Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Wielu kierowców obawia się pozostawiania samochodów na ogólnodostępnych parkingach w centrach miast. O czym warto pamiętać wtedy, gdy chcemy zaparkować bez ryzyka?

Niektórzy kierowcy nie spotykają się przez długie lata z żadnymi problemami z parkowaniem w miastach. Inni z kolei już podczas pierwszego postoju mają problemy, na przykład porysowana karoseria czy próby kradzieży.

Parkowanie w centrum miasta nie musi jednak być niebezpieczne. Najważniejsze to znalezienie odpowiedniego parkingu, na którym będzie można pozostawić swój samochód bez ryzyka. Jak znaleźć dobre miejsce postojowe?

Parking strzeżony – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Kierowcy, którym zależy na bezpieczeństwie parkowania, powinni przede wszystkim poszukiwać parkingów strzeżonych. Parking taki jest strzeżony przez ochraniaczy i często dodatkowo monitorowany, dlatego też ryzyko uszkodzenia czy kradzieży pojazdu jest wtedy zminimalizowane.

Przykładowo, gdy potrzebny jest parking strzeżony Warszawa centrum także ma takie parkingi. To głównie parkingi wielopoziomowe oraz podziemne, ale znajdziemy także strzeżone miejsca do parkowania na świeżym powietrzu.

Bezpieczne parkowanie nie musi być drogie!

Wielu kierowców uważa, że za bezpieczny parking trzeba sporo zapłacić. W rzeczywistości jednak pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym czy parkingu monitorowanym w centrum dużego miasta wcale nie musi być kosztowne.

Ceny na takich parkingach w centrum Warszawy rozpoczynają się już od około 4-6 złotych za jedną godzinę. Można także wykupić atrakcyjne cenowo abonamenty parkingowe.

Parkowanie bez ryzyka – o czym jeszcze warto pamiętać?

  • Gdy wychodzisz z samochodu, pamiętaj o tym, aby nie zostawiać na widoku kosztownych rzeczy, na przykład portfela, torebki, torby z laptopem, smartfona.
  • Parkuj prawidłowo – zdarza się, że wandale niszczą samochód dlatego, że nie został zaparkowany zgodnie z przepisami.
  • Zamontuj kamerkę – dzięki niej możesz monitorować to, co dzieje się na zewnątrz twojego samochodu, aby łatwiej znaleźć sprawców.

Previous Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu
Next Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Auta na minuty w Warszawie – gdzie i za ile je wynająć?

W Warszawie nie brakuje wypożyczalni samochodów. W ostatnich latach mają one jednak silną konkurencję – w stolicy pojawiły się firmy oferujące auta na minuty. Gdzie skorzystać z oferty carsharingu? Ile

Motoryzacja 0 Comments

Zaskakujące wyniki branży motoryzacyjnej

62 proc. dystrybutorów części motoryzacyjnych spodziewa się w tym roku wzrostów sprzedaży. Połowa z nich liczy, że będą to wzrosty ponad 10-proc. – wynika z ankiety przeprowadzonej podczas XI Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego.

Motoryzacja 0 Comments

Leasing i wynajem długoterminowy – samochód dla firmy

Nie dla każdej firmy zakup samochodów służbowych jest najkorzystniejszym wyjściem. Czasami o wiele lepiej jest zdecydować się na leasing lub wynajem, zwłaszcza, że w Polsce wciąż przybywa firm oferujących takie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź