Na podrobione zaświadczenie brali pożyczki

Na podrobione zaświadczenie brali pożyczki

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali cztery osoby podejrzane o oszustwa. Operacyjni nakryli ich, kiedy ci przyszli do placówki pożyczkowej zaciągnąć kredyt przedstawiając podrobiony dokument w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu. Okazało się, że nie tylko to mają na sumieniu. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli tym razem wpadli na trop „szajki”, która przyszła do placówki finansowej, aby wziąć kredy na podstawie podrobionego dokumentu o zatrudnieniu.

W momencie, kiedy 53-letni Mariusz S. podpisał dokumenty i liczył, że osiągnął swój cel, został zatrzymany. W pobliżu placówki były jeszcze trzy osoby oczekujące na znajomego,.35-letnia Emilia K., 27-letni Piotr W., i 46-letni Piotr J. Okazało się, że kobieta posiadała przy sobie pieczątkę firmy, na którą było wystawione podrobione zaświadczenie. Cała czwórka trafiła do policyjnej celi.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymane osoby mają na sumieniu jeszcze inne zdarzenia. Policjanci udowodnili kobiecie jeszcze dwa zdarzenia dotyczące dwóch oszustw, w jednym z nich kobieta działała wspólnie i w porozumieniu z Mariuszem S. i Piotrem J. Osoby te podejrzane są o wyłudzenie pożyczki w wysokości 2 000 zł. przy pomocy podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu. W drugim zdarzeniu okazało się, że 35-latka działa wspólnie i w porozumieniu tylko z Piotrem W. Wówczas za pomocą podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu doszło do wyłudzenia usług telekomunikacyjnych wraz z telefonem komórkowym.

Cała czwórka usłyszała zarzuty, Emilia K. usłyszała łącznie trzy zarzuty, jedno dotyczące usiłowania oszustwa i dwa dotyczące oszustwa, Piotr J. i Mariusz S. usłyszeli dwa zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa i oszustwa, natomiast Piotr W usłyszał jeden zarzut dotyczący oszustwa. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous Czy dobra praca przez Internet jest w ogóle możliwa?
Next Dzięki natychmiastowej reakcji kobieta nie straciła 53 000 złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kim jest ortoptystka?

Ortoptystyka, mimo że jest stosunkowo mało znanym kierunkiem, to nie jest on w Polsce nowy, ponieważ istnieje od mniej więcej 30 lat. O ortoptystach zwykło się mawiać, że wykonują małą

Wiadomości 0 Comments

Zlikwidowana „dziupla” i tymczasowy areszt

W dniu zgłoszenia kradzieży auta o wartości ok. 80 tysięcy zł. kryminalni z Bemowa namierzyli „dziuplę” w której znajdował się skradziony pojazd oraz zatrzymali w tej sprawie 45-letniego mężczyznę. Jest

Wiadomości 0 Comments

Najlepsze thrillery 2016 roku

Thriller to bardzo ciekawy gatunek filmowy. Możemy tutaj znaleźć tytuł przypominające bardziej horror jednak pozbawione elementów nadprzyrodzonych, jak również filmy przypominające bardziej filmy akcji. Gatunek ten zawsze dostarcza widzom dreszczyk

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź