Jak znaleźć dobrą nianię w Warszawie?

Jak znaleźć dobrą nianię w Warszawie?

Mówi się, że znalezienie dobrej niani graniczy z cudem, idealna opiekunka natomiast porównywana jest do świętego Graala – ktoś kiedyś słyszał, ale gdzie można ją znaleźć, tego nie wie już nikt. Żarty jednak na bok! Wiemy, że to szalenie ważny aspekt, szczególnie dla młodych rodziców, którzy przed tego typu wyzwaniem stają po raz pierwszy! Gdzie szukać dobrej niani? Jak ją znaleźć? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Cel nieosiągalny – gdzie, jak i kiedy szukać niani?

Młodzi rodzice, a w szczególności młode mamy rozpoczynają poszukiwania opiekunki do dziecka, gdy urlop macierzyński chyli się ku końcowi, a powrót do pracy został potwierdzony przez szefostwo firmy. Na planie pierwszym więc stanął cel – idealna niania od zaraz, poszukuję! Po nim nadszedł czas na określenie głównych wartości – opiekunka powinna być doświadczona, najlepiej z poleconego źródła, z referencjami i konkretnie zaprezentowanymi umiejętnościami. Poszukiwania więc czas zacząć! Te rozpoczynają się dość standardowo. Najpierw na wywiad brane są przyjaciółki, bliskie osoby, znajome, sąsiadki – czy znają jakąś opiekunkę godną polecenia.
Jeśli ten sposób się nie sprawdzi, przychodzi czas na wirtualne przestworza. W wyszukiwarkę wpisywana jest pożądana fraza np. niania w Warszawie. Profesjonalne serwisy i portale kuszą bogatą ofertą. Coraz częściej wśród ogłoszeń, oprócz dokładnego opisu umiejętności i doświadczenia pojawiają się rzetelne referencje, które bardzo często przekonują młodych rodziców do zaproszenia kandydatki lub kandydata na pierwsze spotkanie.

Potencjalna opiekunka do dziecka znaleziona – co dalej?

Przygotuj się do pierwszej rozmowy i spotkania z kandydatką/kandydatem na nianię. W jaki sposób? Polecamy, abyście stworzyli zestaw TOP 10 pytań, które rozwieją wątpliwości i nakreślą dalsze kroki podjęcia ewentualnej współpracy.

Prezentujemy je poniżej:

  1. Proszę przedstawić siebie – proszę opisać własne doświadczenie, umiejętności.
  2. Jakimi dziećmi woli się Pan/Pani zajmować? Jakimi dziećmi się Pan/Pani zajmowała?
  3. Według Pani/Pana – co dzieci lubią w Pani osobowości, stylu bycia najbardziej?
  4. Proszę przedstawić rytm dnia – zabawy, aktywności, które może Pani zaproponować dziecku.
  5. Co z dyscypliną – jakie zasady obowiązują w domu, gdy się zajmuje Pani dziećmi?
  6. Czy potrafi Pani udzielić pierwszej pomocy dziecku? Czy przytrafiło się to Pani?
  7. Awaryjne sytuacje – choroba dziecka, wyjście rodziców, zostanie po godzinach w pracy – czy będzie mogła się Pani zająć maluchem?
  8. Referencje – czy posiada Pani od poprzednich pracodawców?
  9. Jak radzi Pani sobie z problemami – dziecko odmawia zabawy, jedzenia?
  10. Czy są jakieś pytania odnośnie do ewentualnej współpracy?

Dlaczego warto posługiwać się takim zestawem pytań? To one szybko zweryfikują, czy pomiędzy Wami – młodymi rodzicami a potencjalną kandydatką pojawia się „chemia” – a ta jest szalenie ważna, szczególnie na płaszczyźnie dziecko – niania. Warto więc, aby na spotkaniu pojawił się maluch – nie wysyłaj go do dziadków, sąsiadki, czy do pokoju. Na rozmowie maluch powinien być. To właśnie dzięki niemu stwierdzisz, czy dana osoba jest tą właściwą – dzieci lgną do opiekunek, które reagują, są ciekawe, radosne, pozytywnie nastawione, z (prawie) niekończącymi się pokładami energii.

Previous Ein Stuhl für die Küche und das Wohnzimmer
Next Nowoczesne dachówki na warszawskich dachach

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Ikea – łóżka dla dzieci, w których można się zakochać

Dlaczego tak kochamy firmę IKEA? Nie jest to pytanie, na które moglibyśmy udzielić jednej tylko odpowiedzi. Prawdą jest jednak to, że jej pomysły są inspirujące i niejednokrotnie nie tylko wprowadzamy

Life&Style 0 Comments

Blizny, z którymi można sobie skutecznie poradzić

Blizny są w dużej mierze defektem kosmetycznym, który potrafi spędzać nam sen z powiek. Najtrudniejsze do zaakceptowania są te zlokalizowane w widocznych miejscach, przybierające postać keloidów, czyli przerośniętych, stwardniałych blizn.

Life&Style 0 Comments

Polecany laryngolog w Warszawie – Mille Medica

Wiosna kojarzy się nam zwykle z najpiękniejszą porą roku. Wszystko budzi się do życia, rozkwita. Ale jakże często właśnie wtedy jesteśmy najbardziej podatni na choroby, zwłaszcza układu oddechowego. Dochodzą do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź