Najdroższe OC jest w Warszawie – jak obniżyć cenę

Najdroższe OC jest w Warszawie – jak obniżyć cenę

Życie w Warszawie jest najdroższe w skali całego kraju. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku obowiązkowego dla kierowców ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, za które w stolicy płaci się najwięcej. Właśnie dlatego zmotoryzowani warszawiacy są zainteresowani sprawdzonymi sposobami na obniżenie ceny OC, które opisujemy w poniższym artykule.

Porównanie ofert

Żeby mieć pewność wyboru oferty najkorzystniejszej cenowo, należy wiedzieć, które towarzystwo ją proponuję. Niezbędne jest wobec tego sprawdzenie wysokości składki w różnych firmach, tylko jak to zrobić? Wyliczać cenę OC w każdym towarzystwie po kolei? To zajęłoby zdecydowanie za dużo czasu, dlatego lepiej sięgnąć po specjalistyczne narzędzia, które automatyzują proces porównywania polis, takie jak np. internetowe porównywarki czy kalkulatory ubezpieczeniowe.

Pamiętaj, że niższa cena OC nie oznacza gorszej jakości. W rzeczywistości ta polisa niezmiennie cechuje się bowiem identycznym zakresem ochrony dla każdego kierowcy. Nie jest więc istotne, do którego towarzystwa się udasz w celu kupienia ubezpieczenia ani ile za nie zapłacisz, bo i tak zawsze otrzymujesz to samo OC, regulowane odgórnie poprzez ustawę. Można więc zapytać retorycznie, że jeśli nie widać różnicy, to po co przepłać? Nie zapomnij tylko wykupić polisy na czas, bo każdy dzień opóźnienia może oznaczać wysokie kary. Dowiedz się więcej, czym grozi przerwa w ubezpieczaniu OC.

Zniżki za bezszkodową jazdę

Towarzystwa ubezpieczeniowe premiują kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie i nie powodują wypadków, stłuczek ani kolizji. To logiczne: skoro kierowca nie ma szkód na koncie, należy go „nagrodzić” tanim OC. I rzeczywiście tak się dzieje, ponieważ po upływie 12 miesięcy od wykupienia polisy towarzystwa przyznają 10% zniżki wszystkim kierowcom, którzy w tym czasie nie spowodowali żadnego zdarzenia drogowego. Jak widać, bezpieczna jazda się po prostu opłaca.

Dodanie drugiego właściciela

Jesteś młody kierowcą lub nie masz na tyle dużego doświadczenia, żeby udało Ci się zdążyć z wypracowanie dużych zniżek ubezpieczeniowych? Wobec tego wysoką składkę, którą proponują Ci towarzystwa, możesz obniżyć poprzez dodanie do dowodu rejestracyjnego drugiego kierowcy. Sęk w tym, żeby miał on duże zniżki, a najlepiej pełne, czyli w wysokości 60%. Z prostej przyczyny: tylko dzięki temu finalna cena OC może być znacznie niższa niż dla samego młodego lub niedoświadczonego kierowcy.

Koniec z ratami

OC na raty według kalkulator-oc-ac.auto.pl jest wyraźnie droższe od polisy, którą opłaca się od razu. Miej to na uwadze, szukając sposobów na oszczędzenie na obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej.

Previous Aresztowani do brutalnych napadów
Next Jak skompletować wyprawkę dla dziecka?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacja 0 Comments

Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?

W Warszawie nie brakuje wypożyczalni samochodów. W ostatnich latach mają one jednak silną konkurencję – w stolicy pojawiły się firmy oferujące auta na minuty. Gdzie skorzystać z oferty carsharingu? Ile

Motoryzacja 0 Comments

Więcej wypadków i kolizji jest przy dobrej pogodzie

Krajowe drogi są coraz bezpieczniejsze – systematycznie spada zarówno liczba wypadków, jak i poszkodowanych w nich osób. Zima jest jednak dla kierowców najtrudniejszym okresem w roku. Największym zagrożeniem, paradoksalnie, są pozornie dobre warunki panujące na

1 Comment

  1. add
    Czerwiec 10, 08:31 Reply
    Jak się porówna ceny OC na kalkulatorze cuk , można wyszukać najtańsze OC.

Zostaw odpowiedź