Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kradzież mieszkaniowa metodą „na legendę”

Kilka dni po publikacji wizerunku kryminalni z Targówka zatrzymali jedną z kobiet do sprawy kradzieży biżuterii z mieszkania na Targówku. 55-letnia Zofia G. została już przesłuchana i usłyszała zarzut za kradzież. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak podkreślają kryminalni, zatrzymanie dwóch pozostałych kobiet, jest tylko kwestią czasu. Policjanci przestrzegają przed wpuszczaniem do mieszkania osób obcych, bez sprawdzenia ich tożsamości oraz potwierdzenia faktycznego celu wizyty.

Przypominamy! Do zdarzenia doszło przy ul. Balkonowej, w dniu 30 stycznia br. Trzy kobiety, wykorzystując legendę ,,pozostawienia listu dla sąsiada”, podstępem dostały się do mieszkania starszego małżeństwa i po odwróceniu ich uwagi, dokonały kradzieży złotej biżuterii oraz monet kolekcjonerskich o wartości 4 tys. złotych.

Kilka dni po publikacji wizerunków osób kryminalni zatrzymali jedną z kobiet, mogących mieć bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Do policyjnej izby zatrzymań trafiła Zofia G. 55-latka została już przesłuchana, a dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut kradzieży. Kobiecie grozi teraz kara do 5 lat więzienia. O jej losie zadecyduje sąd.

Policjanci nadal pracują nad ustaleniem tożsamości dwóch pozostałych kobiet. Jak podkreślają, ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Ich rysopisy dostępne są na stronie:

http://pragapn.policja.waw.pl/r6/aktualnosci/77179,Chcialy-pozostawic-list-dla-sasiadaquot-a-wyszly-ze-skradzona-bizuteria-poznajes.html

Previous Podczas przesłuchania naruszył nietykalność cielesną policjanta
Next Policjanci znaleźli klucz otwierający pustostan, a w nim znaczną ilość narkotyków

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co zrobić z PIT 11, który dostałem?

Formularz PIT 11 wypełniają pracodawcy zatrudniający pracowników na umowę o pracę, umowę zlecenie i umowę o dzieło oraz inni płatnicy PIT wymienieni w ustawie. Mają oni obowiązek (wynikający z art.

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za pozbawienie wolności

Za pozbawienie wolności oraz kradzież z włamaniem odpowie 38-letni obywatel Ukrainy zatrzymany przez wolskich policjantów. Z ustaleń wynika, że mężczyzna przetrzymywał kobietę w lokalu, który wynajmował. Przy tym dokonywał transakcji

Wiadomości 0 Comments

BIEG WZDŁUŻ WISŁY

W sobotę 9 września stolica bawiła się z okazji Święta Wisły. Obchody rozpoczęły się na sportowo- Biegiem Wisły. Bieg ten współorganizowany przez Komisariat Rzeczny Policji wpisał się już w tradycję

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!