Policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset porcji handlowych narkotyków

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilkaset porcji handlowych narkotyków

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali mężczyzn podejrzanych o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i handel nimi. Policjanci w mieszkaniu znaleźli w sumie ponad 460 gramów marihuany i amfetaminy. Za te przestępstwa 33-letniemu Marcinowi K. i 32-letniemu Andrzejowi R. grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani.

Blisko 500 porcji handlowych marihuany i amfetaminy znaleźli i zabezpieczyli policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego w jednym z mieszkań w centrum miasta. Funkcjonariusze udzielali asysty komornikowi podczas eksmisji.

Kiedy natknięto się na foliowy woreczek z zapięciem strunowym, czyli tzw. dilerkę, a w niej marihuanę policjanci postanowili dokładnie przeszukać lokal i upewnić się, czy w mieszkaniu nie ma innych środków odurzających. Szybko okazało się, że to była słuszna decyzja.  Sposób, w jaki były zapakowane narkotyki świadczy o tym, że zostały on dostarczone odbiorcy poprzez firmę kurierską lub w innej formie przesyłki.

Śródmiejscy kryminalni zorganizowali zasadzkę, chcąc sprawdzić, kto przyjdzie po paczkę. Przed zaplombowanymi przez funkcjonariuszy drzwiami mieszkania pojawiło się dwóch mężczyzn. Na widok taśm z napisem policja szybkim krokiem próbowali opuścić klatkę schodową i budynek. Wtedy zostali zatrzymani.

Ustalenia operacyjne policjantów prowadzących tę sprawę pozwoliły na udowodnienie i postawienie zarzutów 33-letniemu Marcinowi K. posiadania znacznej ilości narkotyków, a 32-letniemu Andrzejowi R. handlu nimi, od co najmniej 3 lat. Obaj mężczyźni na wniosek prokuratury decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Za te przestępstwa zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Urządzenia wielofunkcyjne – to się opłaca
Next Wykorzystał nieuwagę kolegi i włamał się na jego konto

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany za narkotyki i złamanie sądowego nakazu, usiłował wręczyć policjantom łapówkę

Zabezpieczeniem narkotyków i zatrzymaniem kierowcy, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, zakończyła się kontrola drogowa przeprowadzona przez północnopraskich policjantów. Zatrzymany 30-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, usiłując wręczyć policjantom 800 złotych łapówki.

Wiadomości 0 Comments

ROZMAWIALIŚMY Z DZIEĆMI O ICH BEZPIECZEŃSTWIE

Policjanci ze śródmiejskiego zespołu prewencji kryminalnej spotkali się z dziećmi z ze Szkoły Podstawowej numer 41 w Warszawie przy ulicy Drewnianej. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów w sieci oraz

Wiadomości 0 Comments

Żona sprzątała „biżuterię”, a mąż sprzedawał „fanty”

Prawie 100 tysięcy złotych, to szacunkowa kwota strat, na jakie narażone zostały cztery rodziny z powiatu otwockiego, które korzystały z usług 37-letniej obywatelki Ukrainy, zajmującej się domowym sprzątaniem i robieniem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!