Po której stronie Wisły jest raj? – blaski i cienie zakładu pogrzebowego

Po której stronie Wisły jest raj? – blaski i cienie zakładu pogrzebowego

Sprawiedliwość to modne ostatnio słowo-klucz. Nie ma chyba nikogo, kto by w głębi serca jej nie pragnął, jednak nadzieja, że nastanie szybko i dzięki temu znikną wszelkie różnice, jest utopijna. Chociaż… warto w to wierzyć, aż do ostatniego momentu. Aż do śmierci. Także własnej.

Niewiele jest w Polsce miast tak podzielonych, jak stolica naszego państwa. I nie chodzi tu jedynie o ten najbardziej znany podział – na prawobrzeżną i lewobrzeżną Warszawę, ale także o wszystkie niuanse z tym związane, choć te akurat najczęściej potrafią zrozumieć jedynie sami warszawiacy. Przykładem mogą być tu dwie dzielnice, leżące na granicy miasta: prawobrzeżny Targówek oraz lewobrzeżne Bemowo. Pierwsza z nich pamięta jeszcze czasy bitwy ze Szwedami, która toczyła się w XVII wieku we wsi Bródno, obecnie administracyjnie wchodzącej w skład dzielnicy Targówek. Dziś ta wieś, wchodząca w skład miasta oraz dzielnicy Targówek, znalazła się jakby poza centrum uwagi, także pewnie ze względu na swoje położenie na prawym brzegu, owianym nie najlepszą sławą. Druga z dzielnic – Bemowo – należy do najmłodszych i dzielnic miasta stołecznego Warszawa. A ponieważ o najmłodszych się dba, tym bardziej w lewobrzeżnej Warszawie, dlatego Bemowo jest obecnie także jedną z najpiękniejszych dzielnic, w której nie brakuje nowoczesnej zabudowy, ale także terenów zielonych i rekreacyjnych. Jej atrakcyjność pod tym względem zwiększa także fakt, że Bemowo pozbawione jest wielkich zakładów przemysłowych, zanieczyszczających powietrze. Nic więc dziwnego, że wybierany jest chętnie – choć niekoniecznie przez osoby z pierwszych stron gazet– na miejsce do zamieszkania. Na początku 2017 roku liczba mieszkańców wynosiła 120 449. Władze dzielnicy patrzą z optymizmem w przyszłość. Mieszkańcy też.

Wiadomo jednak, że nie istnieje raj na ziemi. I nawet zamieszkanie w najpiękniejszej dzielnicy nie jest w stanie zapewnić życia bez końca. Pewnego dnia każdy stanie przed koniecznością rozstania się z tym światem. Nie warto uciekać ode tej myśli, ale warto jest być na taką okoliczność przygotowanym.

Wiadomo jednak, że to teoria, ale gdy stajemy wobec takiej trudnej sytuacji – wtedy przekucie tej teorii w praktykę okazuje się być nieraz ponad siły. Wtedy warto zaufać sprawdzonemu zakładowi pogrzebowemu: takiemu, jak Zakład Pogrzebowy Heron, obsługujący Bródno i Bemowo, mimo że leżą dokładnie po przeciwnych brzegach Wisły. Dla młodych i pełnych zaangażowania pracowników tego zakładu pogrzebowego jednak nie liczą się odległości, ale misja świadczenia pomocy osobom pogrążonym w żałobie. Nie bez znaczenia jest fakt, że Heron dysponuje niezwykle eleganckimi, najnowocześniejszymi karawanami Mercedes-Benz. Nie tylko dodają one splendoru uroczystościom pogrzebowym, ale także sprawiają, że usługi transportu Zmarłych są realizowane z naprawdę dużym szacunkiem zarówno dla samej osoby zmarłej, jak i jej Bliskich.

Zakład pogrzebowy Heron dociera ze swoją profesjonalną wiedzą oraz wsparciem w każde miejsce stolicy. Coraz liczniejsi mieszkańcy zarówno Bemowa, jak i Bródna wiedzą już, że mogą liczyć na tych – zawsze elegancko ubranych i kulturalnych – młodych ludzi, którzy potrafią doradzić we wszystkich właściwie kwestiach związanych z pogrzebem. Świadomość istnienia takiego zakładu pogrzebowego, jak Heron, dla którego nie ma różnicy między mieszkańcami Bródna i Bemowa, prawobrzeżnej i lewobrzeżnej Warszawy, ale liczy się człowiek – potrafi być ukojeniem w tych trudnych chwilach. A to niejednokrotnie okazuje się być ważniejsze niż jakiekolwiek finanse po jakiejkolwiek – nawet przeciwległej – stronie Wisły.

Previous Jedno spojrzenie w komórkę
Next Najbardziej uciążliwy polski cyberprzestępca w rękach policji

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czy dobra praca przez Internet jest w ogóle możliwa?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z wypełnianiem ankiet, reklamowaniem konkretnych produktów i usług, czy też z tworzeniem stron www, co do jednego nie możemy mieć wątpliwości. Praca

Strefa Biznesu 0 Comments

Dlaczego Polacy pożyczają w parabankach?

Zarobki w naszym kraju wciąż nie są imponujące. W skutek tego wielu Polaków chcąc spełnić swoje marzenia, zrealizować plany lub uratować się w kryzysowej sytuacji decyduje się na zaciągnięcie pożyczki.

Strefa Biznesu 0 Comments

W Warszawie powstało pierwsze w Polsce centrum głosu dla profesjonalistów

Schorzenia aparatu mowy i problemy z emisją głosu to częste dolegliwości m.in. mówców, śpiewaków i nauczycieli. Do skutecznego leczenia niezbędna jest szybka diagnoza. W Warszawie otwarto właśnie Centrum Głosu dla Profesjonalistów MEDINCUS, gdzie można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!