Nie kłopocz się dostawą za granicę

Nie kłopocz się dostawą za granicę

Standardowe przesyłki zagraniczne wysyłane za pośrednictwem poczty czy kurierów charakteryzują się tym, że są drogie, w dodatku czas ich dostawy wynosi co najmniej kilka dni. Nie stanowi to oczywiście problemu w przypadku rzeczy stosunkowo małych i niezbyt pilnych, ale bywa, że zależy nam na krótkim terminie lub wysłaniu dużego pakunku.

Czas i koszt dostawy oczywiście nie stanowi większego problemu w przypadku zwykłych internetowych zakupów – to najczęściej rzeczy niewielkie i niepotrzebne nam już na następny dzień. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana w przypadku dużych firm – tutaj zamówione części lub produkty często bywają niezbędne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, na przykład w przypadku awarii maszyny, gdy do naprawy niezbędna jest część zamienna, którą należy sprowadzić z drugiego końca kontynentu. Wtedy wybór odpowiedniej firmy transportowej staje się sprawą kluczową.

Wybierz z głową

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że nawet jeden dzień opóźnienia w dostawie ważnej części zamiennej czy rzeczy niezbędnej w produkcji może oznaczać paraliż firmy lub zakładu. To w konsekwencji prowadzi do strat finansowych, często stosunkowo poważnych. To oznacz, że jeśli oczekujemy sprawnego transportu międzynarodowego, wybranie firmy gwarantującej sprawne wykonanie usługi jest kwestią najwyższej wagi. Firma taka powinna także zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z przewozem, na przykład zapewnieniem odpowiednich zezwoleń; jest to szczególnie ważne w przypadku transportu ponadgabarytowego.

Wypracowane rozwiązania

Podczas wyboru usługodawcy, warto mieć przede wszystkim na uwadze fakt, czy dysponuje on już odpowiednim doświadczeniem. Firmy rzetelne i posiadające wypracowaną na rynku pozycję najczęściej obsługują stałe trasy spedycyjne z wybranymi krajami Europy, umożliwiając szybkie dostarczenie przesyłki – bardzo często idzie to w parze z atrakcyjną ceną. Przykładem takiej firmy jest gdyński Mat Logistic.

O firmach transportowych dobrze pamiętać nie tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba wysłania większych przesyłek; może się okazać, że długofalowa współpraca jest bardziej opłacalna niż korzystanie z usług kurierów. Transport międzynarodowy w ich ofercie często wiąże się z niemałymi kosztami, chociaż wciąż są one niższe niż usługi poczty. Warto jednak pamiętać, że międzynarodowy transport drobnicowy realizowany jest najczęściej na stałych trasach, na przykład między Polską a Anglią lub Polską a Niemcami. Niezbędne może więc okazać się poszukiwanie firmy stale kursującej między Polską a interesującym nas państwem. Więcej informacji na stronie http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/.

Previous Zabezpieczono podróbki o wartości 10 milionów złotych
Next Groził z siekierą w ręku, został tymczasowo zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!