Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie do salonu fryzjerskiego?

Na co zwrócić uwagę kupując wyposażenie do salonu fryzjerskiego?

Salony fryzjerskie damskie i męskie to zakłady usługowe, których w każdym mieście działa naprawdę mnóstwo. Niektóre z nich działają od wielu lat, inne dopiero zdobywają pierwszych klientów.

Na zadowolenie klientów składa się bardzo wiele elementów, do tych, które są bardzo ważne należy wyposażenie, które znajduje się w danym salonie.

Niezbędne wyposażenie w każdym salonie fryzjerskim

W każdym salonie, niezależnie od tego czy jest to salon damski, czy męski, powinno znaleźć się podstawowe wyposażenie. Podstawowe wyposażenie salonu fryzjerskiego to między innymi myjnia fryzjerska. Na rynku dostępne są bardzo różne modele, wybranie tej idealnej może okazać się trudnym zadaniem.

W sklepach i hurtowniach dostępne są myjnie wolno stojące i zintegrowane. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w salonach, których metraż jest niewielki. Wolno stojąca myjnia zajmuje znacznie mniej miejsca od tej, która jest zintegrowana z fotelem. Zintegrowana myjka sprawdza się więc bardzo dobrze w salonach o dużej powierzchni.

Do wykonania obudowy myjni fryzjerskiej wykorzystywane jest tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna. Myjnie wykonane z plastiku wyróżniają się atrakcyjną ceną, są dobrym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność. Myjnie z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej są stosunkowo drogie, ale ich jakość jest adekwatna do ceny. Takie myjki są bardzo trwałe, posłużą przez kilka lat.

Ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest fotel. Jego obicie może być wykonane z ecoskóry, która jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. W salonach, których klientami są dzieci bardzo dobrze sprawdzają się fotele specjalnie zaprojektowane z myślą o dzieciach lub specjalne nakładki na fotel dla dorosłych. Wszystkie fotele fryzjerskie dostępne na rynku mają regulowaną wysokość.

Do regulacji wysokości służy pompa gazowa lub hydrauliczna. Fotele fryzjerskie mają różny design, łatwo wybrać model idealnie pasujący do ogólnego wystroju salonu. Wyposażenie salonu uzupełniają konsolety fryzjerskie. Do klasycznie urządzonego salonu warto wybrać konsoletę w stylu retro wykonaną z wysokiej jakości drewna.

Inne elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego

Bardzo ważnym miejscem w każdym salonie fryzjerskim jest recepcja.

To miejsce, które klienci widzą jako pierwsze, dlatego jej urządzeniu warto poświęcić trochę więcej uwagi. W centralnym punkcie recepcji powinna znaleźć się lada recepcyjna. Powinna ona być utrzymana w podobnej stylistyce co pozostałe meble w salonie. Oprócz mebli, które zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o salonach fryzjerskich na ich wyposażeniu muszą znaleźć się także odpowiednie narzędzia i sprzęty.

Strzyżenie jest podstawową usługą wykonywaną w damskim czy męskim salonie fryzjerskim. Na wyposażeniu salonu nie może więc zabraknąć nożyczek i maszynek do strzyżenia. Kolejnymi niezbędnymi sprzętami są suszarki. W salonach fryzjerskich używane są nie tylko ręczne suszarki do włosów, ale także hełmowe. Wyposażenie salonu to również kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów. Do akcesoriów niezbędnych w salonie fryzjerskim zaliczamy także grzebienie, miski do farby, pędzle do aplikacji farby, wałki, jednorazowe ręczniki, ochronne peleryny.

Previous Rodzaje past polerskich
Next Serwis sprzętów Apple w Warszawie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce centrum głosu dla profesjonalistów

Schorzenia aparatu mowy i problemy z emisją głosu to częste dolegliwości m.in. mówców, śpiewaków i nauczycieli. Do skutecznego leczenia niezbędna jest szybka diagnoza. W Warszawie otwarto właśnie Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS, gdzie można

Strefa Biznesu 0 Comments

Jaką wkrętarkę kupić?

Wkrętarka akumulatorowa należy do narzędzi, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domowego warsztatu. Jest to bardzo proste, ale niezwykle przydatne narzędzie. Wkrętarki akumulatorowe cieszą się ogromną popularnością, w sprzedaży

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej firm z sektora energetycznego inwestuje w rozwiązania informatyczne

W sektorze energetycznym postępuje informatyzacja. Bez narzędzi IT firmy nie będą w stanie sprostać nowym wyzwaniom rynku – ocenia Jacek Piotrowski, dyrektor zarządzający sektora utilities w firmie Sygnity. Zdaniem eksperta najlepiej sprawdzają się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź