Nie kłopocz się dostawą za granicę

Nie kłopocz się dostawą za granicę

Standardowe przesyłki zagraniczne wysyłane za pośrednictwem poczty czy kurierów charakteryzują się tym, że są drogie, w dodatku czas ich dostawy wynosi co najmniej kilka dni. Nie stanowi to oczywiście problemu w przypadku rzeczy stosunkowo małych i niezbyt pilnych, ale bywa, że zależy nam na krótkim terminie lub wysłaniu dużego pakunku.

Czas i koszt dostawy oczywiście nie stanowi większego problemu w przypadku zwykłych internetowych zakupów – to najczęściej rzeczy niewielkie i niepotrzebne nam już na następny dzień. Sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana w przypadku dużych firm – tutaj zamówione części lub produkty często bywają niezbędne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, na przykład w przypadku awarii maszyny, gdy do naprawy niezbędna jest część zamienna, którą należy sprowadzić z drugiego końca kontynentu. Wtedy wybór odpowiedniej firmy transportowej staje się sprawą kluczową.

Wybierz z głową

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że nawet jeden dzień opóźnienia w dostawie ważnej części zamiennej czy rzeczy niezbędnej w produkcji może oznaczać paraliż firmy lub zakładu. To w konsekwencji prowadzi do strat finansowych, często stosunkowo poważnych. To oznacz, że jeśli oczekujemy sprawnego transportu międzynarodowego, wybranie firmy gwarantującej sprawne wykonanie usługi jest kwestią najwyższej wagi. Firma taka powinna także zająć się wszystkimi formalnościami związanymi z przewozem, na przykład zapewnieniem odpowiednich zezwoleń; jest to szczególnie ważne w przypadku transportu ponadgabarytowego.

Wypracowane rozwiązania

Podczas wyboru usługodawcy, warto mieć przede wszystkim na uwadze fakt, czy dysponuje on już odpowiednim doświadczeniem. Firmy rzetelne i posiadające wypracowaną na rynku pozycję najczęściej obsługują stałe trasy spedycyjne z wybranymi krajami Europy, umożliwiając szybkie dostarczenie przesyłki – bardzo często idzie to w parze z atrakcyjną ceną. Przykładem takiej firmy jest gdyński Mat Logistic.

O firmach transportowych dobrze pamiętać nie tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba wysłania większych przesyłek; może się okazać, że długofalowa współpraca jest bardziej opłacalna niż korzystanie z usług kurierów. Transport międzynarodowy w ich ofercie często wiąże się z niemałymi kosztami, chociaż wciąż są one niższe niż usługi poczty. Warto jednak pamiętać, że międzynarodowy transport drobnicowy realizowany jest najczęściej na stałych trasach, na przykład między Polską a Anglią lub Polską a Niemcami. Niezbędne może więc okazać się poszukiwanie firmy stale kursującej między Polską a interesującym nas państwem. Więcej informacji na stronie http://www.matlogistic.pl/oferta/transport-miedzynarodowy/.

Previous Zabezpieczono podróbki o wartości 10 milionów złotych
Next Groził z siekierą w ręku, został tymczasowo zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca w Warszawie – co warto o niej wiedzieć?

Każda osoba poszukująca pracy wie doskonale, że pomimo poprawy sytuacji na rynku pracy znalezienie zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadało naszym potrzebom bywa trudne. Z tego właśnie powodu wiele osób

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

Strefa Biznesu 0 Comments

Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu

Myjki fryzjerskie, częściej określane jako myjnie fryzjerskie, to konieczny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego. Ich zadanie jest oczywiście niespecjalnie skomplikowane, ponieważ korzysta się z nich do szybkiego i wygodnego mycia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!