Jaką wkrętarkę kupić?

Jaką wkrętarkę kupić?

Wkrętarka akumulatorowa należy do narzędzi, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego domowego warsztatu. Jest to bardzo proste, ale niezwykle przydatne narzędzie. Wkrętarki akumulatorowe cieszą się ogromną popularnością, w sprzedaży jest ich więc mnóstwo. Różnią się one nie tylko nazwą producenta i ceną, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Na co więc zwracać uwagę na zakupach?

Kto może kupić wkrętarkę?

Wkrętarka akumulatorowa jest narzędziem, które pracuje bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie jeszcze nie został podłączany prąd. Wkrętarka ma raczej niewielkie gabaryty, można posłużyć się nią nawet w trudno dostępnych miejscach. Niektóre modele wkrętarek wyposażone zostały w dodatkowe funkcję. Wyjątkowo przydaje się wkrętarka, która ma funkcje wiertarki.

Na co zwrócić uwagę na zakupach?

Wkrętarki to urządzenia, które różnią się między sobą między innymi mocą. Jest to jeden z parametrów, na który należy zwrócić uwagę na zakupach. Wkrętarka, która ma większą moc można dłużej pracować bez obawy, że dojdzie do jej przegrzania. Do tego od mocy wkrętarki będzie zależała twardość materiału, do którego będzie można ja wykorzystać. Kolejnym parametrem, który powinien nas interesować jest napięcie. W zależności od napięcia wkrętarkę będzie można wykorzystać do bardziej lub mniej skomplikowanych prac. Warto też pamiętać, że napięcie i moc idą ze sobą w parze. Do skręcania mebli wystarczy wkrętarka, która ma napięcie od 3,6 do 4,5 V. Dla majsterkowicza najlepsza będzie wkrętarka o napięciu 6,5-10 V.

Wkrętarka o takim napięciu przyda się także przy wykonywaniu drobnych prac remontowych. Wkrętarki to urządzenia, które mogą różnić się od siebie również kształtem obudowy. Do wkręcania śrub czy wkrętów przeznaczone są wkrętarki, których obudowa przypomina kształtem literę T. Wkrętarki z funkcją wiertarki mają najczęściej kształt litery P. Wkrętarki oraz wkrętarko-wiertarki z reguły mają więcej niż jeden bieg. W przypadku wkrętarek z funkcją wiertarki tych biegów jest co najmniej dwa. Drugi bieg w tych narzędziach włącza się, aby wywiercić otwór.

Zobacz na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki ! – Sprawdź TUTAJ >>

Jak wspomnieliśmy, wkrętarka jest urządzeniem akumulatorowym. Na zakupach należy więc zwrócić także uwagę na pojemność akumulatora. Pojemność akumulatora jest podawana w Ah. Oczywiście czas pracy wkrętarki na jednym ładowaniu zależy od kilku czynników, między innymi od rodzaju materiału, w który wkręcane są śruby czy wkręty. Jeśli chodzi o baterię wkrętarki to przed podjęciem ostatecznej decyzji warto też sprawdzić, ile czasu zajmie naładowanie akumulatora do stu procent pojemności. Bardzo dobrze sprawdzają się wkrętarki, w których zostały zastosowane akumulatory litowo-jonowe.

Wkrętarki to obecnie bardzo popularne narzędzia. Dostępne są w ogromnym wyborze i bardzo różnych cenach. Na zakupach warto brać pod uwagę nie tylko parametry danego urządzenia, ale także własne możliwości finansowe. Najtańsza wkrętarka kosztuje około 100 zł. Są też takie, które kosztują około 500 zł.

Previous Detailing samochodowy: co to jest?
Next Napadli, rozbili butelkę na głowie i zabrali telefon

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Wybieramy drukarkę

Trudno obecnie wyobrazić sobie biuro bez komputera i drukarki. Z pomocą tego drugiego urządzenia możemy bez trudu przenieść efekty pracy na komputerze na papier. Obecnie w każdym większym sklepie z

Strefa Biznesu 0 Comments

Nowy Dyrektor Zarządzający TransferGo

Do Zespołu TransferGo, lidera wśród firm oferujących międzynarodowe przelewy online, dołączył Orkun Eti, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego TransferGo w Niemczech.  Orkun Eti będzie odpowiedzialny za prowadzenie biura TransferGo w

Strefa Biznesu 0 Comments

Mieszkania w Warszawie. Gdzie jest tanio? Raport cenowy + Infografika

Przy stale rosnących cenach nieruchomości, wiele osób szuka oszczędności. Dzięki temu deweloperzy chętnie budują się na obrzeżach miast, gdzie stawki są korzystniejsze dla kupujących i dla inwestorów. Warto wiedzieć, w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź