Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Kolejne uderzenie w przestępczość narkotykową

Zlikwidowana plantacja konopi, zabezpieczona marihuana oraz olej konopny, 2 jednostki broni palnej i zatrzymany 38-letni mężczyzna, to kolejny sukces w walce z narkobiznesem, policjantów z Komendy Stołecznej Policji zwalczających przestępczość narkotykową.

Wydział do walki z przestępczością narkotykową w Komendzie Stołecznej Policji funkcjonuje już od 10 lat. Funkcjonariusze tego wydziału, na co dzień skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową na terenie stolicy oraz garnizonu stołecznego. Tym razem praca operacyjna przyniosła kolejny efekt. Z informacji posiadanych przez policjantów wynikało, iż na terenie gm. Raszyn, 38-letni mężczyzna uprawia ziele konopi, a następnie poddaje je obróbce uzyskując w ten sposób marihuanę oraz olej konopny, które następnie wprowadza do obrotu na stołeczny rynek.

Policjanci weszli do zajmowanego przez 38-latka budynku (mieszkalnej przybudówki), a następnie do pomieszczeń garażowych, gdzie ujawnili ponad 50 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu, z których można otrzymać 3 kg marihuany, fragmenty suszących się roślin oraz gotowy susz roślinny o wadze ponad 10 kg. Zabezpieczyli również gotowy olej konopny, który mógł trafić na warszawski rynek. Plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie, system nawadniania i wentylacji z filtrami pochłaniającymi zapach.

Podczas dalszych czynności procesowych, w tym przeszukania miejsca zamieszkania, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli dwie jednostki broni krótkiej palnej oraz pieniądze, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar grożących zatrzymanemu.

Przeprowadzone czynności i zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na doprowadzenie 38-latka do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, gdzie usłyszał dwa zarzuty, a następnie został tymczasowo aresztowany przez Sąd. Będzie odpowiadał za uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznej ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz za przetwarzanie uprawianych roślin, z czego uzyskał ponad 10 kg suszu. Za popełnienie takich przestępstw grozi kara co najmniej 3 lat więzienia.

Previous W jeden dzień policjanci ujawnili trzy miejsca uprawy konopi indyjskich
Next Dwie kobiety zginęły na przejściu dla pieszych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni z Targówka uderzyli w narkotykowy biznes

Kryminalni z Komisariatu Policji na Targówku przeprowadzili działania wymierzone w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. Operacyjne ustalenia doprowadziły ich do 51-letniego mieszkańca dzielnicy, u którego znaleźli ponad 136 gramów substancji

Wiadomości 0 Comments

POLICJANT Z KSP WZIĄŁ UDZIAŁ W SPOTKANIU EKSPERCKIM W BUŁGARII

Od 27 lutego do 1 marca br. w Sofii trwało spotkanie eksperckie funkcjonariuszy Policji z Czech, Rumunii, Polski, Serbii oraz Bułgarii w ramach Komitetu Sterującego Projektem pt.: „Wspólne Działania w

Wiadomości 0 Comments

JEŚLI ROZPOZNAJESZ TĘ KOBIETĘ ZADZWOŃ

Śródmiejscy policjanci z wydziału do dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży portfela oraz znajdujących się nim pieniędzy w kwocie 100 zł i 250 euro, dowodu osobistego i kart bankomatowych, zaistniałej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź