Kupujemy papier do drukarki

Kupujemy papier do drukarki

Drukarki to bardzo popularne dzisiaj urządzenia. W zależności od typu są używane w różnej wielkości firmach i w prywatnych domach. Na jakość druku wypływ ma wiele czynników. Do tych, które są bardzo istotne należy wybór odpowiedniego papieru.

Jaki papier kupić?

Większość z nas stojąc przed kwestią wyboru papieru do drukarki kieruje się przede wszystkim jego ceną. Tymczasem okazuje się, że kupując papier do drukarki ostatnią rzeczą, na którą powinniśmy zwracać uwagę jest właśnie cena. Na zakupach powinna nas interesować przede wszystkim gramatura papieru. Standardowo w drukarkach stosowany jest papier o gramaturze 80 g/m². Tego typu papier można zakupić zarówno do biura, jak i do użytku domowego. Jest to wystarczająca gramatura, aby uzyskać bardzo dobrą jakość wydruków czarno-białych w drukarkach atramentowych. Do biur, w których jest bardzo dużo wychodzącej korespondencji, w firmach przygotowujących oferty dla kontrahentów zewnętrznych, na wyposażeniu powinien znaleźć się dodatkowo papier o gramaturze przynajmniej 90 g/m². W przypadku używania drukarek laserowych gramatura papieru powinna być wyższa. 90 g/m² to absolutne minimum, lepszy będzie papier o gramaturze 120 g/m².

Sprawdź: Polecany papier do drukarki >>

Zawsze wybierając gramaturę papieru powinniśmy się kierować wskazówkami producenta danej drukarki.

Ważny jest także format

Na zakupach musimy pamiętać także o tym, że papier może mieć bardzo różny format. Format A4 (kartka papieru ma wymiary 210 x 297mm) jest najbardziej popularny. Ten format papieru ma bowiem najwięcej zastosowań. Jest to format wykorzystywany zarówno w biurach, jak i w domowych drukarkach. Najtańsza ryza papieru w tym formacie i o gramaturze 80 g/m² to niewielki wydatek, papier kupimy już za około 10 zł. Na rynku dostępny jest także papier w formacie A3 i A5. Przed kupieniem papieru, który ma nietypowe wymiary sprawdźmy, czy podajnik drukarki jest na tyle duży, aby papier się w nim zmieścił.

Klasa i wykończenie papieru

Jakość papieru określana jest w klasach oznaczonych literami A, B i C. Papier oznaczony literą A jest oczywiście najwyższej jakości; te z klasy B ma dobrą jakość, złej jakości jest papier oznaczony literą C. Papier z klasy A jest idealnie biały. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy między papierami należącymi do poszczególnych klas; jakie są różnice przekonamy się przykładając kartki papieru różnych klas do siebie. Papier może mieć powierzchnię powlekaną lub niepowlekaną. Zdecydowana większość papierów używanych na co dzień w biurach, szkołach, domach to papiery niepowlekane. Specjalną powłokę nadaje się papierom fotograficznym oraz tym do drukowania reprodukcji obrazów. Oprócz standardowego i fotograficznego papieru, możemy kupić także papiery specjalistyczne. Do tych papierów należą: termotranferowe, termosublimacyjne, samoprzylepne, pocztówkowe. Niektórzy producenci papieru stosują własne technologie. Jedną z nich jest technologia TRIOTEC®. Wyprodukowany w tej technologii papier jest trzywarstwowy, jedna z nich powstała z materiałów pochodzących z recyklingu.

Previous O czym pamiętać, kupując głośniki do zestawu audio?
Next Xiaomi Redmi Note 7

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Gdzie wydrukować plakat?

Ogromny rozwój technik komputerowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat przyczynił się do rozwoju rynku usług poligraficznych. Pojawiły się między innymi drukarnie internetowe, które oferują szybki wydruk różnorodnych materiałów poligraficznych, także

Wiadomości 0 Comments

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dziś przypada 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta narodowego rozpoczęły się od uroczystej mszy w intencji Ojczyzny w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Wiadomości 0 Comments

Zamiast do Londynu, lamborghini trafiło do Warszawy

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Ochocie odzyskali lamborghini warte 1,5 miliona złotych. Samochód miał trafić z Cannes do Londynu, ale znalazł się w Warszawie. Do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź