Kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia

Kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy na Pradze Północ dzięki kilkutygodniowej wytężonej pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia na Białołęce. 32-latek zaatakował młodą kobietę w okolicy oczyszczalni ścieków. Napastnika spłoszyli świadkowie i skuteczna obrona pokrzywdzonej. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Sebastianowi S. grozi teraz do 12 lat więzienia.

Do tej sytuacji doszło 19 października br. w okolicy oczyszczalni ścieków na Białołęce. Nieznany mężczyzna zaatakował przypadkową kobietę i przewrócił ją na ziemię. 34-latka zaczęła się bronić. Zdołała się uwolnić i uciec. Na jej krzyki zareagowali przypadkowi świadkowie, którzy zaalarmowali Policję.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, ustalili rysopis mężczyzny i natychmiast ruszyli na jego poszukiwania. W tej sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Nad wyjaśnieniem okoliczności tego przestępstwa pracowali śledczy z komendy przy ul. Jagiellońskiej i policjanci z wydziału kryminalnego.

Operacyjni prowadzili własne rozpoznanie terenowe i osobowe. Ich żmudna kilkutygodniowa praca, polegająca m.in. na gromadzeniu informacji, a następnie szczegółowej ich analizie, zaowocowała wytypowaniem mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Napastnikiem okazał się 32-letni mieszkaniec Warszawy. Kiedy kryminalni potwierdzili wszystkie informacje, zatrzymali Sebastiana S. Mężczyzna w środę rano trafił do komendy na Pradze Północ. Od tego czasu policjanci wykonywali z jego udziałem szereg czynności procesowych. Ustalili, że 32-latek był już karany za przestępstwa przeciwko wolności.

W tym samym dniu śledczy doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut usiłowania doprowadzenia przemocą 34-latki do obcowania płciowego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Śledczy i prokurator zawnioskowali do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Wczoraj sąd po rozpoznaniu sprawy przychylił się do tego wniosku i aresztował Sebastiana S. na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych podobnych przestępstw.

Previous Areszt za posiadanie znacznej ilości marihuany, kokainy, mefedronu i innych substancji psychotropowych
Next Aresztowany za kradzieże samochodów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dozór za znęcanie się nad matką, zakaz kontaktowania się i nakaz opuszczenia mieszkania

Na wniosek policjantów z Białołęki, prokurator zastosował dozór wobec 40-letniego mężczyzny zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad matką. Dodatkowo Jacek T. ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną i musi opuścić

Wiadomości 0 Comments

Przybywa fałszywych taksówek w Warszawie – jak rozpoznać legalny pojazd?

Warszawskie władze podjęły ofensywę wymierzoną w fałszywe taksówki. Okazuje się, że część poruszających się po stolicy taksówek działa bez licencji. Aby zwiększyć świadomość użytkowników, stworzono specjalną stronę internetową (http://taxi.um.warszawa.pl/), zawierającą

Wiadomości 0 Comments

SKARB PAŃSTWA MÓGŁ STRACIĆ NAWET 6 MILIONÓW ZŁOTYCH

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową zlikwidowali na terenie województwa mazowieckiego nielegalną wytwórnię papierosów oraz magazyn do ich przechowywania. Podczas działań zatrzymano sześć osób, których przestępcza działalność

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!