Jak projektować do druku?

Jak projektować do druku?

Jeśli jesteś nowy w zadaniu projektowania do druku, z pewnością może to być mylący proces. Musisz nie tylko faktycznie przygotować i stworzyć projekt, który dobrze działa na papierze (zadanie mamuta samo w sobie!), ale także upewnić się, że projekt jest prawidłowo skonfigurowany do druku, jednocześnie upewniając się, że w jakiś sposób uniknąć pola minowego błędów projektowych, które oh – tak wielu początkujących zazwyczaj zrobić. Musisz zastanowić się nad profilami kolorów, rozdzielczością, rozmiarami, rodzajem czerni, której będziesz używał (tak, jest więcej niż jeden rodzaj!), wyborem aplikacji (np. Photoshop, Illustrator itp.), i oczywiście, odpowiedzią i wykończeniem. Wszystko to może brzmieć dość zniechęcająco i jak być może zauważyłeś, istnieje poważny brak informacji, które pomogłyby ci wszystko naprawić. Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik.

Niezależnie od tego, czy projektujesz ulotkę, ulotkę, plakat, wizytówkę, baner, czy inny drukowany materiał, ten przewodnik przeprowadzi Cię przez ten proces, nawet jeśli:

Nigdy wcześniej nie projektowałeś niczego do druku

Masz ograniczone doświadczenie w Photoshopie

Walczyłeś w przeszłości

Zaczynajmy.

Zrozumienie RGB Vs. Tryby kolorystyczne CMYK

Jeśli jesteś przyzwyczajony do projektowania rzeczy do użytku cyfrowego (np. stron internetowych, grafiki postów na blogach itp.), to z dużym prawdopodobieństwem będziesz przyzwyczajony do trybu kolorów RGB. Jest to domyślne ustawienie dla większości aplikacji graficznych (np. Photoshop), więc nawet jeśli nigdy nie słyszałeś o RGB, prawdopodobnie będziesz go używał domyślnie. Jednakże, kiedy projektujesz do druku, prawie na pewno będziesz musiał korzystać z trybu kolorów CMYK, ponieważ korzystanie z RGB może prowadzić do nieprawdziwego odwzorowania kolorów podczas procesu drukowania. Ale czym dokładnie są te tryby kolorystyczne? Wyjaśnijmy:

RGB (czerwony, zielony, niebieski)

RGB to dodatkowy system kolorów, w którym wszystkie kolory są tworzone z różnych kombinacji kolorów czerwonego, zielonego i niebieskiego. Zasadniczo do mieszania kolorów używa się światła; gdy dodasz więcej światła, kolor stanie się jaśniejszy, jaśniejszy i bardziej żywy. RGB pozwala na niezwykle precyzyjną kontrolę nad używanym kolorem. W sumie istnieje prawie 17 milionów (dokładnie 16 777 216) możliwych wariantów kolorystycznych RGB.

CMYK (cyjan, magenta, żółty, klucz/czarny)

CMYK jest odejmowalnym trybem kolorystycznym, w którym wszystkie możliwe kolory są tworzone z różnych kombinacji Cyan, Magenta, Yellow i Black (Key). Jego działanie polega na dodawaniu różnych kombinacji tuszy w celu stworzenia różnych odcieni. Im więcej tuszu używasz, tym ciemniejszy jest kolor.

RGB pozwala na szersze spektrum kolorów niż CMYK. Upewniając się, że projektowanie do druku w trybie kolorów CMYK jest ograniczone tylko do kolorów, które są powtarzalne podczas profesjonalnego procesu drukowania.

CMYK w druku profesjonalnym

Profesjonalne firmy drukarskie korzystają z procesu CMYK, więc musisz się upewnić, że projektujesz do druku, ustawiając tryb kolorów na CMYK w dowolnej aplikacji projektowej, której używasz. Projektowanie w trybie RGB zamiast CMYK jest prawdopodobnie najczęstszym błędem popełnianym przez nowicjuszy w druku.

Zrozumienie uchwał (DPI + PPI)

Jeśli kiedykolwiek widziałeś pikselowe zdjęcie lub obraz na ekranie komputera, to po części zrozumiałeś, jak działają rozdzielczości i dlaczego tak ważne jest ich prawidłowe ustawienie podczas projektowania do druku.

http://sprytnydruk.pl/

Previous ARTIS Wellness Club - najnowocześniejszy klub fitness w stolicy
Next Usługi kanalizacyjne – rzetelna obsługa to późniejszy brak niespodziewanych awarii

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wyciskarki wolnoobrotowe z jednym i dwoma ślimakami

Wyciskarka do soków to znakomity dodatek do każdego gospodarstwa domowego. Soki są przede wszystkim zdrowe i pyszne, chociaż oczywiście muszą być produkowane na odpowiednim urządzeniu wolnoobrotowym. Takich wyciskarek na rynku

Life&Style 1Comments

Import whisky rośnie o 30 proc

Polacy coraz chętniej sięgają po bardziej wyszukane alkohole. Po trzech kwartałach ubiegłego roku o jedną trzecią wzrósł import ekskluzywnej odmiany whisky single malt. W ujęciu wartościowym dynamika była jeszcze wyraźniejsza i wyniosła

Life&Style 0 Comments

Specjalne aplikacje na smartfony umożliwiają rozwiązywanie zadań z rodzicami

Dzieci otoczone nowymi technologiami coraz rzadziej chcą się uczą w analogowy sposób. Tradycyjne metody nauczania chociażby matematyki są mało atrakcyjne szczególnie dla tych uczniów, którzy nie przejawiają zdolności w tym kierunku. Dlatego by przekonać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź