Ociepl swój dom ze składem budowlanym Elmas

Ociepl swój dom ze składem budowlanym Elmas

Izolacja termiczna budynku to nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach w okresie zimowym oraz letnim, ale przede wszystkim znaczna oszczędność w zakresie kosztów eksploatacji domu. Na te parametry ogromny wpływ ma rodzaj zastosowanego ocieplenia, które powinno być dopasowane do warunków technicznych konkretnego obiektu.

Izolacja termiczna budynku to nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach w okresie zimowym oraz letnim, ale przede wszystkim znaczna oszczędność w zakresie kosztów eksploatacji domu. Na te parametry ogromny wpływ ma rodzaj zastosowanego ocieplenia, które powinno być dopasowane do warunków technicznych konkretnego obiektu.

Decydując się na wybór ocieplenia, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą, jaki rodzaj materiału będzie efektywny i optymalny ekonomicznie. Hurtownia budowlana Elmas zatrudnia fachowców, którzy na etapie planowania izolacji budynku, wskażą najlepsze rozwiązania, dopasowane do konkretnego obiektu. Wszystkie zakupione materiały zostaną dowiezione na budowę, wraz z elementami mocującymi, klejami czy innym asortymentem instalacyjnym.

Czym ocieplić dom?

Specjaliści Elmas wskażą kilka metod, które stosowane są do ocieplania domów. Pierwszym, najczęściej spotykanym, jest styropian. Cechuje się sztywnością, lekkością oraz dobrą izolacyjnością termiczną, szczególnie w wersjach wzbogaconych o granulat grafitowy. To najbardziej ekonomiczna z metod ocieplania, której koszty są niższe od wełny oraz nowoczesnych płyt PIR.

Część klientów decyduje się na ocieplenia z wykorzystaniem wełny mineralnej w odmianie skalnej lub szklanej. Warto dodać, iż materiał ten posiada, oprócz właściwości termoizolacyjnych, doskonałe parametry ograniczające hałas. Dostępne są różne wersje wełny, w postaci płyt, mat lub granulatu. W ich doborze pomogą specjaliści Elmas, biorąc pod uwagę rodzaj budynku, jego konstrukcję oraz oczekiwania inwestora.

Od środka czy na zewnątrz?

Ocieplenie można zrealizować od środka domu lub na jego ścianach zewnętrznych. Sposób izolacji dobierany jest do uwarunkowań panujących w konkretnym budynku. Najczęściej spotykana jest izolacja zewnętrzna. Poprawia nie tylko komfort termiczny, ale także estetykę nieruchomości. Realizowana jest zarówno w obiektach nowo budowanych, jak i w istniejących.

Izolacja wewnętrzna z kolei to propozycja dla osób, które nie mają możliwości wykonania ocieplenia ścian zewnętrznych. Często dotyczy to budynków zabytkowych, w których zabroniona jest ingerencja w elewację, a także obiektów wielorodzinnych. Bloki, których remontu nie przewiduje zarządca, to prawdziwy kłopot dla mieszkańców. Rozwiązaniem jest zastosowanie izolacji wewnętrznej, dzięki czemu wydatnie podniesiemy komfort termiczny w mieszkaniu, obniżając jednocześnie koszty ogrzewania w sezonie zimowym.

Prawidłowo wykonana izolacja budynku wydatnie wpływa na poprawę komfortu termicznego w domu. Różnorodność materiałów, które wykorzystywane są w procesie ocieplania, powoduje, iż często trudno wybrać najlepsze rozwiązanie. Korzystając z pomocy specjalistów Elmas, można dopasować metodę i materiały do wymagań budynku tak, aby osiągnąć zamierzony efekt przy jednoczesnej optymalizacji ekonomicznej inwestycji. Skład budowlany Elmas, w zakresie techniki ociepleń, obsługuje klientów z Warszawy i okolic.

Previous Wyposażenie salonu kosmetycznego
Next Czym jest dziedzictwo narodowe?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

Strefa Biznesu 0 Comments

Kupujemy meble barberskie

Barber to specjalista od męskiej brody. Zajmuje się pielęgnacją brody. Można się do niego udać wówczas, gdy brodę trzeba podciąć. Wbrew temu, co wydaje się niektórym zawód barbera wcale nie

Strefa Biznesu 0 Comments

Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu

Myjki fryzjerskie, częściej określane jako myjnie fryzjerskie, to konieczny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Ich zadanie jest oczywiście niespecjalnie skomplikowane, ponieważ korzysta się z nich do szybkiego i wygodnego mycia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź