Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Zlikwidowana plantacja konopi, zabezpieczona marihuana oraz olej konopny, 2 jednostki broni palnej i zatrzymany 38-letni mężczyzna, to kolejny sukces w walce z narkobiznesem, policjantów z Komendy Stołecznej Policji zwalczających przestępczość narkotykową.

Wydział do walki z przestępczością narkotykową w Komendzie Stołecznej Policji funkcjonuje już od 10 lat. Funkcjonariusze tego wydziału, na co dzień skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową na terenie stolicy oraz garnizonu stołecznego. Tym razem praca operacyjna przyniosła kolejny efekt. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, iż na terenie gm. Raszyn, 38-letni mężczyzna uprawia ziele konopi, a następnie poddaje je obróbce uzyskując w ten sposób marihuanę oraz olej konopny, które następnie wprowadza do obrotu na stołeczny rynek.

Policjanci weszli do zajmowanego przez 38-latka budynku (mieszkalnej przybudówki), a następnie do pomieszczeń garażowych, gdzie ujawnili ponad 50 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można otrzymać 3 kg marihuany, fragmenty suszących się roślin oraz gotowy susz roślinny o wadze ponad 10 kg. Zabezpieczyli również gotowy olej konopny, który mógł trafić na warszawski rynek. Plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie, system nawadniania i wentylacji z filtrami pochłaniającymi zapach.

Podczas dalszych czynności procesowych, w tym przeszukania miejsca zamieszkania, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli dwie jednostki broni krótkiej palnej oraz pieniądze, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar grożących zatrzymanemu.

Przeprowadzone czynności i zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na doprowadzenie 38-latka do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty, a następnie został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Będzie odpowiadał za uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz za przetwarzanie uprawianych roślin, z czego uzyskał ponad 10 kg suszu. Za popełnienie takich przestępstw grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

Previous W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich
Next Dwie kobiety zginęły na przejściu dla pieszych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

PRZEKAŻ NAJCENNIEJSZY DAR

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje ogólnokrajową zbiórkę krwi ” Spokrewnieni służbą”. Krew może oddać każdy policjant i pracownik cywilny. W ramach akcji 09.03.2017r. Klub HDK PCK przy Komendzie Stołecznej

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE ZABEZPIECZENIE WIZYTY PREZYDENTA USA W WARSZAWIE

W środę (5 lipca) o godz. 22.15, prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z małżonką wylądował na warszawskim Okęciu. Kwadrans później, po krótkim powitaniu, w eskorcie policyjnych radiowozów i motocykli

Wiadomości 0 Comments

NN zwłoki mężczyzny

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI prowadzą czynności identyfikacyjne n/n mężczyzny zmarłego w dniu 1 lutego 2018 roku przy ul. Targowej 74 (Dw. Wileński). W ubraniu denata nie było

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!