Jak wybrać dewelopera, kiedy zamierzasz kupić nowy dom?

Jak wybrać dewelopera, kiedy zamierzasz kupić nowy dom?

Od 2012 r. każdy przyszły nabywca mieszkania lub domu rodzinnego chroniony jest regulacjami tzw. ustawy deweloperskiej. Nic jednak nie da nam stuprocentowego bezpieczeństwa transakcji i dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby zweryfikować danego dewelopera oraz projekt mieszkania, jaki oferuje, zanim zainwestujemy swoje pieniądze. Jak możemy to zrobić?

Zaufaj profesjonalistom

Poszukując najlepszego domu na rynku pierwotnym, powinniśmy przede wszystkim poszukać sprawdzonego dewelopera, który daje nam gwarancję bezpiecznego przeprowadzenia transakcji. Warto zaufać tu przede wszystkim sprawdzonym firmom, które od wielu lat funkcjonują na polskim rynku i z powodzeniem przeprowadzają swoje inwestycje na terenie różnych miast naszego kraju. Historia dewelopera daje nam wiele informacji na temat profesjonalizmu i fachowości danego podmiotu. Warto oczywiście sprawdzić wszystkie dane w KRS i CEIDG. Sprawdźmy również, czy należy on do Polskiego Związku Firm Deweloperskich, co w jakiś sposób potwierdzi nam wiarygodność danego inwestora. Zadany sobie trud pozwoli nam uwolnić się od stresu, a być może – uniknąć przykrych konsekwencji.

Dokładnie sprawdź stronę internetową projektu

Poszukując nowego domu, najczęściej spotkamy się z ofertami dokładnie przedstawionymi na stronach internetowych. Mamy dzięki temu możliwość dokładnego zapoznania się nie tylko z podstawowymi informacjami o planowanym przedsięwzięciu, tj. lokalizacji nieruchomości, okolicy i dostępności do wszelkich atrakcji, a także zaplecza w postaci szkół, placów zabaw, marketów itp. Dobrze przygotowana strona internetowa inwestycji, przykładowo http://rezydencjepalacowa.pl/, dostarczy nam również szczegółowych informacji na temat inwestora. Warto je zweryfikować. Sprawdźmy, czy przedstawione tam fakty mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kilka chwil spędzonych w Internecie na zapoznaniu się z działalnością danego dewelopera przy różnych projektach inwestycyjnych pozwoli nam nabrać większej pewności co do przyszłego zakupu.

Nawiąż kontakt z mieszkańcami

Internet daje nam szerokie pole do weryfikacji dewelopera. Przejrzyjmy zrealizowane projekty dewelopera, fora czy media społecznościowe związane z daną inwestycją. Być może uda nam się dotrzeć do kogoś, kto współpracował z naszym przyszłym deweloperem. Dzięki temu dowiemy się bezpośrednio, jak przebiegała transakcja, a także jakie były ewentualne problemy czy niedogodności, co może pozwolić nam na wybór najlepszego kandydata. Możemy również pojechać na osiedle wybudowane przez danego dewelopera, by naocznie sprawdzić, jak wygląda zrealizowany projekt, nawiązać kontakt z mieszkańcami i zapytać ich o to, jak im się mieszka i jakie jest ich zdanie na temat konkretnej firmy.

Otwartość i dostęp do informacji

Weryfikację możemy przeprowadzić również już wtedy, gdy zdecydujemy się na współpracę z danym inwestorem. Nie powinien utrudniać nam uzyskania jakichkolwiek informacji na temat naszego przyszłego domu. Warto poprosić o umowę deweloperską z wyprzedzeniem, dzięki czemu będziemy mieć możliwość dokładnego zapoznania się z jej treścią, a także ewentualnych konsultacji z prawnikiem. Może dać nam to możliwość uniknięcia wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Previous Zaatakował kobietę w ciąży a lokatorom groził śmiercią
Next Poszukiwana kobieta zatrzymana w Lwowie

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Gastrobiznes w Warszawie? Dlaczego nie!

Można powiedzieć, że jedzenie zawsze będzie miało wzięcie. Wpisuje się ono w naturalne podstawowe ludzkie potrzeby. Szczególnie teraz, gdy jest moda na świadome odżywianie się, odkrywanie kuchni świata czy tzw.

Strefa Biznesu 0 Comments

Przyszłość polskiej energetyki – rozwiązania Polskiego Funduszu Energetycznego

INNOWACJA, EKSPANSJA I INTEGRACJA TO NAZWA NASZEJ GRY, KTÓRĄ NAZYWAMY BIZNESEM O JUŻ OSIĄGNIĘTYCH SUKCESACH, PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ, NOWYCH PRODUKTACH W OFERCIE I SILE MARKI ROZMAWIALIŚMY Z ROBERTEM ZAGOŻDŻONEM, ZAŁOŻYCIELEM

Strefa Biznesu 0 Comments

Reklama nie musi krzyczeć „Kup mnie teraz!”

Content marketing to sposób na to, aby sprzedawać produkty lub usługi w mniej natrętny sposób. Budowanie relacji z klientem to proces długotrwały, jednak jego efektem może być to, że sam

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!