Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w których dzielnicach jest tanio, a w których zapłacimy najwięcej.

Ceny nieruchomości w centrum i na obrzeżach

Różnice cen w Warszawie są ogromne i wahają się od 5 000 do ponad 12 000 zł za 1m2. Mieszkanie 58 m2 na Wesołej może średnio kosztować 336 864 zł, a na Śródmieściu już 657 024 zł. Ponad 320 160 zł więcej. Nieruchomość w centrum o powierzchni 88 m2 będzie warta już 1 000 000 zł, a na obrzeżach miasta 511 104 zł.

Takie stawki mogą wywołać zawrót głowy. Mimo to, jest na nie duży popyt.  Mieszkania w dobrych lokalizacjach, takich jak Wilanów, Mokotów czy Praga Północ, chętnie kupują inwestorzy. Nawet jeśli zdecydują się na nieruchomość za 420 000 zł, to po remoncie za 50 000 zł, mogą ją sprzedać za ponad 500 000 zł. Taka praktyka nazywana jest flippingiem i jest coraz bardziej popularna.

Ale nawet inwestorzy muszą mierzyć się z podwyżkami. Ceny rosną od 2013 roku i teraz za 1m2 w Warszawie trzeba średnio zapłacić 9005 zł. W styczniu było to 552 zł mniej – 8453 zł. Sonarhome.pl w swoim raporcie wyliczył podwyżki w skali ostatnich 9 miesięcy na 6,5%.

Aktualną sytuację cenową mieszkań w Warszawie można obserwować na stronie Sonar: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa

Mieszkania się droższe, ale łatwiej o kredyt

Ceny nieruchomości idą w górę, ale zwiększa się też szansa na pozytywne decyzje kredytowe. Do banków spływa coraz więcej wniosków. Wyższe są też podawane w nich kwoty. W samym I kwartale 2018 o kredyt ubiegało się ponad 55 000 osób, na łączna sumę 13 milardów złotych.

Sprzyjają temu niskie stopy procentowe, które w najbliższym czasie utrzymają się na stabilnym poziomie. Kolejna kwestia to bogacenie się Polaków, którzy zarabiają więcej, rozsądniej oszczędzają i w ciągu kilku lat odkładają na duży wkład własny.

Ponad 20 000 aktywnych ofert sprzedaży nieruchomości w Warszawie

Sonar przygotowuje swoje wyceny na podstawie cen ofertowych. We wrześniu przeanalizował ponad 20 000 ogłoszeń z portali nieruchomości. Raport pokazuje, że  takie oferty są aktywne przez 3 do 3,5 miesiąca. A dokładniej 107 dni.

Każdego dnia pojawiają się nowe mieszkania na sprzedaż, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. I szybko znajdują swoich właścicieli. A z badań wynika, że współcześni konsumenci są wymagający. Analizują za i przeciw, dokładnie liczą zyski oraz koszty. Przeglądają rankingi dzielnic i poszukują cen transakcyjnych. Świadomie wybierają nieruchomości i odkładają pieniądze na wymarzone M.

Deweloperzy muszą nie tylko zaspokoić popyt, ale też sprostać wygórowanym oczekiwaniom. A to jeden z czynników, który wpływa na podwyżki. Ceny dalej będą szły w górę i w grudniu mogą osiągnąć niemal 9200 zł za m2.

Previous Śmiertelne potrącenie rowerzysty
Next Wypożyczalnie samochodów w Warszawie przy dworcach, metrze, lotnisku - lista popularnych

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Jaki tusz do drukarki?

Sprzęt drukujący w każdym biurze będzie bez wątpienia bardzo ważnym elementem wyposażenia, na który należy zwrócić uwagę. Wybierając drukarkę dla swojej firmy trzeba bowiem między innymi pamiętać, że nie jest

Strefa Biznesu 0 Comments

Po której stronie Wisły jest raj? – blaski i cienie zakładu pogrzebowego

Sprawiedliwość to modne ostatnio słowo-klucz. Nie ma chyba nikogo, kto by w głębi serca jej nie pragnął, jednak nadzieja, że nastanie szybko i dzięki temu znikną wszelkie różnice, jest utopijna.

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź