Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Jak zaparkować bezpiecznie w centrum miasta?

Wielu kierowców obawia się pozostawiania samochodów na ogólnodostępnych parkingach w centrach miast. O czym warto pamiętać wtedy, gdy chcemy zaparkować bez ryzyka?

Niektórzy kierowcy nie spotykają się przez długie lata z żadnymi problemami z parkowaniem w miastach. Inni z kolei już podczas pierwszego postoju mają problemy, na przykład porysowana karoseria czy próby kradzieży.

Parkowanie w centrum miasta nie musi jednak być niebezpieczne. Najważniejsze to znalezienie odpowiedniego parkingu, na którym będzie można pozostawić swój samochód bez ryzyka. Jak znaleźć dobre miejsce postojowe?

Parking strzeżony – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Kierowcy, którym zależy na bezpieczeństwie parkowania, powinni przede wszystkim poszukiwać parkingów strzeżonych. Parking taki jest strzeżony przez ochraniaczy i często dodatkowo monitorowany, dlatego też ryzyko uszkodzenia czy kradzieży pojazdu jest wtedy zminimalizowane.

Przykładowo, gdy potrzebny jest parking strzeżony Warszawa centrum także ma takie parkingi. To głównie parkingi wielopoziomowe oraz podziemne, ale znajdziemy także strzeżone miejsca do parkowania na świeżym powietrzu.

Bezpieczne parkowanie nie musi być drogie!

Wielu kierowców uważa, że za bezpieczny parking trzeba sporo zapłacić. W rzeczywistości jednak pozostawienie samochodu na parkingu strzeżonym czy parkingu monitorowanym w centrum dużego miasta wcale nie musi być kosztowne.

Ceny na takich parkingach w centrum Warszawy rozpoczynają się już od około 4-6 złotych za jedną godzinę. Można także wykupić atrakcyjne cenowo abonamenty parkingowe.

Parkowanie bez ryzyka – o czym jeszcze warto pamiętać?

  • Gdy wychodzisz z samochodu, pamiętaj o tym, aby nie zostawiać na widoku kosztownych rzeczy, na przykład portfela, torebki, torby z laptopem, smartfona.
  • Parkuj prawidłowo – zdarza się, że wandale niszczą samochód dlatego, że nie został zaparkowany zgodnie z przepisami.
  • Zamontuj kamerkę – dzięki niej możesz monitorować to, co dzieje się na zewnątrz twojego samochodu, aby łatwiej znaleźć sprawców.

Previous Myjki fryzjerskie dla profesjonalnego salonu
Next Pisz prestiżowo – pióro wieczne w codziennym użyciu

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Klasyczne auto – kilka porad dla kupujących

Jesteś fanem starej motoryzacji? A może chcesz sprawić sobie klasyczne auto? Dowiedz się, jakie formalności w związku z tym musisz dokonać, aby stać się właścicielem takiego pojazdu i móc poruszać

Motoryzacja 0 Comments

Miasto planuje rozbudowę węzłów komunikacyjnych i linii tramwajowych

Zgodnie z harmonogramem, w 2019 roku mają być gotowe dwa kolejne odcinki II linii warszawskiego metra. Po trzy stacje na Woli i Targówku powstaną łącznym kosztem 2,2 mld zł. Stołeczny Ratusz pracuje obecnie

Motoryzacja 0 Comments

Inteligentne systemy parkingowe mają rozwiązać problem korków. Warszawa testuje smart parking

Miasta coraz odważniej szukają w rozwiązaniach z zakresu smart city szans na zwiększenie oszczędności, poprawę bezpieczeństwa czy dodatkowe źródła przychodów. Możliwości uzyskania korzyści we wszystkich tych elementach mają oferować inteligentne systemy parkingowe.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!