Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Alibiuro to wszystko to, czego każde biuro potrzebuje na co dzień i czego biuro może  potrzebować od czasu do czasu, więc także musi mieć to na podorędziu. Tego typu elementy wyposażenia biura są zazwyczaj mało ekscytujące i ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnianie maksimum użyteczności przy minimum kosztów i jakichkolwiek problemów w użytkowaniu tego rodzaju akcesoriów biurowych. Alibiuro oczywiście znakomicie wywiązuje się z takich zadań i można liczyć, że wygodne długopisy, ergonomiczne meble biurowe czy informacyjne tablice będą zawsze na nas czekać. Warto jednak skupić się też na propozycji, którą Alibiuro prezentuje bardziej jako element prestiżowy niż użyteczny, chociaż jego użyteczność jest bardzo wysoka. Po prostu definiujemy ją trochę inaczej. Mowa tutaj o piórach wiecznych.

Pióra wieczne w XXI wieku?!

Nie da się nie zauważyć, że mówimy tutaj o wynalazku, który na dzień dzisiejszy może się wydawać przestarzały, a jego ergonomiczność na pewno jest łączona z wielkim znakiem zapytania. Dzieje się tak, ponieważ dzisiaj cenimy sobie przede wszystkim tempo działania, a niezawodność to dla nas możliwość wymiany rzeczy na nową bez zwracania na nią jakiejkolwiek uwagi. Pióro wieczne na tym tle jest eksponatem muzealnym, ponieważ jest drogie, wymaga większych umiejętności odręcznego pisania, a w dodatku pisze się nim stosunkowo polowi. Napełnianie zbiorniczka z atramentem, a nawet wymiana naboju, to znacznie więcej wysiłku od wzięcia do ręki nowego długopisu. Po co zatem w ogóle bawić się z takim wynalazkiem.

Prestiż i prezencja

Do robienia codziennych, szybkich notatek pióro wieczne nam potrzebne nie będzie, ale jeśli będziemy chcieli podpisać się pod umową z nowym klientem, zdecydowanie lepiej będzie to zrobić z wykorzystaniem pięknej kursywy niż nabazgranego, krzywego pisma, jakie można uzyskać przy pomocy typowego długopisu kulkowego. Na pewnym poziomie działania po prostu nie można obejść się bez pióra wiecznego, ponieważ partnerzy będą oczekiwali działania o określonej skali formalności i ogłady. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że jeśli ktoś będzie się podpisywał wartym pięćdziesiąt groszy długopisem na dokumencie aktu założycielskiego, nie będzie to wyglądało dobrze i będzie po prostu powodem do wstydu.

Parker, Waterman i reszta elity

Wśród ludzi na poziomie jest kilka wyznaczników klasy, które są oczywiście zupełnie powierzchowne, ale na ich podstawie dokonywana jest ocena osoby. Klasyczne elementy tego typu to zegarek i buty, także krawat, nie wspominając o reszcie garderoby. Coraz częściej zapominanym elementem jest właśnie pióro, które kiedyś było jednym z najważniejszych elementów gabinetu. I trzeba przyznać, że coraz częściej kwestia pióra, zwłaszcza przez bardzo młodych ludzi zostanie pominięta. Tym niemniej, osoby najważniejsze to rzadko osoby bardzo młode, a ludzie trochę starsi, z bardziej staromodnym sznytem, będą oczekiwali obecności odpowiedniego pióra wieczystego na biurku i w ręku swojego partnera biznesowego.

Więcej na najlepszepioro.pl.

Previous Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?
Next W co należy wyposażyć salon fryzjerski?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wirtualne biuro – nie martw się o lokum!

Kupno lokalu czy jego wynajem? Obydwie opcje wiążą się ze sporymi kosztami, a posiadanie miejsca na prowadzenie działalności, niestety nie kończy wydatków przedsiębiorców. Rozwiązaniem staje się biuro wirtualne. Dzięki niemu

Strefa Biznesu 0 Comments

Księgowość w firmie

Prowadzenie własnej działalności wiąże się z szeregiem przywilejów, ale i obowiązków. Połączenie jednego i drugiego bywa dość trudne, dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług firm zewnętrznych.

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne. Z tego właśnie powodu wiele osób

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź