Na podrobione zaświadczenie brali pożyczki

Na podrobione zaświadczenie brali pożyczki

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wolskiej komendy zatrzymali cztery osoby podejrzane o oszustwa. Operacyjni nakryli ich, kiedy ci przyszli do placówki pożyczkowej zaciągnąć kredyt przedstawiając podrobiony dokument w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu. Okazało się, że nie tylko to mają na sumieniu. Podejrzani już usłyszeli zarzuty.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Woli tym razem wpadli na trop „szajki”, która przyszła do placówki finansowej, aby wziąć kredy na podstawie podrobionego dokumentu o zatrudnieniu.

W momencie, kiedy 53-letni Mariusz S. podpisał dokumenty i liczył, że osiągnął swój cel, został zatrzymany. W pobliżu placówki były jeszcze trzy osoby oczekujące na znajomego,.35-letnia Emilia K., 27-letni Piotr W., i 46-letni Piotr J. Okazało się, że kobieta posiadała przy sobie pieczątkę firmy, na którą było wystawione podrobione zaświadczenie. Cała czwórka trafiła do policyjnej celi.

W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymane osoby mają na sumieniu jeszcze inne zdarzenia. Policjanci udowodnili kobiecie jeszcze dwa zdarzenia dotyczące dwóch oszustw, w jednym z nich kobieta działała wspólnie i w porozumieniu z Mariuszem S. i Piotrem J. Osoby te podejrzane są o wyłudzenie pożyczki w wysokości 2 000 zł. przy pomocy podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu. W drugim zdarzeniu okazało się, że 35-latka działa wspólnie i w porozumieniu tylko z Piotrem W. Wówczas za pomocą podrobionego zaświadczenia o zatrudnieniu doszło do wyłudzenia usług telekomunikacyjnych wraz z telefonem komórkowym.

Cała czwórka usłyszała zarzuty, Emilia K. usłyszała łącznie trzy zarzuty, jedno dotyczące usiłowania oszustwa i dwa dotyczące oszustwa, Piotr J. i Mariusz S. usłyszeli dwa zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa i oszustwa, natomiast Piotr W usłyszał jeden zarzut dotyczący oszustwa. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Previous Czy dobra praca przez Internet jest w ogóle możliwa?
Next Dzięki natychmiastowej reakcji kobieta nie straciła 53 000 złotych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Na czym polega usuwanie włókniaków?

Włókniaki to łagodne zmiany skórne, które nie są groźne z perspektywy zagrożenia zdrowia i życia, dlatego ich usuwanie ogranicza się zwykle do kwestii czysto estetycznych. Istnieje kilka rodzajów zabiegów dermatologicznych,

Wiadomości 0 Comments

Garść informacji o drukarce laserowej

Do podstawowych urządzeń wykorzystywanych w bardzo wielu biurach i domach należy drukarka. Wśród dostępnych na rynku drukarek wyróżniamy atramentowe i laserowe. Te drugie należą do cieszących się od pewnego czasu

Wiadomości 0 Comments

Tankował i nie płacił – 9 zarzutów kradzieży

Policjanci z wolskiego wywiadu skontrolowali kierującego fordem, który natychmiast przyspieszył na widok radiowozu. W pojeździe ukrywał pojemniki z paliwem skradzionym ze stacji paliw. W saszetce 29-latek posiadał amfetaminę, nie posiadał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź