Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Śródmiejscy kryminalni przy współpracy z prokuraturą rejonową Warszawa Wola zatrzymali 2 osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości marihuany, handel nią, uprawę konopi indyjskich i posiadanie wyposażenia wspomagającego ich wzrost. Rodzinny „biznes” prowadził ojciec z synem. Policjanci zabezpieczyli ponad 80 krzewów, specjalistyczny sprzęt do uprawy konopi, około 8 kilogramów marihuany oraz pieniądze pochodzące z przestępstwa. Bartoszowi Z. i Witoldowi Z. zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Na trop tego przestępczego procederu wpadli policjanci ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To ich wytężona praca, wielotygodniowe obserwacje i ustalenia poza procesowe oraz ścisła współpraca na każdym etapie tego śledztwa z prokuraturą rejonową Warszawa Wola doprowadziły do zdemaskowania rodzinnego „biznesu” prowadzonego na dużą skalę przez ojca i syna.

Działania policjantów zajmujących się tą sprawą z uwagi na różne lokalizacje obiektów będących w zainteresowaniu kryminalnych były prowadzone dwutorowo. Tak też zaplanowane zostały wszystkie szczegóły dotyczące akcji zatrzymania osób zamieszanych w to przestępstwo.

W tym samym czasie policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań w Warszawie oraz na teren posesji w województwie wielkopolskim. W stolicy zatrzymany został 31-letni Bartosz Z. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 10 zgrzewek zapakowanej próżniowo i gotowej do sprzedaży marihuany o łącznej wadze ponad kilograma brutto, co stanowi około 1000 porcji handlowych. Turystyczną torbę z towarem wcześniej przywiózł samochodem ojciec Bartosza Z. Ponad to na poczet przyszłych kar policjanci w mieszkaniu 31-latka zabezpieczyli ponad 16000 złotych pochodzących z przestępstwa.

W Wielkopolsce natomiast zatrzymany został 52-letni Witold Z. W piwnicach domu policjanci ujawnili kompleksową i w pełni zautomatyzowaną uprawę ponad 80 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Kryminalni zabezpieczyli także worki i pojemniki z około 7 kilogramami gotowego do dystrybucji suszu marihuany oraz na poczet przyszłych kar 18000 złotych pochodzące z przestępstwa.

Role w tym rodzinnym procederze były ściśle podzielone. Ojciec zajmował się uprawą krzewów, ich późniejszą obróbką i dostarczaniem do Warszawy gotowej już do sprzedaży marihuany. Do syna i należała natomiast dystrybucja towaru w stolicy.

Jak ustalili policjanci rodzinny biznes „kręcił się”, od 8 lat. Przez ten czas mężczyźni mogli wprowadzić na rynek nawet 30 kilogramów marihuany tj. 30 tysięcy porcji handlowych. Z upływem czasu dokupowane były kolejne urządzenia wspierające wzrost roślin a uprawa powiększała się. Na starcie syn pomagał ojcu w uruchomieniu i prowadzeniu uprawy, potem mężczyźni podzielili się już zadaniami.  Kres temu wszystkiemu położyli policjanci ze Śródmieścia.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej Warszawa Wola gdzie postawiono im zarzuty. Zarówno 52-letni Witold W. jak i 31-letni Bartosz Z. odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, handel nimi, uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie wyposażenia wspomagającego ich wzrost.

Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące. Za te przestępstwa może im teraz grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Previous Fontanny i rzymskie ognie – fajerwerki idealne na wesela!
Next Tymczasowy areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Nie przechodź obojętnie obok. Zareaguj! Zadzwoń, gdy komuś zagraża wychłodzenie

Gdy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani za kradzież pieniędzy z sejfu bankomatu

Policjanci z Ochoty zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież kasetki z pieniędzmi z części sejfowej bankomatu. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 000 złotych. Wobec 17-latka i dwóch

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA SŁUŻB W REZYDENCJI

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wraz z innymi służbami ratowniczymi wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych pod kryptonimem „REZYDENCJA”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było sprawdzenie przygotowania, umiejętności współdziałania oraz reakcji różnych służb

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!