Okradał kobiety w tramwajach i autobusach

Okradał kobiety w tramwajach i autobusach

Policjanci z północnopraskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyrwy telefonów komórkowych. Zabezpieczony monitoring i operacyjne rozpoznanie pozwoliły ustalić jego tożsamość. 36-latek odpowie za kradzieże w warunkach recydywy i pomocnictwo we włamaniu na rachunek bankowy. Zarzuty usłyszał też Krzysztof G., który dokonał nieautoryzowanych płatności skradzionymi kartami. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia br. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca podróżował jednym tramwajem z okradzioną kobietą. Kiedy pojazd zatrzymał się na przystanku, sprawca wyrwał pokrzywdzonej wart 700 złotych telefon komórkowy i uciekł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zajęli się tą sprawą. Operacyjni zabezpieczyli monitoring i na jego podstawie ustalili rysopis podejrzewanego mężczyzny.

Uzyskane w wyniku pracy operacyjnej informacje pozwoliły na zatrzymanie 36-letniego Rafała D. Mężczyzna miał ,,bogatą” kartotekę policyjną, był już w przeszłości karany m.in. za liczne kradzieże, z których zrobił sobie główne źródło zarobkowania. Za przestępczą działalność 36-latek spędził łącznie 11 lat w zakładzie karnym.

Policjanci przeanalizowali podobne niewyjaśnione dotąd sprawy. Wskazane przez zgłaszających opisy sprawcy odpowiadały rysopisowi 36-latka. Jak się okazało, mężczyzna zawsze działał w podobny sposób. Obserwował potencjalną ,,ofiarę” w autobusie lub tramwaju. Zazwyczaj były to kobiety. Wykorzystując ich zaskoczenie, wyrywał im z dłoni telefony i uciekał.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Rafałowi D. ośmiu zarzutów. Sześć z nich dotyczyło kradzieży w recydywie – telefonów, portfeli z zawartością pieniędzy i dokumentów, w tym kart płatniczych, gdzie suma strat na szkodę pokrzywdzonych wyniosła prawie 7.000 złotych. Dwa zarzuty dotyczyły udzielenia pomocnictwa Krzysztofowi G. w dokonaniu włamania na rachunek bankowy, który trzykrotnie dokonał płatności skradzionymi kartami bankomatowymi na łączną kwotę 140 złotych. 37-latek również przesłuchany w tej sprawie, usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili śledczy, skradzione telefony Rafał D. tuż po kradzieży sprzedawał przypadkowym osobom za kwotę 100-200 złotych, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na zakup narkotyków.

Previous Tankował i nie płacił. Odpowie za kradzież
Next Trzy areszty za oszustwo "na policjanta CBŚP"

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

HUZARZY W KULIGOWIE. POLICJANCI W OBRONIE OJCZYZNY W SIERPNIU 1920 ROKU

W sobotę 9 września w nadbużańskim Kuligowie po raz drugi odbyła się inscenizacja historyczna bitwy z1920roku. W tej znaczącej dla historii bitwie wzięli udział funkcjonariusze Policji Państwowej w szeregach 3

Wiadomości 0 Comments

Zarzuty karne za zniszczenie kilkudziesięciu samochodów

W nocy z czwartku na piątek policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Pradze Północ zatrzymali 3 młode osoby – dwóch mężczyzn i kobietę podejrzewanych o zniszczenie zaparkowanych pojazdów i elewacji budynku.

Wiadomości 0 Comments

Kradzież kosmetyków o wartości około 12 tys. złotych

Kryminalni z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymali informację o kradzieży kosmetyków z jednej z firm na terenie błońskiej gminy. Jak ustalili funkcjonariusze, kosmetyki o wartości około 12 tys. złotych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź