Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu

Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu

Myjki fryzjerskie, częściej określane jako myjnie fryzjerskie, to konieczny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Ich zadanie jest oczywiście niespecjalnie skomplikowane, ponieważ korzysta się z nich do szybkiego i wygodnego mycia włosów. Na rynku polskim jednym z liderów jest niepodważalnie myjka fryzjerska AYALA. Przyjrzyjmy się bliżej produktom tej marki.

Z krzesłem lub bez, na miejscu lub przenośnie

Podstawowe myjki fryzjerskie AYALA to propozycje składające się z krzesła, a raczej fotela lub po prostu siedziska, a do tego mamy misę na wodę. Konstrukcja takiego układu jest bardzo prosta i zazwyczaj opiera się na podstawowym schemacie. Myjki to niemal zawsze urządzenia stacjonarne, co jest wymuszane przez ich formę, czyli konieczność podłączenia do źródła wody i zapewnienia im odpowiedniego odpływu wody zużytej. W związku z tym mamy do czynienia z dość dużym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego i czasami poszukuje się możliwości zmniejszenia zapotrzebowania na wolne miejsce poprzez łączenie dwóch myjek w jedną. Robi się to poprzez wyrzucenie fotela i wstawienie w jego miejsce kanapy, dzięki czemu obok siebie mogą znajdować się dwie misy. Takie rozwiązania są bardzo popularne szczególnie w dużych salonach fryzjerskich, gdzie istnieje konieczność obsługi w jednym czasie do kilkunastu osób. Znajdują też uznanie w najmniejszych salonach, gdzie istnieją tylko dwa stanowiska i oba działają w jednym miejscu.

Przenośne myjki fryzjerskie AYALA to stosunkowy margines oferty ze względu na to, że urządzenia te posiadają ograniczenia, o których była mowa już wyżej. W związku z tym trzeba je albo podłączać na bieżąco w nowym miejscu, albo wykorzystywać tylko dla bardzo prostych i krótkich czynności, na przykład podjechać do klienta, by ten mógł umyć ręce lub spłukać twarz. Pełne mycie głowy z długimi włosami jest nierealne w takim podejściu.

Estetyka

Myjki fryzjerskie AYALA to sprzęt duży, ponieważ musi zapewnić wygodną pozycję w czasie mycia włosów, a do tego musi być przystosowany także do potrzeb osób o stosunkowo dużych gabarytach. Sprawia to, że stają się one bardzo widocznym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego i przyciągają do siebie uwagę. W związku z tym bardzo ważne jest, by prezentowały odpowiednią stylistykę.

Marka AYALA to ogólnie rzecz biorąc, pojedyncza, sprawdzona konstrukcja, która ubierana jest w bardzo różne szaty. Zdecydowano się na stosowanie jednej ogólnej konstrukcji głównie dlatego, że poprawianie ideału nie ma sensu i zwykle przynosi odwrotne efekty od zamierzonych. Do tego pojedyncza konstrukcja to łatwiejsze zarządzanie stylistyką. A ta jest bardzo różnorodna i dopasowana jest w zasadzie do wszystkich możliwych salonów fryzjerskich: od tych bardzo prostych i minimalistycznych, po salony prawdziwie barokowe, które rozumieją znaczenie rokoko i dadaizmu. Można oczywiście dobrać myjkę dopasowaną stylistycznie do salonu, a można z niej też zrobić element kontrastowy. Wszystko zależy od naszej inwencji.

Więcej na fryzjerstwowsieci.pl

Previous Czyszczenie wykładzin na sucho. Zobacz dlaczego warto!
Next Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

Strefa Biznesu 0 Comments

Coraz więcej firm z sektora energetycznego inwestuje w rozwiązania informatyczne

W sektorze energetycznym postępuje informatyzacja. Bez narzędzi IT firmy nie będą w stanie sprostać nowym wyzwaniom rynku – ocenia Jacek Piotrowski, dyrektor zarządzający sektora utilities w firmie Sygnity. Zdaniem eksperta najlepiej sprawdzają się

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego Polacy pożyczają w parabankach?

Zarobki w naszym kraju wciąż nie są imponujące. W skutek tego wielu Polaków chcąc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany lub uratować się w kryzysowej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie pożyczki.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź