśnicami próbowali gasić pożar. Głośno alarmowali o grożącym niebezpieczeństwie.

W wyniku podjętych działań cztery osoby szybko opuściły strefę zagrożenia. Niestety dwóm kolejnym  rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ucieczki. Wtedy jeden z policjantów bez wahania wszedł do płonącego budynku. Na drugim piętrze odnalazł kobietę i mężczyznę, którzy krzykiem wzywali pomocy. Chwycił ich pod ręce, sprowadził na parter i odnajdując bezpieczne wyjście, ewakuował na bezpieczną odległość.

Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów stołecznego oddziału prewencji strażacy szybko ugasili ogień. Dzięki nim nie doszło również do tragedii.

St. sierż. Marcin Wabik, który wykazał się niezwykłą odwagą podczas akcji ratunkowej, po jej zakończeniu z objawami zaczadzenia trafił do szpitala. Tam uzyskawszy pomoc, został zwolniony do domu.

Previous WOŃ MARIHUANY CZUĆ BYŁO JUŻ OD PROGU DRZWI
Next ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ODNALEZIONO MEBLE Z ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH W WARSZAWIE

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji wspólnie z przedstawicielami Wydziału Strat Wojennych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odnaleźli i zabezpieczyli w Sopocie 4 krzesła, 2 fotele i stolik, które mogą

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA SŁUŻB W REZYDENCJI

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wraz z innymi służbami ratowniczymi wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „REZYDENCJA”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie przygotowania, umiejętności współdziałania oraz reakcji różnych służb

Wiadomości 0 Comments

ROZPOZNAJESZ TĘ OSOBĘ?

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące zniszczenia mienia. Nieustalony dotąd sprawca uszkodził cztery tablice memoratywne w Muzeum Więzienia Pawiak przy ulicy Dzielnej. Wizerunek osoby podejrzewanej o to przestępstwo

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!