Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Alibiuro to wszystko to, czego każde biuro potrzebuje na co dzień i czego biuro może  potrzebować od czasu do czasu, więc także musi mieć to na podorędziu. Tego typu elementy wyposażenia biura są zazwyczaj mało ekscytujące i ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie maksimum użyteczności przy minimum kosztów i jakichkolwiek problemów w użytkowaniu tego rodzaju akcesoriów biurowych. Alibiuro oczywiście znakomicie wywiązuje się z takich zadań i można liczyć, że wygodne długopisy, ergonomiczne meble biurowe czy informacyjne tablice będą zawsze na nas czekać. Warto jednak skupić się też na propozycji, którą Alibiuro prezentuje bardziej jako element prestiżowy niż użyteczny, chociaż jego użyteczność jest bardzo wysoka. Po prostu definiujemy ją trochę inaczej. Mowa tutaj o piórach wiecznych.

Pióra wieczne w XXI wieku?!

Nie da się nie zauważyć, że mówimy tutaj o wynalazku, który na dzień dzisiejszy może się wydawać przestarzały, a jego ergonomiczność na pewno jest łączona z wielkim znakiem zapytania. Dzieje się tak, ponieważ dzisiaj cenimy sobie przede wszystkim tempo działania, a niezawodność to dla nas możliwość wymiany rzeczy na nową bez zwracania na nią jakiejkolwiek uwagi. Pióro wieczne na tym tle jest eksponatem muzealnym, ponieważ jest drogie, wymaga większych umiejętności odręcznego pisania, a w dodatku pisze się nim stosunkowo polowi. Napełnianie zbiorniczka z atramentem, a nawet wymiana naboju, to znacznie więcej wysiłku od wzięcia do ręki nowego długopisu. Po co zatem w ogóle bawić się z takim wynalazkiem.

Prestiż i prezencja

Do robienia codziennych, szybkich notatek pióro wieczne nam potrzebne nie będzie, ale jeśli będziemy chcieli podpisać się pod umową z nowym klientem, zdecydowanie lepiej będzie to zrobić z wykorzystaniem pięknej kursywy niż nabazgranego, krzywego pisma, jakie można uzyskać przy pomocy typowego długopisu kulkowego. Na pewnym poziomie działania po prostu nie można obejść się bez pióra wiecznego, ponieważ partnerzy będą oczekiwali działania o określonej skali formalności i ogłady. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że jeśli ktoś będzie się podpisywał wartym pięćdziesiąt groszy długopisem na dokumencie aktu założycielskiego, nie będzie to wyglądało dobrze i będzie po prostu powodem do wstydu.

Parker, Waterman i reszta elity

Wśród ludzi na poziomie jest kilka wyznaczników klasy, które są oczywiście zupełnie powierzchowne, ale na ich podstawie dokonywana jest ocena osoby. Klasyczne elementy tego typu to zegarek i buty, także krawat, nie wspominając o reszcie garderoby. Coraz częściej zapominanym elementem jest właśnie pióro, które kiedyś było jednym z najważniejszych elementów gabinetu. I trzeba przyznać, że coraz częściej kwestia pióra, zwłaszcza przez bardzo młodych ludzi zostanie pominięta. Tym niemniej, osoby najważniejsze to rzadko osoby bardzo młode, a ludzie trochę starsi, z bardziej staromodnym sznytem, będą oczekiwali obecności odpowiedniego pióra wieczystego na biurku i w ręku swojego partnera biznesowego.

Więcej na najlepszepioro.pl.

Previous Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?
Next Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Po której stronie Wisły jest raj? – blaski i cienie zakładu pogrzebowego

Sprawiedliwość to modne ostatnio słowo-klucz. Nie ma chyba nikogo, kto by w głębi serca jej nie pragnął, jednak nadzieja, że nastanie szybko i dzięki temu znikną wszelkie różnice, jest utopijna.

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!