Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kilka dni po publikacji wizerunku kryminalni z Targówka zatrzymali jedną z kobiet do sprawy kradzieży biżuterii z mieszkania na Targówku. 55-letnia Zofia G. została już przesłuchana i usłyszała zarzut za kradzież. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają kryminalni, zatrzymanie dwóch pozostałych kobiet, jest tylko kwestią czasu. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania osób obcych, bez sprawdzenia ich tożsamości oraz potwierdzenia faktycznego celu wizyty.

Przypominamy! Do zdarzenia doszło przy ul. Balkonowej, w dniu 30 stycznia br. Trzy kobiety, wykorzystując legendę ,,pozostawienia listu dla sąsiada”, podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa i po odwróceniu ich uwagi, dokonały kradzieży złotej biżuterii oraz monet kolekcjonerskich o wartości 4 tys. złotych.

Kilka dni po publikacji wizerunków osób kryminalni zatrzymali jedną z kobiet, mogących mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Do policyjnej izby zatrzymań trafiła Zofia G. 55-latka została już przesłuchana, a dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut kradzieży. Kobiecie grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O jej losie zadecyduje sąd.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem tożsamości dwóch pozostałych kobiet. Jak podkreślają, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Ich rysopisy dostępne są na stronie:

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/77179,Chcialy-pozostawic-list-dla-sasiadaquot-a-wyszly-ze-skradzona-bizuteria-poznajes.html

Previous Podczas przesłuchania naruszył nietykalność cielesną policjanta
Next Policjanci znaleźli klucz otwierający pustostan, a w nim znaczną ilość narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚLUBOWANIE 63 POLICJANTÓW

W Komendzie Stołecznej Policji odbyło się dziś ślubowanie 63 policjantów, w tym 10 policjantek. „Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – pierwsze słowa roty ślubowania policjanci wypowiedzieli za

Wiadomości 0 Comments

Wpadł poszukiwany ps.”Igor”

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali kolejnego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 48-letni Ireneusz W. ps. „Igor” ma do odbycia karę 4 lat pozbawienia wolności za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Wiadomości 0 Comments

Groził matce, że ją zabije, został aresztowany

Mokotowski sąd postanowił aresztować 41-latka na 3 miesiące za groźby pozbawienia życia, kierowane wobec swojej matki. Mariusz J. nie po raz pierwszy zachowywał się w ten sposób. W związku z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!