POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

POLICJANT URATOWAŁ DWOJE LUDZI Z POŻARU

Podczas wczorajszej akcji ratunkowej st. sierż. Marcin Wabik ze stołecznego oddziału prewencji wykazał się niezwykłą odwagą. Nie bacząc na zagrożenie, wyprowadził z płonącego domu dwoje ludzi. Sam z objawami zaczadzenia trafił do szpitala.

Wczoraj w jednym z budynków przy Targowej wybuchł pożar. Jako pierwsi na miejsce dotarli policjanci stołecznego oddziału prewencji. Widząc wydobywający się na wysokości pierwszego piętra ogień oraz słysząc głośne krzyki i wołanie o pomoc, błyskawicznie rozpoczęli akcję ratunkową.  Powiadomili straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Będącymi na wyposażeniu policyjnych radiowozów gaśnicami próbowali gasić pożar. Głośno alarmowali o grożącym niebezpieczeństwie.

W wyniku podjętych działań cztery osoby szybko opuściły strefę zagrożenia. Niestety dwóm kolejnym  rozprzestrzeniający się ogień odciął drogę ucieczki. Wtedy jeden z policjantów bez wahania wszedł do płonącego budynku. Na drugim piętrze odnalazł kobietę i mężczyznę, którzy krzykiem wzywali pomocy. Chwycił ich pod ręce, sprowadził na parter i odnajdując bezpieczne wyjście, ewakuował na bezpieczną odległość.

Dzięki błyskawicznej interwencji policjantów stołecznego oddziału prewencji strażacy szybko ugasili ogień. Dzięki nim nie doszło również do tragedii.

St. sierż. Marcin Wabik, który wykazał się niezwykłą odwagą podczas akcji ratunkowej, po jej zakończeniu z objawami zaczadzenia trafił do szpitala. Tam uzyskawszy pomoc, został zwolniony do domu.

Previous WOŃ MARIHUANY CZUĆ BYŁO JUŻ OD PROGU DRZWI
Next ARESZT ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

6 LIPCA 2017 – WAŻNA INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW SPOTKANIA Z PREZYDENTEM USA NA PLACU KRASIŃSKICH W WARSZAWIE

6 lipca br. o godz. 13:00 w Warszawie na placu Krasińskich przemówienie wygłosi Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald J. Trump. Kierowcy autokarów, którymi do stolicy przybędą zorganizowane grupy osób chcących uczestniczyć

Wiadomości 0 Comments

POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

Od 27 lutego do 1 marca br. w Sofii trwało spotkanie eksperckie funkcjonariuszy Policji z Czech, Rumunii, Polski, Serbii oraz Bułgarii w ramach Komitetu Sterującego Projektem pt.: „Wspólne Działania w

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE OBCHODÓW ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kilka tysięcy stołecznych policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy z kraju oraz żołnierzy Żandarmerii Wojskowej zabezpieczało zgromadzenia, manifestacje oraz imprezy, które odbywały się w Warszawie z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości. Aby

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź