Ociepl swój dom ze składem budowlanym Elmas

Ociepl swój dom ze składem budowlanym Elmas

Izolacja termiczna budynku to nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach w okresie zimowym oraz letnim, ale przede wszystkim znaczna oszczędność w zakresie kosztów eksploatacji domu. Na te parametry ogromny wpływ ma rodzaj zastosowanego ocieplenia, które powinno być dopasowane do warunków technicznych konkretnego obiektu.

Izolacja termiczna budynku to nie tylko zapewnienie optymalnej temperatury w pomieszczeniach w okresie zimowym oraz letnim, ale przede wszystkim znaczna oszczędność w zakresie kosztów eksploatacji domu. Na te parametry ogromny wpływ ma rodzaj zastosowanego ocieplenia, które powinno być dopasowane do warunków technicznych konkretnego obiektu.

Decydując się na wybór ocieplenia, dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów, którzy doradzą, jaki rodzaj materiału będzie efektywny i optymalny ekonomicznie. Hurtownia budowlana Elmas zatrudnia fachowców, którzy na etapie planowania izolacji budynku, wskażą najlepsze rozwiązania, dopasowane do konkretnego obiektu. Wszystkie zakupione materiały zostaną dowiezione na budowę, wraz z elementami mocującymi, klejami czy innym asortymentem instalacyjnym.

Czym ocieplić dom?

Specjaliści Elmas wskażą kilka metod, które stosowane są do ocieplania domów. Pierwszym, najczęściej spotykanym, jest styropian. Cechuje się sztywnością, lekkością oraz dobrą izolacyjnością termiczną, szczególnie w wersjach wzbogaconych o granulat grafitowy. To najbardziej ekonomiczna z metod ocieplania, której koszty są niższe od wełny oraz nowoczesnych płyt PIR.

Część klientów decyduje się na ocieplenia z wykorzystaniem wełny mineralnej w odmianie skalnej lub szklanej. Warto dodać, iż materiał ten posiada, oprócz właściwości termoizolacyjnych, doskonałe parametry ograniczające hałas. Dostępne są różne wersje wełny, w postaci płyt, mat lub granulatu. W ich doborze pomogą specjaliści Elmas, biorąc pod uwagę rodzaj budynku, jego konstrukcję oraz oczekiwania inwestora.

Od środka czy na zewnątrz?

Ocieplenie można zrealizować od środka domu lub na jego ścianach zewnętrznych. Sposób izolacji dobierany jest do uwarunkowań panujących w konkretnym budynku. Najczęściej spotykana jest izolacja zewnętrzna. Poprawia nie tylko komfort termiczny, ale także estetykę nieruchomości. Realizowana jest zarówno w obiektach nowo budowanych, jak i w istniejących.

Izolacja wewnętrzna z kolei to propozycja dla osób, które nie mają możliwości wykonania ocieplenia ścian zewnętrznych. Często dotyczy to budynków zabytkowych, w których zabroniona jest ingerencja w elewację, a także obiektów wielorodzinnych. Bloki, których remontu nie przewiduje zarządca, to prawdziwy kłopot dla mieszkańców. Rozwiązaniem jest zastosowanie izolacji wewnętrznej, dzięki czemu wydatnie podniesiemy komfort termiczny w mieszkaniu, obniżając jednocześnie koszty ogrzewania w sezonie zimowym.

Prawidłowo wykonana izolacja budynku wydatnie wpływa na poprawę komfortu termicznego w domu. Różnorodność materiałów, które wykorzystywane są w procesie ocieplania, powoduje, iż często trudno wybrać najlepsze rozwiązanie. Korzystając z pomocy specjalistów Elmas, można dopasować metodę i materiały do wymagań budynku tak, aby osiągnąć zamierzony efekt przy jednoczesnej optymalizacji ekonomicznej inwestycji. Skład budowlany Elmas, w zakresie techniki ociepleń, obsługuje klientów z Warszawy i okolic.

Previous Idealny smartfon dla seniora
Next Czym jest dziedzictwo narodowe?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne. Z tego właśnie powodu wiele osób

Strefa Biznesu 0 Comments

Transport do Warszawy – jak go zlecić?

Przeprowadzasz się do Warszawy? Musisz przewieźć meble, sprzęt AGD, ubrania, rower i inne przedmioty? Przeprowadzka to poważne przedsięwzięcie i chyba każdy chciałby ją mieć jak najszybciej za sobą. Zobacz, jak

Strefa Biznesu 0 Comments

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce centrum głosu dla profesjonalistów

Schorzenia aparatu mowy i problemy z emisją głosu to częste dolegliwości m.in. mówców, śpiewaków i nauczycieli. Do skutecznego leczenia niezbędna jest szybka diagnoza. W Warszawie otwarto właśnie Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS, gdzie można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!