Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kilka dni po publikacji wizerunku kryminalni z Targówka zatrzymali jedną z kobiet do sprawy kradzieży biżuterii z mieszkania na Targówku. 55-letnia Zofia G. została już przesłuchana i usłyszała zarzut za kradzież. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają kryminalni, zatrzymanie dwóch pozostałych kobiet, jest tylko kwestią czasu. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania osób obcych, bez sprawdzenia ich tożsamości oraz potwierdzenia faktycznego celu wizyty.

Przypominamy! Do zdarzenia doszło przy ul. Balkonowej, w dniu 30 stycznia br. Trzy kobiety, wykorzystując legendę ,,pozostawienia listu dla sąsiada”, podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa i po odwróceniu ich uwagi, dokonały kradzieży złotej biżuterii oraz monet kolekcjonerskich o wartości 4 tys. złotych.

Kilka dni po publikacji wizerunków osób kryminalni zatrzymali jedną z kobiet, mogących mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Do policyjnej izby zatrzymań trafiła Zofia G. 55-latka została już przesłuchana, a dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut kradzieży. Kobiecie grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O jej losie zadecyduje sąd.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem tożsamości dwóch pozostałych kobiet. Jak podkreślają, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Ich rysopisy dostępne są na stronie:

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/77179,Chcialy-pozostawic-list-dla-sasiadaquot-a-wyszly-ze-skradzona-bizuteria-poznajes.html

Previous Podczas przesłuchania naruszył nietykalność cielesną policjanta
Next Policjanci znaleźli klucz otwierający pustostan, a w nim znaczną ilość narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Żona sprzątała „biżuterię”, a mąż sprzedawał „fanty”

Prawie 100 tysięcy złotych, to szacunkowa kwota strat, na jakie narażone zostały cztery rodziny z powiatu otwockiego, które korzystały z usług 37-letniej obywatelki Ukrainy, zajmującej się domowym sprzątaniem i robieniem

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymani za kradzieże, włamania i paserstwo

Mokotowscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże elektronarzędzi z kontenerów na budowach oraz paserstwo tych przedmiotów. Policjanci odzyskali już część zrabowanego mienia. Za te przestępstwa 38-letniej Anecie K.

Wiadomości 0 Comments

Grozili i żądali od pokrzywdzonego 100 000 złotych

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o wymuszenie rozbójnicze i kierowanie gróźb karalnych. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, Paweł N. i Andrzej D. mieli żądać od niego 100 tysięcy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź