Policjanci rozpoznali go na ulicy, odpowie za 11 włamań

Policjanci rozpoznali go na ulicy, odpowie za 11 włamań

Policjanci rozpoznali na ulicy 40-latka, podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem do pojazdów. Łupem było wszystko to, co znajdowało się wewnątrz pojazdów. Łączne straty zostały oszacowane na kwotę ponad 9 tys, zł. Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów w warunkach recydywy, bowiem w sierpniu ubiegłego roku opuścił zakład karny po sześciu miesiącach kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

Około północy policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy rozpoznali na ulicy mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do toyoty, z której zostały skradzione radio, sprzęt narciarski oraz inne rzeczy o łącznej wartości około 400 złotych. Funkcjonariusze podjęli wobec niego czynności służbowe. 40-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.  Funkcjonariusze, po zgromadzeniu materiału dowodowego,  ustalili, że 40-latek ma na sumieniu jeszcze inne podobne zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że za każdym razem sposób działania był podobny. Śrubokrętem lub innym narzędziem zostały wyłamane zamki w drzwiach lub wybite szyby, po czym zostały skradzione wszystkie przedmioty znajdujące się w pojazdach. Łączne straty oszacowane zostały na kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał łącznie 11 zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. 40-latek przebywał w zakładzie karnym pół roku i opuścił go w sierpniu ubiegłego roku.

Previous Prosimy o pomoc w identyfikacji
Next Przyjechał do Polski na sprawę rozwodową i usiłował zabić żonę

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Oszukał ” na policjanta” na blisko 700 tys. złotych

Mokotowscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który podając się za funkcjonariusza Policji wyłudził od pokrzywdzonego prawie 700 tys. złotych w obcej walucie. Starszy mężczyzna był upoważniony do dysponowania pieniędzmi ulokowanymi na koncie

Wiadomości 0 Comments

Podejrzany o zabójstwo 24-letni obywatel Rosji wpadł pod Warszawą

Policjanci zatrzymali obywatela Rosji poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo i usiłowanie tego przestępstwa na terenie Niemiec. Dzięki współpracy funkcjonariuszy Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KSP, Punktu

Wiadomości 0 Comments

Poszukujemy zaginionej Czesławy Balińskiej

Komenda Rejonowa Policji Warszawa V prowadzi poszukiwania za zaginioną Czesławą Balińską. 74-latka ostatni raz widziana była na SOR Szpitala Bielańskiego, skąd oddaliła się w nieznanym kierunku. Zaginięcie matki zgłosił syn.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź