Jak wybrać najlepszy wosk samochodowy?

Jak wybrać najlepszy wosk samochodowy?

Woskowanie samochodu robi więcej niż tylko nadaje mu ładny połysk. W rzeczywistości, badania po badaniach nadal pokazują, że woskowanie samochodu jest tylko jednym z kroków do utrzymania jego blasku. Czysty samochód w połączeniu z doskonałym woskiem jest po prostu fenomenalny. Wosk służy do ochrony samochodu przed słońcem, sokiem z drzew, ptasimi odchodami, pyłkami, brudem drogowym, pluskwami i prawie wszystkimi pozostałościami po nim. Ale nie tylko każdy wosk będzie świetny. W tym artykule przedstawiamy Państwu wskazówki dotyczące zakupu najlepszego wosku samochodowego.

Wosk w sprayu

Jeśli szukasz bardzo szybkiej pracy z woskiem, potrzebujesz wosku w sprayu. Jest on bardziej odpowiedni dla bardzo nowych pojazdów i w tym przypadku wosk działa jako środek wspomagający lub wzmacniający do już błyszczącego samochodu. Wosk w sprayu nie tylko szybko wysycha, ale również utrzymuje lakier w idealnym stanie. Ale ten wosk nie jest najlepszy do czyszczenia.

Woski czyszczące

Te woski najlepiej nadają się do czyszczenia. Wosk czyszczący oczyszcza pojazd w zaledwie jednym kroku. Woski te zawierają substancje chemiczne, które czyszczą samochód, nadają mu połysk i działają jako warstwa ochronna.

Woski wykończeniowe

Wosk finish jest używany do nadania ładnego połysku samochodom, które są jeszcze nowe lub tym, które mają świetne prace lakiernicze. W przeciwieństwie do czystszych wosków, woski wykończeniowe nie posiadają silnych środków chemicznych, które pozwoliłyby pozbyć się z lakieru szkodliwych substancji chemicznych lub zanieczyszczeń. Kolejną rzeczą jest to, że skoro nie czyścisz swojego samochodu z tym woskiem, nie musisz stosować dużej ilości smaru do łokci.

Płynny wosk samochodowy

Płynny wosk samochodowy jest nie tylko łatwiejszy w użyciu, ale również wymaga mniej tłuszczu i wysiłku w porównaniu z woskiem pastowym. Minusem tego wosku jest to, że ma on tendencję do dłuższego czasu schnięcia. Jest jednak bardziej trwały i może trwać nawet do sześciu miesięcy.

Pasta woskowa

Entuzjaści i profesjonalni właściciele samochodów preferują wosk pastowy, a bardziej wosk carnauba. Pasta woskowa daje najlepszy połysk i wygląd. Ale potrzeba dużo czasu, aby go nałożyć. Poza tym, nie trwa tak długo jak płynny wosk. Ponieważ większość wosków w postaci pasty często przechowywana jest w pojemnikach, trudniej jest usunąć wosk z dna pojemnika, chociaż masz lepszą kontrolę nad ilości użytej pasty w każdej aplikacji. Najlepiej sprawdza się w następujących okolicznościach:

– Chcesz mieć najlepszy, naturalnie wyglądający połysk

– Masz wystarczająco dużo czasu, ponieważ wymaga to dłuższego czasu na złożenie wniosku, jak również na usunięcie

Wniosek

Wosk samochodowy to coś więcej niż czyszczenie samochodu. Chroni on lakier, a także chroni przed ptasimi odchodami, robakami i brudem drogowym. Aby wybrać odpowiedni wosk do swojego samochodu, należy stosować się do powyższych wskazówek dotyczących zakupu najlepszego wosku samochodowego.

Możesz również sprawdzić popularne recenzje na rok 2016 i do 2017, aby zobaczyć najlepszy wosk samochodowy.

https://autokosmetykaranking.pl/kosmetyki-samochodowe-rankingi/ranking-top-10-woskow-samochodowych-2019/qtk_dzmm

Previous Aparat ortodontyczny bez pierścieni
Next Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Detailing samochodowy: co to jest?

Każdy właściciele samochodu stara się dbać o niego możliwie jak najlepiej. Trudno jednak zachować w idealnym stanie samochód, który jest regularnie użytkowany. Z czasem taki samochód stopniowo się brudzi. Jego

Motoryzacja 0 Comments

Trendy i ciekawostki. Wiodące technologie w zarządzaniu flotami samochodowymi.

Za kilka lat spedycja może wyglądać zupełnie inaczej niż dzisiaj. Do zmian przyczyniają się trendy takie jak wprowadzanie automatyzacji. Zmiany są odczuwalne również przez innych użytkowników dróg, czego przykładem są

Motoryzacja 0 Comments

Pozbywanie się rdzy z karoserii

Korozja to temat, z którym wielu kierowców jeszcze się nie zetknęło, ale prędzej czy później dopadnie ona także ich samochody, albowiem takie zjawisko pojawia się po dłuższym czasie eksploatowania samochodu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź