Łazienki do małych pomieszczeń

Łazienki do małych pomieszczeń

Małe łazienki mogą być trudne do zaprojektowania. Z jednej strony, ponieważ są kompaktowe, oszczędzasz na materiałach, ponieważ używasz mniej materiałów. Z drugiej strony, małe łazienki są małe i nikt nie lubi być ciasno. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej porady. Dwunastu dekoratorów, projektantów, architektów i profesjonalistów zajmujących się przebudową małych łazienek zebrało się, aby udzielić Ci swoich najlepszych rad na temat tego, jak najlepiej przebudować małą łazienkę.

Usuń elementy, które zostały wyrzucone

Wystające elementy w każdym pomieszczeniu tworzą lub dodają uczucie ciężkości lub złożoności. „Unikaj wszystkiego, co wystaje ze ścian, szczególnie w bardzo wąskich łazienkach.

Stwórz otwartość za pomocą Sky Mural

Co może być bardziej nieskończone niż niebo? Możesz mieć niebo w swojej łazience, ale nie musisz instalować świetlika. Projektantka radzi: „Jeśli masz małą przestrzeń z wysokim sufitem, rozegraj to malując sufit na jasnoniebieski kolor z małymi chmurami przyciągającymi uwagę”.

Rozszerzenie linii wzroku z przezroczystą kabiną prysznicową

„Aby dać złudzenie większej przestrzeni wyeliminować jak najwięcej bałaganu wizualnego przy doborze urządzeń i materiałów: Przezroczyste kabiny prysznicowe z minimalnym wyposażeniem; drzwi wahadłowe zamiast omijać, jeśli to możliwe”.

Pomysły na przechowywanie

„Magazynowanie musi mieć: ręczniki, papier toaletowy, artykuły codziennego użytku (artykuły do zębów, środki czyszczące, makijaż, itp.)”, mówi ekspert „Zmarnowana przestrzeń. Zlewozmywaki na piedestale (piękne, ale nie funkcjonalne, jeśli masz ograniczoną przestrzeń). Rozważmy to: Za drzwiami haki na ręczniki i szaty lub nad drzwiami woreczki do przechowywania drobnych artykułów (włosy, makijaż) oraz szafki na lekarstwa i/lub półki ustawione wewnątrz ścian, pomiędzy kołkami”.

Daj złudzenie wysokim sufitom z odpowiednim oświetleniem

Każdy chce większą łazienkę. Jeśli nie możesz jej zrobić, możesz przynajmniej zrobić złudzenie.

Projektant zaleca: „Możesz użyć sztuczek projektowych poprzez oświetlenie, aby wizualnie wzbogacić przestrzeń w małej łazience. Aby powiększyć pomieszczenie, spróbuj oświetlić sufit za pomocą kinkietów ściennych lub oświetlenia zatokowego. Stworzy to wrażenie wyższych sufitów i bardziej rozległej przestrzeni. W przypadku wąskiego pomieszczenia, oświetlenie jednej ściany światłem stworzy wrażenie bardziej otwartej przestrzeni”.

Instalacja płytek podłogowych po przekątnej

Regenerowana, przypominająca siatkę płytka sprawia, że twoja łazienka, lub każde pomieszczenie, czuje się mniejsze. „Połóż płytki podłogowe na przekątnej”, mówi projektant. „To da pomieszczeniu złudzenie, że jest większe. Większe płytki z cienkimi liniami fug również dadzą wrażenie bardziej kwadratowego materiału.”

Powieś toaletę na ścianie

Konwencjonalne toalety są montowane na podłodze. Ale kiedy przestrzeń na podłodze jest na wagę złota, „Świetnym sposobem na zmaksymalizowanie małej przestrzeni łazienki jest zastosowanie wiszących szafek i toalet z ponadwymiarowymi płytkami podłogowymi” – mówi ekspert.

Użyj haków zamiast wieszaków na ręczniki

„Zamiast stojaków na ręczniki”, poleca projektantka, „zaprojektowałam niestandardowe fototapety z hakami zintegrowanymi z obrazem, jak drzewo pomalowane na ścianie z hakami zamontowanymi nad gałęziami”. To tak, jakbyś jeździł na biwak i wieszał ręczniki na gałęziach drzewa do wyschnięcia.”

Duże kafelki najlepiej wyglądają w małych łazienkach

Co dziwne, duże płytki sprawiają, że mała łazienka czuje się większa. „Wybierz większą płytkę podłogową, aby otworzyć przestrzeń. Mniejsze linie fugi dają złudzenie większej przestrzeni.”

Unikaj wielu wzorców

Faulkner House daje tę radę na temat przepełnienia twojej łazienki zbyt wieloma szczegółami: „Przy doborze materiałów należy zwrócić uwagę na skumulowany efekt wzorów. Żywice i wzory w płytkach i podłogach, dekoracyjne detale na okuciach i szafkach mogą „zatłoczyć” pomieszczeń. Z drugiej strony, użycie tylko małych wzorów może podkreślić, że pomieszczenie jest małe. Oszczędne wykorzystanie większych formatów lub elementów architektonicznych może nadać pomieszczeniu większe znaczenie”.

Podkreślenie tekstury nad kolorem

Wprowadzić teksturę, a nie kolor, aby zwiększyć zainteresowanie, nie będąc zbyt zajętym. Dodaj jeden unikalny element, taki jak chłodne lustro, unikalne dzieło sztuki, funky zlewozmywak. Jeden starannie dobrany, skupiony element może przekształcić go z małego i nudnego w uroczy i szykowny.

Przedłużenie płytek ściennych do stropu

W małych łazienkach wspólnym motywem jest dążenie do tego, aby sufit wyglądał na wyższy. Dawn Falcone mówi, że jednym ze sposobów na to jest: „Kafelkowanie ścian aż do sufitu sprawi, że sufit będzie wyglądał na wyższy. Umieść kolorową lub dekoracyjną płytkę w pobliżu górnej ściany i linii sufitu, aby przyciągnąć wzrok”.

Zbuduj pływający blat z umywalką statku

Jednym z zaleceń, które bym zaoferował, jest wyjęcie nieporęcznej szafki zlewozmywakowej i zastąpienie jej pływającym blatem z zlewozmywakiem. „Możesz wtedy włączyć albo wiszące albo pływające półki poniżej do przechowywania (włączyć kosze na te przedmioty, które niekoniecznie chcesz wyświetlić). To bierze wizualny ciężar w górę i z podłoga podczas gdy wciąż zapewnia dla obszernego magazynu w małej przestrzeni – coś dużo potrzebuje w każdej łazience”.

Umieść wannę lub prysznic przy najdalszej ścianie

Podczas gdy „zależy to od przestrzeni”, mówi projektantka, „zaprojektowałam nawet puderniczki, które można schować pod schodami. Ale jeśli masz typową, prostokątną przestrzeń, miej obszar wanny/prysznic na dalekiej ścianie. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni”. Spróbuj mieć okno na tej ścianie. Miej umywalkę, gdy wchodzisz i toaletę pomiędzy”.

Upewnij się, że ciemniejsze ściany są błyszczące

„Wielu projektantów zaproponuje jaśniejsze, pastelowe kolory farb lub bieli albo szarości do małych łazienek. Tak, te kolory są łatwe do pracy i sprawią, że przestrzeń poczuje się lekka i przestronna. Ale, możesz wybrać głębszy odcień tak długo, jak długo idziesz z półpołyskowym wykończeniem. Połysk w farbie półpołyskowej odbija światło i sprawia, że pomieszczenie wygląda na większe.

http://stylowe-plytki.pl/

Previous Zabiegi stomatologii estetycznej – rodzaje
Next Wyciskarka wolnoobrotowa na całe owoce

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak projektować do druku?

Jeśli jesteś nowy w zadaniu projektowania do druku, z pewnością może to być mylący proces. Musisz nie tylko faktycznie przygotować i stworzyć projekt, który dobrze działa na papierze (zadanie mamuta

Life&Style 0 Comments

Dla kogo jest makijaż permanentny brwi?

Brwi permanentne to rozwiązanie, które może pomóc w pozbyciu się kompleksów, jak również zdecydowanie ułatwić wykonywanie codziennego makijażu i skrócić jego czas. Piękne i symetryczne brwi są marzeniem wielu kobiet,

Life&Style 0 Comments

Jak lokalizacja mieszkania wpływa na jego czystość?

Planujesz wynająć lub kupić mieszkanie? Zwróć uwagę na jego lokalizację i otoczenie. Nie wszędzie będzie tak samo czysto. Mieszkanie przy ruchliwej ulicy Wynajem: Jeśli w planach masz tylko czasowy wynajem,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź